Ülased, Ida Anton-Agu E-kunstisalongis Esimese Eesti Vabariigi aegse kunstniku Ida Anton-Agu looming pälvis kiitust ja tunnustust tolleaegses kunstielus juba varakult. 1942. aastal nimetas kunstiloolane Helmi Üprus teda pintsli-filosoofiks, kelle looming näitab talle omast siirust. Anton-Agu kujundas juba varakult talle iseloomuliku käsitluslaadi, mis oli maaliline ja peaaegu alati seotud koduga. Meelisteemaks olid väikesed ja intiimsed vaated inimese igapäeva elu-olule ning kõigele, mis sellega kaasas käib. Ida Anton-Agu asus õppima kunstikooli Pallas 1926. aastal. Majanduslike raskuste tõttu tekkisid õpingutele vaheajad, mistõttu jõudis ta lõpetamiseni Ado Vabbe ateljees 1935. aastal, olles viimasel õppeaastal Tartu linna stipendiaat. Pärast lõpetamist jäi ta Tartusse, kus töötas vabakutselise kunstnikuna ning aastatel 1947-1960 kunstipedagoogina. Tema varasemale loomingule oli omane tumedam värvipalett ja teatav tõsidus, kuid pärast 1960ndaid muutus see heledamaks ning ühtlasi hoogustus maalimislaad. Kokkuvõtvalt saab tema loomingut hinnates öelda, et ta maalis kõike naiseliku soojusega. Nii peegeldub ka antud väikeformaadilises lillemaalis "Ülased" õrnust lille ilu vastu. 1999 teater "Vanemuine" Ülased, Ida Anton-Agu E-kunstisalongis Anton-Agu Ida
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Ülased, Ida Anton-Agu E-kunstisalongis
Ida Anton-Agu (1904–1993)

Ülased

1988 Õli, papp 20 x 19. Signatuur taga.
Alghind: € 130, lõpphind: € 350
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Esimese Eesti Vabariigi aegse kunstniku Ida Anton-Agu looming pälvis kiitust ja tunnustust tolleaegses kunstielus juba varakult. 1942. aastal nimetas kunstiloolane Helmi Üprus teda pintsli-filosoofiks, kelle looming näitab talle omast siirust. Anton-Agu kujundas juba varakult talle iseloomuliku käsitluslaadi, mis oli maaliline ja peaaegu alati seotud koduga. Meelisteemaks olid väikesed ja intiimsed vaated inimese igapäeva elu-olule ning kõigele, mis sellega kaasas käib.
Ida Anton-Agu asus õppima kunstikooli Pallas 1926. aastal. Majanduslike raskuste tõttu tekkisid õpingutele vaheajad, mistõttu jõudis ta lõpetamiseni Ado Vabbe ateljees 1935. aastal, olles viimasel õppeaastal Tartu linna stipendiaat. Pärast lõpetamist jäi ta Tartusse, kus töötas vabakutselise kunstnikuna ning aastatel 1947-1960 kunstipedagoogina.
Tema varasemale loomingule oli omane tumedam värvipalett ja teatav tõsidus, kuid pärast 1960ndaid muutus see heledamaks ning ühtlasi hoogustus maalimislaad. Kokkuvõtvalt saab tema loomingut hinnates öelda, et ta maalis kõike naiseliku soojusega. Nii peegeldub ka antud väikeformaadilises lillemaalis "Ülased" õrnust lille ilu vastu.Ida Anton-Agu (1904–1993)
Maalikunstnik ja pedagoog Anton-Agu sündis 1904. aastal Viljandimaal. Suri 1993. aastal Tartus. Lõpetas 1926 Valga Tütarlastegümnaasiumi, 1935. aastal Pallase Ado Vabbe õpilasena. Töötas 1947–51 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis assistendina ja 1952–60 Tartu kuulmishäiretega laste internaatkoolis õpetajana. Aastast 1936 EKKKÜ ja aastast 1944 Kunstnike Liidu liige (1956–58 nimekirjast kustutatud).Kujutanud valdavalt realistlikke, sumeda koloriidiga maalidel vanutalumaju, elus osatuks jäänud inimesi ja lihtsat kodumaastikku, interjööre. Loonud ka lillemaale.Esmaesinemine näitustel 1935. aastal Tartus, 1937. aastal eesti kunstinäitused Riias ja Kaunases.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Ülased, Ida Anton-Agu E-kunstisalongis

Ida Anton-Agu (1904–1993) Ülased 1988 Õli, papp 20 x 19 Signatuur taga Esimese Eesti Vabariigi aegse kunstniku Ida Anton-Agu looming pälvis kiitust ja tunnustust tolleaegses kunstielus juba varakult. 1942. aastal nimetas kunstiloolane Helmi Üprus teda pintsli-filosoofiks, kelle looming näitab talle omast siirust. Anton-Agu kujundas juba varakult talle iseloomuliku käsitluslaadi, mis oli maaliline ja peaaegu alati seotud koduga. Meelisteemaks olid väikesed ja intiimsed vaated inimese igapäeva elu-olule ning kõigele, mis sellega kaasas käib. Ida Anton-Agu asus õppima kunstikooli Pallas 1926. aastal. Majanduslike raskuste tõttu tekkisid õpingutele vaheajad, mistõttu jõudis ta lõpetamiseni Ado Vabbe ateljees 1935. aastal, olles viimasel õppeaastal Tartu linna stipendiaat. Pärast lõpetamist jäi ta Tartusse, kus töötas vabakutselise kunstnikuna ning aastatel 1947-1960 kunstipedagoogina. Tema varasemale loomingule oli omane tumedam värvipalett ja teatav tõsidus, kuid pärast 1960ndaid muutus see heledamaks ning ühtlasi hoogustus maalimislaad. Kokkuvõtvalt saab tema loomingut hinnates öelda, et ta maalis kõike naiseliku soojusega. Nii peegeldub ka antud väikeformaadilises lillemaalis "Ülased" õrnust lille ilu vastu.

Ülased, Ida Anton-Agu E-kunstisalongis

Anton-Agu Ida
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük