Abstraktne kompositsioon, Gustav Mägi Väliseesti kunstniku Gustav Mägi tuntus Eestis jäi tema eluajal üsna piiratuks, kuna keerulised ja muutuvad ajad katkestasid ta õpingud “Pallase" kunstikoolis Anton Starkopfi käe all ning enne kui ta end siinses kunstielus kehtestada jõudis. Mägi jätkas kunstikuteed Rootsis, kus tegi esimest tutvust sürrealistidega ning sattus tugevalt nende lummusesse ning mõju alla. Gustav Mägi looming on unenäoline, see koosneb irreaalsetest kujunditest, mis näivad justkui hõljuvat ühtesulanud värvilaikude keskel. Antud oksjonil esitatud teosel “Abstraktne kompositsioon" on nähtavad Mägile kõige omasemad elemendid - sümbolid, mis korduvad maalilt maalile, õhuke värvikiht, mis justkui kumab läbi ning irratsionaalsus, mis peibutab kunstipublikut otsima maalile peidetud lugu või mõtet. 2005 Abstraktne kompositsioon, Gustav Mägi E-kunstisalongis Mägi Gustav
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Abstraktne kompositsioon, Gustav Mägi E-kunstisalongis
Gustav Mägi (1914-1994)

Abstraktne kompositsioon

1987 Õli,lõuend. 68x100. Signatuuriga.
Alghind: € 1150€(17993.59EEK)
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Väliseesti kunstniku Gustav Mägi tuntus Eestis jäi tema eluajal üsna piiratuks, kuna keerulised ja muutuvad ajad katkestasid ta õpingud “Pallase" kunstikoolis Anton Starkopfi käe all ning enne kui ta end siinses kunstielus kehtestada jõudis. Mägi jätkas kunstikuteed Rootsis, kus tegi esimest tutvust sürrealistidega ning sattus tugevalt nende lummusesse ning mõju alla.
Gustav Mägi looming on unenäoline, see koosneb irreaalsetest kujunditest, mis näivad justkui hõljuvat ühtesulanud värvilaikude keskel. Antud oksjonil esitatud teosel “Abstraktne kompositsioon" on nähtavad Mägile kõige omasemad elemendid - sümbolid, mis korduvad maalilt maalile, õhuke värvikiht, mis justkui kumab läbi ning irratsionaalsus, mis peibutab kunstipublikut otsima maalile peidetud lugu või mõtet.Gustav Mägi (1914-1994)
Gustav Mägi elas aastatel 1914-1994. Mägi alustas kunstiõpinguid Tartus Pallases, õppides Anton Starkopfi juures. Oma esmaesinemiseni jõudis ta 1939. aastal. 1944. aastal lahkus kunstnik Eestist ja asus elama Rootsi. Tema sidemed sealse eesti kunstnikkonnaga olid küllaltki nõrgad, kuid ta osales kahel suuremal ühisesinemisel 1954. aastal Stockholmi Kunsthallenis ja 1963. aastal Svea galeriis. 1950. aastatel olid tal personaalnäitused Karlskronas, Linköpingis ja Olofstromis. Aastatega kunstniku loomelaad muutus ning huvid pöördusid enam sürrealistide poole. Rootsis tegutses peale sõda mitmeid sürrealistide rühmitusi ning huvi nende loomingu vastu oli suur.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Abstraktne kompositsioon, Gustav Mägi

Gustav Mägi (1914-1994) Abstraktne kompositsioon 1987 Õli,lõuend 68x100 Väliseesti kunstniku Gustav Mägi tuntus Eestis jäi tema eluajal üsna piiratuks, kuna keerulised ja muutuvad ajad katkestasid ta õpingud “Pallase" kunstikoolis Anton Starkopfi käe all ning enne kui ta end siinses kunstielus kehtestada jõudis. Mägi jätkas kunstikuteed Rootsis, kus tegi esimest tutvust sürrealistidega ning sattus tugevalt nende lummusesse ning mõju alla. Gustav Mägi looming on unenäoline, see koosneb irreaalsetest kujunditest, mis näivad justkui hõljuvat ühtesulanud värvilaikude keskel. Antud oksjonil esitatud teosel “Abstraktne kompositsioon" on nähtavad Mägile kõige omasemad elemendid - sümbolid, mis korduvad maalilt maalile, õhuke värvikiht, mis justkui kumab läbi ning irratsionaalsus, mis peibutab kunstipublikut otsima maalile peidetud lugu või mõtet.

Abstraktne kompositsioon, Gustav Mägi E-kunstisalongis

Mägi Gustav
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük