Keskpäev, Gustav Mägi E-kunstisalongis Gustav Mägi loomingu maaletoojaks Eestis võib pidada E-Kunstisalongi, kes 2006. aasta alguses tutvustas tema töid Pärnus Ammende Villas ja seejärel Tallinnas. G. Mägi alustas kunstiõpinguid Tartus “Pallases" õppides Anton Starkopfi juures. 1944. lahkus ta Eestist ja asus elama Rootsi. Tema sidemed sealse eesti kunstnikkonnaga olid küllaltki nõrgad, kuid ta osales kahel suuremal ühisesinemisel 1954. a. Stockholmi Kungshallenis ja 1963. a. Svea galeriis. Aastatega süvenes kunstniku huvi sürrealistliku kunsti vastu, mis Rootsis oli leidnud laiemat kõlapinda. Annela Raud Selge kirjutas “Pärnu Postimehes": “Esemed kord taanduvad, kord tõusevad jälle esile. Seal kus kaovad kujundid, mängivad olulisemat rolli värvid ja nende omavaheline suhe. " Maalis “Keskpäev" kasutab Mägi paksu faktuuri ja üksteisest läbikumavaid pindu. Helenduvast foonist eralduvad maagilised kujundid, üks hõõguvalt punane, teine sinkja külma tooniga, need kujundid annavad kompositsioonile spirituaalse varjundi. 2005 Keskpäev, Gustav Mägi E-kunstisalongis Mägi Gustav
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Keskpäev, Gustav Mägi E-kunstisalongis
Gustav Mägi (1914-1994)

Keskpäev

1964 Õli, lõuend. Signatuuriga. 51 x 97
Alghind: € 12000/€767, lõpphind: € 12 000/ 767
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Gustav Mägi loomingu maaletoojaks Eestis võib pidada E-Kunstisalongi, kes 2006. aasta alguses tutvustas tema töid Pärnus Ammende Villas ja seejärel Tallinnas.


G. Mägi alustas kunstiõpinguid Tartus “Pallases" õppides Anton Starkopfi juures. 1944. lahkus ta Eestist ja asus elama Rootsi. Tema sidemed sealse eesti kunstnikkonnaga olid küllaltki nõrgad, kuid ta osales kahel suuremal ühisesinemisel 1954.a. Stockholmi Kungshallenis ja 1963.a. Svea galeriis.


Aastatega süvenes kunstniku huvi sürrealistliku kunsti vastu, mis Rootsis oli leidnud laiemat kõlapinda. Annela Raud Selge kirjutas “Pärnu Postimehes": “Esemed kord taanduvad, kord tõusevad jälle esile. Seal kus kaovad kujundid, mängivad olulisemat rolli värvid ja nende omavaheline suhe." Maalis “Keskpäev" kasutab Mägi
paksu faktuuri ja üksteisest läbikumavaid pindu. Helenduvast
foonist eralduvad maagilised kujundid, üks hõõguvalt punane,
teine sinkja külma tooniga, need kujundid annavad
kompositsioonile spirituaalse varjundi.Gustav Mägi (1914-1994)
Gustav Mägi elas aastatel 1914-1994. Mägi alustas kunstiõpinguid Tartus Pallases, õppides Anton Starkopfi juures. Oma esmaesinemiseni jõudis ta 1939. aastal. 1944. aastal lahkus kunstnik Eestist ja asus elama Rootsi. Tema sidemed sealse eesti kunstnikkonnaga olid küllaltki nõrgad, kuid ta osales kahel suuremal ühisesinemisel 1954. aastal Stockholmi Kunsthallenis ja 1963. aastal Svea galeriis. 1950. aastatel olid tal personaalnäitused Karlskronas, Linköpingis ja Olofstromis. Aastatega kunstniku loomelaad muutus ning huvid pöördusid enam sürrealistide poole. Rootsis tegutses peale sõda mitmeid sürrealistide rühmitusi ning huvi nende loomingu vastu oli suur.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Keskpäev, Gustav Mägi E-kunstisalongis

Gustav Mägi (1914-1994) Keskpäev 1964 Õli, lõuend Signatuuriga Gustav Mägi loomingu maaletoojaks Eestis võib pidada E-Kunstisalongi, kes 2006. aasta alguses tutvustas tema töid Pärnus Ammende Villas ja seejärel Tallinnas.
G. Mägi alustas kunstiõpinguid Tartus “Pallases" õppides Anton Starkopfi juures. 1944. lahkus ta Eestist ja asus elama Rootsi. Tema sidemed sealse eesti kunstnikkonnaga olid küllaltki nõrgad, kuid ta osales kahel suuremal ühisesinemisel 1954.a. Stockholmi Kungshallenis ja 1963.a. Svea galeriis.
Aastatega süvenes kunstniku huvi sürrealistliku kunsti vastu, mis Rootsis oli leidnud laiemat kõlapinda. Annela Raud Selge kirjutas “Pärnu Postimehes": “Esemed kord taanduvad, kord tõusevad jälle esile. Seal kus kaovad kujundid, mängivad olulisemat rolli värvid ja nende omavaheline suhe." Maalis “Keskpäev" kasutab Mägipaksu faktuuri ja üksteisest läbikumavaid pindu. Helenduvastfoonist eralduvad maagilised kujundid, üks hõõguvalt punane,teine sinkja külma tooniga, need kujundid annavadkompositsioonile spirituaalse varjundi.

Keskpäev, Gustav Mägi E-kunstisalongis

Mägi Gustav
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük