Sürrealistlik kompositsioon, Gustav Mägi Need sürrealistlikud kompsitsioonid toovad meelde eesti modernistide Ülo Soosteri, Silvia Jõgeveri, Valve Janovi jt loomingu. Vaadates neid kujundite konfiguratsioone meenuvad kodumaiste kunstnike joonistused ja kollaa¾id, sugulust on ka Karin Lutsu Rootsis valminud töödega. Looja fantaasial ei ole piire ning isegi totalitaarne ühiskond ei saa takistada inimese vaba mõtlemist. Huvi sürreaalse fantaasiamaailma vastu tekkis nii kodu Eestis kui ka piiri taga enam vähem ühel ajal. Gustav Mägile, kes elas küllaltki suure üksiklasena, sobis tegelemine nägemusliku maailmaga. Gustav Mägi oli esindatud ka 1995. a. Eesti Riikliku Kunstimuuseumi poolt korraldatud näitusel "Välis-Eesti kunst 50". Meistrite paraad Sürrealistlik kompositsioon, Gustav Mägi E-kunstisalongis Mägi Gustav
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Sürrealistlik kompositsioon, Gustav Mägi E-kunstisalongis
Gustav Mägi (1914-1994)

Sürrealistlik kompositsioon

1975 Õli, lõuend. 70 x 110. Signatuuriga
Alghind: 14000/€895, lõpphind: € 14 000/ 895
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

Need sürrealistlikud kompsitsioonid toovad meelde eesti modernistide Ülo Soosteri, Silvia Jõgeveri, Valve Janovi jt loomingu. Vaadates neid kujundite konfiguratsioone meenuvad kodumaiste kunstnike joonistused ja kollaa¾id, sugulust on ka Karin Lutsu Rootsis valminud töödega. Looja fantaasial ei ole piire ning isegi totalitaarne ühiskond ei saa takistada inimese vaba mõtlemist. Huvi sürreaalse fantaasiamaailma vastu tekkis nii kodu Eestis kui ka piiri taga enam vähem ühel ajal. Gustav Mägile, kes elas küllaltki suure üksiklasena, sobis tegelemine nägemusliku maailmaga.

Gustav Mägi oli esindatud ka 1995.a. Eesti Riikliku Kunstimuuseumi poolt korraldatud näitusel "Välis-Eesti kunst 50".Gustav Mägi (1914-1994)
Gustav Mägi elas aastatel 1914-1994. Mägi alustas kunstiõpinguid Tartus Pallases, õppides Anton Starkopfi juures. Oma esmaesinemiseni jõudis ta 1939. aastal. 1944. aastal lahkus kunstnik Eestist ja asus elama Rootsi. Tema sidemed sealse eesti kunstnikkonnaga olid küllaltki nõrgad, kuid ta osales kahel suuremal ühisesinemisel 1954. aastal Stockholmi Kunsthallenis ja 1963. aastal Svea galeriis. 1950. aastatel olid tal personaalnäitused Karlskronas, Linköpingis ja Olofstromis. Aastatega kunstniku loomelaad muutus ning huvid pöördusid enam sürrealistide poole. Rootsis tegutses peale sõda mitmeid sürrealistide rühmitusi ning huvi nende loomingu vastu oli suur.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sürrealistlik kompositsioon, Gustav Mägi

Gustav Mägi (1914-1994) Sürrealistlik kompositsioon 1975 Õli, lõuend 70 x 110 Need sürrealistlikud kompsitsioonid toovad meelde eesti modernistide Ülo Soosteri, Silvia Jõgeveri, Valve Janovi jt loomingu. Vaadates neid kujundite konfiguratsioone meenuvad kodumaiste kunstnike joonistused ja kollaa¾id, sugulust on ka Karin Lutsu Rootsis valminud töödega. Looja fantaasial ei ole piire ning isegi totalitaarne ühiskond ei saa takistada inimese vaba mõtlemist. Huvi sürreaalse fantaasiamaailma vastu tekkis nii kodu Eestis kui ka piiri taga enam vähem ühel ajal. Gustav Mägile, kes elas küllaltki suure üksiklasena, sobis tegelemine nägemusliku maailmaga.
Gustav Mägi oli esindatud ka 1995.a. Eesti Riikliku Kunstimuuseumi poolt korraldatud näitusel "Välis-Eesti kunst 50".

Sürrealistlik kompositsioon, Gustav Mägi E-kunstisalongis

Mägi Gustav
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük