Lugemas, Ida Anton-Agu E-kunstisalongis Ida Anton-Agu omandas kunstihariduse aastatel 1926-1935 "Pallases" Ado Vabbe õpilasena. Ehkki eluajal ei saavutanud ta märkimisväärset kuulsust, mis võis olla tingitud ka tema omaette hoidvast loomusest, ilmestavad ja täiendavad märkimisväärselt tänast Eesti kunstimaastikku tema tõsirealistlikud teosed. Realism tõusis I. Anton-Agu loomingus esile juba päris loometee algul. Tema käsitluslaad oli maaliline ja hästi läbimõeldud, haarates kõike, mis mahub kodu mõõtmetesse. Maali "Mälestus“ tuleks käsitleda palju filosoofilisemalt ning kunstnikule isiklikumalt, kui ehk mõnda teist tema maalitud stseeni või vaadet. Teosest õhkub nostalgiat, see on elluäratatud mälestus, mis on ajaga omandanud sinakas-halli ning mustja tooni, kuid mis pole kadunud ega kaogi. "Mälestus“ on suurepärane näide Ida Anton-Agule omasest käekirjast - peamine rõhk on valgusekäsitlusel ning valguse ja varju mängul, mis annavadki edasi teose emotsionaalsuse. Kunstniku töid saab iseloomustada sõnadega tõsidus, mõtlikkus, vahetu nukrameelsus ja nostalgia - emotsioonid, mis panevad mõistma elu tegelikke väärtusi. Ida Anton-Agu kujutatud motiivid on tagasihoidlikud, kuid nüansirikkad. Maalil "Lugemas“ on näha kunstniku üht kõige enam armastatud motiivi, talutaret. Teose kujutuslaadis on äratuntav kunstnikule omane valguse ja varju käsitlus, mille läbi mõjub väike kamber turvalise ning soojana, hoolimata väljas puhuvatest sügistuultest. Kujutatud vanast naisest õhkub elutarkust ning rahu, kuhugi kiirustamata veedab ta videvikutundi lugedes ning mõtiskledes. Pallase meistrite looming Lugemas, Ida Anton-Agu E-kunstisalongis Anton-Agu Ida
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Lugemas, Ida Anton-Agu E-kunstisalongis
Ida Anton-Agu (1904–1993)

Lugemas

1982 Õli, lõuend 42 x 55
Alghind: 12500/€799
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

Ida Anton-Agu omandas kunstihariduse aastatel 1926-1935 "Pallases" Ado Vabbe õpilasena. Ehkki eluajal ei saavutanud ta märkimisväärset kuulsust, mis võis olla tingitud ka tema omaette hoidvast loomusest, ilmestavad ja täiendavad märkimisväärselt tänast Eesti kunstimaastikku tema tõsirealistlikud teosed. Realism tõusis I.Anton-Agu loomingus esile juba päris loometee algul. Tema käsitluslaad oli maaliline ja hästi läbimõeldud, haarates kõike, mis mahub kodu mõõtmetesse.
Maali "Mälestus“ tuleks käsitleda palju filosoofilisemalt ning kunstnikule isiklikumalt, kui ehk mõnda teist tema maalitud stseeni või vaadet. Teosest õhkub nostalgiat, see on elluäratatud mälestus, mis on ajaga omandanud sinakas-halli ning mustja tooni, kuid mis pole kadunud ega kaogi. "Mälestus“ on suurepärane näide Ida Anton-Agule omasest käekirjast - peamine rõhk on valgusekäsitlusel ning valguse ja varju mängul, mis annavadki edasi teose emotsionaalsuse. Kunstniku töid saab iseloomustada sõnadega tõsidus, mõtlikkus, vahetu nukrameelsus ja nostalgia - emotsioonid, mis panevad mõistma elu tegelikke väärtusi. Ida Anton-Agu kujutatud motiivid on tagasihoidlikud, kuid nüansirikkad. Maalil "Lugemas“ on näha kunstniku üht kõige enam armastatud motiivi, talutaret. Teose kujutuslaadis on äratuntav kunstnikule omane valguse ja varju käsitlus, mille läbi mõjub väike kamber turvalise ning soojana, hoolimata väljas puhuvatest sügistuultest. Kujutatud vanast naisest õhkub elutarkust ning rahu, kuhugi kiirustamata veedab ta videvikutundi lugedes ning mõtiskledes.Ida Anton-Agu (1904–1993)
Maalikunstnik ja pedagoog Anton-Agu sündis 1904. aastal Viljandimaal. Suri 1993. aastal Tartus. Lõpetas 1926 Valga Tütarlastegümnaasiumi, 1935. aastal Pallase Ado Vabbe õpilasena. Töötas 1947–51 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis assistendina ja 1952–60 Tartu kuulmishäiretega laste internaatkoolis õpetajana. Aastast 1936 EKKKÜ ja aastast 1944 Kunstnike Liidu liige (1956–58 nimekirjast kustutatud).Kujutanud valdavalt realistlikke, sumeda koloriidiga maalidel vanutalumaju, elus osatuks jäänud inimesi ja lihtsat kodumaastikku, interjööre. Loonud ka lillemaale.Esmaesinemine näitustel 1935. aastal Tartus, 1937. aastal eesti kunstinäitused Riias ja Kaunases.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lugemas, Ida Anton-Agu E-kunstisalongis

Ida Anton-Agu (1904–1993) Lugemas 1982 Õli, lõuend 42 x 55 Alghind: 12500/€799 22 E-Kunstisalongi XXII oksjon 28 Ida Anton-Agu omandas kunstihariduse aastatel 1926-1935 "Pallases" Ado Vabbe õpilasena. Ehkki eluajal ei saavutanud ta märkimisväärset kuulsust, mis võis olla tingitud ka tema omaette hoidvast loomusest, ilmestavad ja täiendavad märkimisväärselt tänast Eesti kunstimaastikku tema tõsirealistlikud teosed. Realism tõusis I.Anton-Agu loomingus esile juba päris loometee algul. Tema käsitluslaad oli maaliline ja hästi läbimõeldud, haarates kõike, mis mahub kodu mõõtmetesse. Maali "Mälestus“ tuleks käsitleda palju filosoofilisemalt ning kunstnikule isiklikumalt, kui ehk mõnda teist tema maalitud stseeni või vaadet. Teosest õhkub nostalgiat, see on elluäratatud mälestus, mis on ajaga omandanud sinakas-halli ning mustja tooni, kuid mis pole kadunud ega kaogi. "Mälestus“ on suurepärane näide Ida Anton-Agule omasest käekirjast - peamine rõhk on valgusekäsitlusel ning valguse ja varju mängul, mis annavadki edasi teose emotsionaalsuse. Kunstniku töid saab iseloomustada sõnadega tõsidus, mõtlikkus, vahetu nukrameelsus ja nostalgia - emotsioonid, mis panevad mõistma elu tegelikke väärtusi. Ida Anton-Agu kujutatud motiivid on tagasihoidlikud, kuid nüansirikkad. Maalil "Lugemas“ on näha kunstniku üht kõige enam armastatud motiivi, talutaret. Teose kujutuslaadis on äratuntav kunstnikule omane valguse ja varju käsitlus, mille läbi mõjub väike kamber turvalise ning soojana, hoolimata väljas puhuvatest sügistuultest. Kujutatud vanast naisest õhkub elutarkust ning rahu, kuhugi kiirustamata veedab ta videvikutundi lugedes ning mõtiskledes.

Lugemas, Ida Anton-Agu E-kunstisalongis

Anton-Agu Ida
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük