Sürrealistlik kompositsioon, Gustav Mägi Viimased oksjonid on tutvustanud kunstihuvilistele paljude Eestist 1944. aastal lahkunud kunstnike loomingut. Gustav Mägi kuulub nende nimede hulka, keda senini Eestis teatakse küllaltki vähe, kuid need üksikud kohtumised on tekitanud huvi meistri loomingu vastu. Kunstiõpinguid alustas G. Mägi juba Eestis "Pallases“. Rootsis osales ta üksikuil näitustel, tema läbikäimine väliseesti kunstnikkonnaga oli juhuslik. Ta jälgis aga tähelepanelikult kunstimaailmas toimuvaid muudatusi, tehes ka ise katsetusi erinevais laadides. 1940ndatel aastatel tugevnes Rootsis huvi sürrealistliku kunsti vastu. Tekkisid erinevad kunstnike rühmitused. Neist mõjutustest ei jäänud puutumata ka Gustav Mägi looming. Teda köitis nende töis valitsev irratsionaalne maailm. G. Mägi oma tugeva kompositsioonitunnetusega oskas neid nägemuslikke kompositsioone ohjes hoida. Neis töis esineb nii objekte reaalelust kui fantaasia maailmast. Värvikiht on õhuke, kohati justkui nühkunud, kohati läbikumav. Gustav Mägi pildid tekitavad huvi andeka ja omanäolise looja vastu. 2006 Sürrealistlik kompositsioon, Gustav Mägi E-kunstisalongis Mägi Gustav
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Sürrealistlik kompositsioon, Gustav Mägi E-kunstisalongis
Gustav Mägi (1914-1994)

Sürrealistlik kompositsioon

1970/75 Õli, lõuend. 109,5 x 60,7. Signatuuriga.
Alghind: € 14000/€895, lõpphind: € 14 000/ 895
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

Viimased oksjonid on tutvustanud kunstihuvilistele paljude Eestist 1944. aastal lahkunud kunstnike loomingut. Gustav Mägi kuulub nende nimede hulka, keda senini Eestis teatakse küllaltki vähe, kuid need üksikud kohtumised on tekitanud huvi meistri loomingu vastu. Kunstiõpinguid alustas G. Mägi juba Eestis "Pallases“. Rootsis osales ta üksikuil näitustel, tema läbikäimine väliseesti kunstnikkonnaga oli juhuslik. Ta jälgis aga tähelepanelikult kunstimaailmas toimuvaid muudatusi, tehes ka ise katsetusi erinevais laadides. 1940ndatel aastatel tugevnes Rootsis huvi sürrealistliku kunsti vastu. Tekkisid erinevad kunstnike rühmitused. Neist mõjutustest ei jäänud puutumata ka Gustav Mägi looming. Teda köitis nende töis valitsev irratsionaalne maailm. G. Mägi oma tugeva kompositsioonitunnetusega oskas neid nägemuslikke kompositsioone ohjes hoida. Neis töis esineb nii objekte reaalelust kui fantaasia maailmast. Värvikiht on õhuke, kohati justkui nühkunud, kohati läbikumav. Gustav Mägi pildid tekitavad huvi andeka ja omanäolise looja vastu.Gustav Mägi (1914-1994)
Gustav Mägi elas aastatel 1914-1994. Mägi alustas kunstiõpinguid Tartus Pallases, õppides Anton Starkopfi juures. Oma esmaesinemiseni jõudis ta 1939. aastal. 1944. aastal lahkus kunstnik Eestist ja asus elama Rootsi. Tema sidemed sealse eesti kunstnikkonnaga olid küllaltki nõrgad, kuid ta osales kahel suuremal ühisesinemisel 1954. aastal Stockholmi Kunsthallenis ja 1963. aastal Svea galeriis. 1950. aastatel olid tal personaalnäitused Karlskronas, Linköpingis ja Olofstromis. Aastatega kunstniku loomelaad muutus ning huvid pöördusid enam sürrealistide poole. Rootsis tegutses peale sõda mitmeid sürrealistide rühmitusi ning huvi nende loomingu vastu oli suur.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sürrealistlik kompositsioon, Gustav Mägi

Gustav Mägi (1914-1994) Sürrealistlik kompositsioon 1970/75 Õli, lõuend 109,5 x 60,7 Viimased oksjonid on tutvustanud kunstihuvilistele paljude Eestist 1944. aastal lahkunud kunstnike loomingut. Gustav Mägi kuulub nende nimede hulka, keda senini Eestis teatakse küllaltki vähe, kuid need üksikud kohtumised on tekitanud huvi meistri loomingu vastu. Kunstiõpinguid alustas G. Mägi juba Eestis "Pallases“. Rootsis osales ta üksikuil näitustel, tema läbikäimine väliseesti kunstnikkonnaga oli juhuslik. Ta jälgis aga tähelepanelikult kunstimaailmas toimuvaid muudatusi, tehes ka ise katsetusi erinevais laadides. 1940ndatel aastatel tugevnes Rootsis huvi sürrealistliku kunsti vastu. Tekkisid erinevad kunstnike rühmitused. Neist mõjutustest ei jäänud puutumata ka Gustav Mägi looming. Teda köitis nende töis valitsev irratsionaalne maailm. G. Mägi oma tugeva kompositsioonitunnetusega oskas neid nägemuslikke kompositsioone ohjes hoida. Neis töis esineb nii objekte reaalelust kui fantaasia maailmast. Värvikiht on õhuke, kohati justkui nühkunud, kohati läbikumav. Gustav Mägi pildid tekitavad huvi andeka ja omanäolise looja vastu.

Sürrealistlik kompositsioon, Gustav Mägi E-kunstisalongis

Mägi Gustav
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük