Puud I, Malle Leis Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1967. aastal teatridekoratsiooni ja maali erialal lõpetanud Leis kuulus uuendusliku suunitlusega kunstirühmitusse ANK’64. Evi Pihlak on Leisi sisenemist Eesti kunstimaastikule kirjeldanud nii: "Lillede, taimede ja puuviljadega natüürmorte oli meie kunstis juba aastakümneid esinenud. Kuid traditsioonilist aineringi käsitledes suutis ta sellele anda sootuks uue tähenduse ja värske kunstilise vormi. Ta aitas oma maalidega ajajärgu kunstile iseloomulikku uuenemisprotsessi kanda ja kiirendada. " Malle Leis on üks väheseid eesti kunsntikke, kel õnnestus juba nõukogude re¾iimi ajal läänes tuntus saavutada, 1980. aastatel osales ta näitustel nii Soomes, Saksamaal, Iirimaal kui ka korduvalt USA-s. Ka antud teost on eksponeeritud näitusel Pennsylvanias, mida kinnitab maali taga olev silt. Töö kiidab Meistrit Puud I, Malle Leis E-kunstisalongis Leis Malle
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Puud I, Malle Leis E-kunstisalongis

Puud I

1988 Õli, lõuend. Signatuuriga. 100 x 50.
Alghind: € 1 950
35. E-Kunstisalongi XXXV oksjon
07.11.2015 Tartu galeriis kell 15

Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1967. aastal teatridekoratsiooni ja maali erialal lõpetanud Leis kuulus uuendusliku suunitlusega kunstirühmitusse ANK’64. Evi Pihlak on Leisi sisenemist Eesti kunstimaastikule kirjeldanud nii: "Lillede, taimede ja puuviljadega natüürmorte oli meie kunstis juba aastakümneid esinenud. Kuid traditsioonilist aineringi käsitledes suutis ta sellele anda sootuks uue tähenduse ja värske kunstilise vormi. Ta aitas oma maalidega ajajärgu kunstile iseloomulikku uuenemisprotsessi kanda ja kiirendada." Malle Leis on üks väheseid eesti kunsntikke, kel õnnestus juba nõukogude re¾iimi ajal läänes tuntus saavutada, 1980. aastatel osales ta näitustel nii Soomes, Saksamaal, Iirimaal kui ka korduvalt USA-s. Ka antud teost on eksponeeritud näitusel Pennsylvanias, mida kinnitab maali taga olev silt.Malle Leis
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1940, suri 2017. aastal. Lõpetas 1958 Pärnu 2. KK-i. Õppis 1958–1961 Tartu Kunstikoolis, aastast 1961 metallehistööerialal ERKI-s, lõpetas selle 1967 lavakujunduse alal. Viljelenud klassikalisi ¾anre – lillede ja puuviljadega natüürmorti, maastikumaali, figuurikompositsiooni ja portreed, mille lahenduses kasutanud uudseid võtteid. Vaba ja fragmentaarse ülesehitusega pildid rajanevad selgepiiriliste erksate värvipindade mõjul, üksikosad on maalitud täpselt ja plastiliselt, leidub assotsiatiivseid motiive. Loonud kõrvu õlimaalidega palju akvarelle. Graafikuna hakkas 1970. aastail järjekindlalt rakendama uudset tehnikat serigraafiat.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Puud I, Malle Leis

Malle Leis Puud I 1988 Õli, lõuend Signatuuriga Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1967. aastal teatridekoratsiooni ja maali erialal lõpetanud Leis kuulus uuendusliku suunitlusega kunstirühmitusse ANK’64. Evi Pihlak on Leisi sisenemist Eesti kunstimaastikule kirjeldanud nii: "Lillede, taimede ja puuviljadega natüürmorte oli meie kunstis juba aastakümneid esinenud. Kuid traditsioonilist aineringi käsitledes suutis ta sellele anda sootuks uue tähenduse ja värske kunstilise vormi. Ta aitas oma maalidega ajajärgu kunstile iseloomulikku uuenemisprotsessi kanda ja kiirendada." Malle Leis on üks väheseid eesti kunsntikke, kel õnnestus juba nõukogude re¾iimi ajal läänes tuntus saavutada, 1980. aastatel osales ta näitustel nii Soomes, Saksamaal, Iirimaal kui ka korduvalt USA-s. Ka antud teost on eksponeeritud näitusel Pennsylvanias, mida kinnitab maali taga olev silt.

Puud I, Malle Leis E-kunstisalongis

Leis Malle
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük