50 Suvehommik, Lembit Saarts Lembit Saarts on õppinud Tartu Kõrgematel Kujutava Kunsti Kursustel ning hiljem Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Tema looming on valdavalt lüüriline ning sellele on omane tundlik värvikasutus. Saarts on kirjutanud: “Meeldivad on pilved, päikeseloojang ja -tõus, selge taevad ja ka suvevihm, niisamuti puud ja kaugel sinetavad metsad, roheline, kollane ja ka mitmesugused inimesed: lapsed, naised, mehed. Ja kõigil neil objektidel ei ole üksnes väline, vaid ka sisemine meeldivus”. 2000 50. Suvehommik, Lembit Saarts E-kunstisalongis Saarts Lembit
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
50. Suvehommik, Lembit Saarts E-kunstisalongis
Lembit Saarts (1924–2016)

50. Suvehommik

1976. Õli, masoniit. 65x70. Signatuuriga. Originaalraamiga.
Alghind: € 4000, lõpphind: € 5200
51. E-Kunstisalongi LI oksjon
29.04.2023 Tartu galeriis kell 13

Lembit Saarts on õppinud Tartu Kõrgematel Kujutava Kunsti Kursustel ning hiljem Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Tema looming on valdavalt lüüriline ning sellele on omane tundlik värvikasutus. Saarts on kirjutanud: “Meeldivad on pilved, päikeseloojang ja -tõus, selge taevad ja ka suvevihm, niisamuti puud ja kaugel sinetavad metsad, roheline, kollane ja ka mitmesugused inimesed: lapsed, naised, mehed. Ja kõigil neil objektidel ei ole üksnes väline, vaid ka sisemine meeldivus”.Lembit Saarts (1924–2016)
Maalikunstnik, sündinud 1924. aastal Tartumaal. Suri 2016. aastal. Kunstiõpinguid alustas 1942 Kõrgematel Kujutava Kunsti Kursustel ja jätkas 1944–48 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Töötas Tartus pedagoogilise kooli ja kunstikooli joonistusõpetajana.Aastast 1959 KL-i liige. Valdavalt lüürilisele loomingule on omanetundlik värvikasutus. Varaste teoste mahe maalilisus on hiljem asendunud tinglikuma vormi ja kontrastsema värvikäsitlusega. Loonud portreid, deformatsiooniga figuurikompositsioone ning abstraktseidpilte. Näitused aastast 1957.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

50 Suvehommik, Lembit Saarts

Lembit Saarts (1924–2016) 50 Suvehommik 1976 Lembit Saarts on õppinud Tartu Kõrgematel Kujutava Kunsti Kursustel ning hiljem Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Tema looming on valdavalt lüüriline ning sellele on omane tundlik värvikasutus. Saarts on kirjutanud: “Meeldivad on pilved, päikeseloojang ja -tõus, selge taevad ja ka suvevihm, niisamuti puud ja kaugel sinetavad metsad, roheline, kollane ja ka mitmesugused inimesed: lapsed, naised, mehed. Ja kõigil neil objektidel ei ole üksnes väline, vaid ka sisemine meeldivus”.

50. Suvehommik, Lembit Saarts E-kunstisalongis

Saarts Lembit
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük