Lilled, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis Linda Kits-Mägi kuulub vaieldamatult Eesti naiskunstnike paremiku hulka. Tugeva ja kõigutamatu natuuriga jäi ta nii sotsrealismi pealetungil kui ka mõjuka kunstnikust abikaasa Elmar Kitse kõrval truuks oma naiselikule maalilaadile. Kits-Mägi omandas kunstihariduse legendaarses Pallase kunstikoolis aastatel 1934-1943. Tema olulisusest siinses kunstielus kõneleb juba 1960. a. korraldatud Linda Kits-Mäe kui väljapaistva Tartu naiskunstniku personaalnäitus Tartu Riiklikus Kunstimuuseumis, kus oli eksponeeritud üle saja teose. Kunstniku üheks meelisteemaks läbi aastate olid lillekompositsioonid. Antud oksjonil esitatud "Lilled“ on temale omaselt maalitud õrnas ja heledas koloriidis ning kiirete pintslilöökidega, mis annavad edasi looja tundlikku natuuri. 65x92 Alg: Toimus Lilled, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis Kits-Mägi Linda
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Lilled, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis
Linda Kits-Mägi (1916-1990)

Lilled

Õli,papp. 69,5x49,5. Signatuuriga.
Alghind: € 760€(11891.42EEK)
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Linda Kits-Mägi kuulub vaieldamatult Eesti naiskunstnike paremiku hulka. Tugeva ja kõigutamatu natuuriga jäi ta nii sotsrealismi pealetungil kui ka mõjuka kunstnikust abikaasa Elmar Kitse kõrval truuks oma naiselikule maalilaadile. Kits-Mägi omandas kunstihariduse legendaarses Pallase kunstikoolis aastatel 1934-1943. Tema olulisusest siinses kunstielus kõneleb juba 1960.a. korraldatud Linda Kits-Mäe kui väljapaistva Tartu naiskunstniku personaalnäitus Tartu Riiklikus Kunstimuuseumis, kus oli eksponeeritud üle saja teose.
Kunstniku üheks meelisteemaks läbi aastate olid lillekompositsioonid. Antud oksjonil esitatud "Lilled“ on temale omaselt maalitud õrnas ja heledas koloriidis ning kiirete pintslilöökidega, mis annavad edasi looja tundlikku natuuri.Linda Kits-Mägi (1916-1990)
Maalikunstnik Linda Kits-Mägi sündis 1916 Venemaal Jekaterinburgis. Suri 1990. aastal Tartus. Kunstnik Elmar Kitse abikaasa. Õppis alates 1934. aastast Pallases. Lõpetas Tartu Kõrgema Kujutava Kunsti Kursused 1943. aastal Ado Vabbe õpilasena. Seejärel töötas Tartus vabakunstnikuna.Loonud peamiselt natüürmorte, lille- ja interjöörimaale.Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lilled, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis

Linda Kits-Mägi (1916-1990) Lilled Õli,papp 69,5x49,5 Linda Kits-Mägi kuulub vaieldamatult Eesti naiskunstnike paremiku hulka. Tugeva ja kõigutamatu natuuriga jäi ta nii sotsrealismi pealetungil kui ka mõjuka kunstnikust abikaasa Elmar Kitse kõrval truuks oma naiselikule maalilaadile. Kits-Mägi omandas kunstihariduse legendaarses Pallase kunstikoolis aastatel 1934-1943. Tema olulisusest siinses kunstielus kõneleb juba 1960.a. korraldatud Linda Kits-Mäe kui väljapaistva Tartu naiskunstniku personaalnäitus Tartu Riiklikus Kunstimuuseumis, kus oli eksponeeritud üle saja teose. Kunstniku üheks meelisteemaks läbi aastate olid lillekompositsioonid. Antud oksjonil esitatud "Lilled“ on temale omaselt maalitud õrnas ja heledas koloriidis ning kiirete pintslilöökidega, mis annavad edasi looja tundlikku natuuri.

Lilled, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis

Kits-Mägi Linda
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük