Lilled, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis Linda Kits-Mägi oli 20. sajandi ühe nimekaima kunstniku Elmar Kitse abikaasa, mis aeg-ajalt võis küll ebaõiglaselt varjutada Kits-Mäe loomingut, samas aga ka mõjutada. Siiski jäi ta alati truuks oma maalikäekirjale, millele on omane naiselk õrn koloriit ning kiired pintslilöögid, mis panevad maalipinna värelema. 1960. a. korraldas Tartu Riiklik Kunstimuuseum Linda Kits-Mäe kui väljapaistva Tartu naiskunstniku personaalnäituse, kus oli eksponeeritud üle saja teose. See näitab, et ta oli hinnatud kunstnik juba oma eluajal. Kunstihariduse omandas Linda Kits-Mägi legendaarses "Pallases“ aastatel 1934-1943. Kogu järgneva loometee jooksul jäi Kits-Mägi alati truuks kooli traditsioonidele, temas polnud märgata erilist püüdud moega kaasa käia või end uute sotsialistlike kunstikaanonitega lepitada. Vastupidiselt jätkas ta oma meelisteemadega, maalides lillekompositsioone, valgusküllaseid interjööre, linnavaateid ning elavaid maastikke, milles pearõhk oli tundlikult koloriidil. Külluslik lillekimp maalil "Lilled“ on kunstniku emotsionaalne puhang, kus talle omaselt domineerivad heledad koloriidid ning rutakas pintslitöö. 65x92 Alg: Lilled, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis Kits-Mägi Linda
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Lilled, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis

Lilled

1967 Segatehnika, kartong Ava 43 x 39
Alghind: € 7500/€479, lõpphind: € 7 500/ 479
24. E-Kunstisalongi XXIV oksjon
28.04.2010 Tallinn, hotell Olümpia

Linda Kits-Mägi oli 20. sajandi ühe nimekaima kunstniku Elmar Kitse abikaasa, mis aeg-ajalt võis küll ebaõiglaselt varjutada Kits-Mäe loomingut, samas aga ka mõjutada. Siiski jäi ta alati truuks oma maalikäekirjale, millele on omane naiselk õrn koloriit ning kiired pintslilöögid, mis panevad maalipinna värelema. 1960.a. korraldas Tartu Riiklik Kunstimuuseum Linda Kits-Mäe kui väljapaistva Tartu naiskunstniku personaalnäituse, kus oli eksponeeritud üle saja teose. See näitab, et ta oli hinnatud kunstnik juba oma eluajal.
Kunstihariduse omandas Linda Kits-Mägi legendaarses "Pallases“ aastatel 1934-1943. Kogu järgneva loometee jooksul jäi Kits-Mägi alati truuks kooli traditsioonidele, temas polnud märgata erilist püüdud moega kaasa käia või end uute sotsialistlike kunstikaanonitega lepitada. Vastupidiselt jätkas ta oma meelisteemadega, maalides lillekompositsioone, valgusküllaseid interjööre, linnavaateid ning elavaid maastikke, milles pearõhk oli tundlikult koloriidil. Külluslik lillekimp maalil "Lilled“ on kunstniku emotsionaalne puhang, kus talle omaselt domineerivad heledad koloriidid ning rutakas pintslitöö.Linda Kits-Mägi
Maalikunstnik Linda Kits-Mägi sündis 1916 Venemaal Jekaterinburgis. Suri 1990. aastal Tartus. Kunstnik Elmar Kitse abikaasa. Õppis alates 1934. aastast Pallases. Lõpetas Tartu Kõrgema Kujutava Kunsti Kursused 1943. aastal Ado Vabbe õpilasena. Seejärel töötas Tartus vabakunstnikuna.Loonud peamiselt natüürmorte, lille- ja interjöörimaale.Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lilled, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis

Linda Kits-Mägi Lilled 1967 Segatehnika, kartong Ava 43 x 39 Alghind: € 7500/€479, lõpphind: € 7 500/ 479 24 E-Kunstisalongi XXIV oksjon 28 Linda Kits-Mägi oli 20. sajandi ühe nimekaima kunstniku Elmar Kitse abikaasa, mis aeg-ajalt võis küll ebaõiglaselt varjutada Kits-Mäe loomingut, samas aga ka mõjutada. Siiski jäi ta alati truuks oma maalikäekirjale, millele on omane naiselk õrn koloriit ning kiired pintslilöögid, mis panevad maalipinna värelema. 1960.a. korraldas Tartu Riiklik Kunstimuuseum Linda Kits-Mäe kui väljapaistva Tartu naiskunstniku personaalnäituse, kus oli eksponeeritud üle saja teose. See näitab, et ta oli hinnatud kunstnik juba oma eluajal.Kunstihariduse omandas Linda Kits-Mägi legendaarses "Pallases“ aastatel 1934-1943. Kogu järgneva loometee jooksul jäi Kits-Mägi alati truuks kooli traditsioonidele, temas polnud märgata erilist püüdud moega kaasa käia või end uute sotsialistlike kunstikaanonitega lepitada. Vastupidiselt jätkas ta oma meelisteemadega, maalides lillekompositsioone, valgusküllaseid interjööre, linnavaateid ning elavaid maastikke, milles pearõhk oli tundlikult koloriidil. Külluslik lillekimp maalil "Lilled“ on kunstniku emotsionaalne puhang, kus talle omaselt domineerivad heledad koloriidid ning rutakas pintslitöö.

Lilled, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis

Kits-Mägi Linda
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük