Lilled, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis Linda Kits-Mägi kuulub vaieldamatult Eesti naiskunstnike paremiku hulka. Tugeva ja kõigutamatu natuuriga jäi ta nii sotsrealismi pealetungil kui ka mõjuka kunstnikust abikaasa Elmar Kitse kõrval truuks oma naiselikule maalilaadile. Kits-Mägi omandas kunstihariduse legendaarses Pallase kunstikoolis aastatel 1934-1943. Tema olulisusest siinses kunstielus kõneleb juba 1960. a. korraldatud Linda Kits-Mäe kui väljapaistva Tartu naiskunstniku personaalnäitus Tartu Riiklikus Kunstimuuseumis, kus oli eksponeeritud üle saja teose. Kunstniku üheks meelisteemaks läbi aastate olid lillekompositsioonid. Antud oksjonil esitatud "Lilled“ on temale omaselt maalitud õrnas ja heledas koloriidis ning kiirete pintslilöökidega, mis annavad edasi looja tundlikku natuuri. 65x92 Alg: Lilled, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis Kits-Mägi Linda
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Lilled, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis

Lilled

Õli,papp. 69,5x49,5. Signatuuriga.
Alghind: € 760€(11891.42EEK)
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Linda Kits-Mägi kuulub vaieldamatult Eesti naiskunstnike paremiku hulka. Tugeva ja kõigutamatu natuuriga jäi ta nii sotsrealismi pealetungil kui ka mõjuka kunstnikust abikaasa Elmar Kitse kõrval truuks oma naiselikule maalilaadile. Kits-Mägi omandas kunstihariduse legendaarses Pallase kunstikoolis aastatel 1934-1943. Tema olulisusest siinses kunstielus kõneleb juba 1960.a. korraldatud Linda Kits-Mäe kui väljapaistva Tartu naiskunstniku personaalnäitus Tartu Riiklikus Kunstimuuseumis, kus oli eksponeeritud üle saja teose.
Kunstniku üheks meelisteemaks läbi aastate olid lillekompositsioonid. Antud oksjonil esitatud "Lilled“ on temale omaselt maalitud õrnas ja heledas koloriidis ning kiirete pintslilöökidega, mis annavad edasi looja tundlikku natuuri.Linda Kits-Mägi
Maalikunstnik Linda Kits-Mägi sündis 1916 Venemaal Jekaterinburgis. Suri 1990. aastal Tartus. Kunstnik Elmar Kitse abikaasa. Õppis alates 1934. aastast Pallases. Lõpetas Tartu Kõrgema Kujutava Kunsti Kursused 1943. aastal Ado Vabbe õpilasena. Seejärel töötas Tartus vabakunstnikuna.Loonud peamiselt natüürmorte, lille- ja interjöörimaale.Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lilled, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis

Linda Kits-Mägi Lilled Õli,papp 69,5x49,5 Linda Kits-Mägi kuulub vaieldamatult Eesti naiskunstnike paremiku hulka. Tugeva ja kõigutamatu natuuriga jäi ta nii sotsrealismi pealetungil kui ka mõjuka kunstnikust abikaasa Elmar Kitse kõrval truuks oma naiselikule maalilaadile. Kits-Mägi omandas kunstihariduse legendaarses Pallase kunstikoolis aastatel 1934-1943. Tema olulisusest siinses kunstielus kõneleb juba 1960.a. korraldatud Linda Kits-Mäe kui väljapaistva Tartu naiskunstniku personaalnäitus Tartu Riiklikus Kunstimuuseumis, kus oli eksponeeritud üle saja teose. Kunstniku üheks meelisteemaks läbi aastate olid lillekompositsioonid. Antud oksjonil esitatud "Lilled“ on temale omaselt maalitud õrnas ja heledas koloriidis ning kiirete pintslilöökidega, mis annavad edasi looja tundlikku natuuri.

Lilled, Linda Kits-Mägi E-kunstisalongis

Kits-Mägi Linda
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük