Päikesevene sarjast Kodalased, Kaljo Kaljo Põllu kasutas sarja „Kodalased“ loomisel väga nõudlikku metsotinto tehnikat, millest Ene Asu-Õunas on kirjutanud: „„Kodalaste“ sündimisel näib metsotinto olevat kunstniku sobivaim ja tänuväärseim abiline /. . . / Siin ühinevad maalija ja graafik, pinna peen, lausa maalile lähedane nüansseeritus ja joone vormiv jõulisus, väline karmus ja seesmine tundelisus /. . . / Nii ühendab siin kunstnik ka mineviku ja oleviku – soome-ugri algupäraste hõimude ürgse elupildi meie modernse mõttemaailmaga, kutsudes ja viies meid sinna läbi kodalaste koja. . . “ Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud 1978. aastal koostatud Kaljo Põllu graafikamapis „Kodalased: 13 reproduktsiooni“ nr 5 all, kus igale valitud lehele on teksti kirjutanud Jaan Kaplinski. Kaljo Põllu „Päikesevene“ kuulub ka Eesti Kunstimuuseumi kollektsiooni. 2008 Päikesevene sarjast Kodalased, Kaljo Põllu E-kunstisalongis Põllu Kaljo
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Päikesevene sarjast Kodalased, Kaljo Põllu E-kunstisalongis
Kaljo Põllu (1934–2010)

Päikesevene sarjast Kodalased

1974. Metsotinto, paber. Lm 43x58,5. Signatuuriga.
Alghind: € €750, lõpphind: € 2 000
45. E-Kunstisalongi XLV oksjon
28.03.2020 Tartu galeriis kell 13

Kaljo Põllu kasutas sarja „Kodalased“ loomisel väga nõudlikku metsotinto tehnikat, millest Ene Asu-Õunas on kirjutanud: „„Kodalaste“ sündimisel näib metsotinto olevat kunstniku sobivaim ja tänuväärseim abiline /.../ Siin ühinevad maalija ja graafik, pinna peen, lausa maalile lähedane nüansseeritus ja joone vormiv jõulisus, väline karmus ja seesmine tundelisus /.../ Nii ühendab siin kunstnik ka mineviku ja oleviku – soome-ugri algupäraste hõimude ürgse elupildi meie modernse mõttemaailmaga, kutsudes ja viies meid sinna läbi kodalaste koja...“ Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud 1978. aastal koostatud Kaljo Põllu graafikamapis „Kodalased: 13 reproduktsiooni“ nr 5 all, kus igale valitud lehele on teksti kirjutanud Jaan Kaplinski. Kaljo Põllu „Päikesevene“ kuulub ka Eesti Kunstimuuseumi kollektsiooni.Kaljo Põllu (1934–2010)
Graafik, sündinud 1934. aastal Hiiumaal. Suri 2010. aastal. Õppis aastast 1949 Haapsalu Pedagoogilises Koolis, lõpetas selle 1953 ja jätkas aastani 1954 õpinguid Tartu Muusikakoolis koorijuhtimise erialal. Aastast 1956 õppis ERKI-s, lõpetas selle 1962 klaasehistöö erialal. Töötanud TKÜ õppejõuna joonistuse alal. Loonud üle 300 mitmesuguses tehnikas gravüüri (Kodalased 1973–1975). Metsotintotehnika annab teostele maalilise pehmuse ja varjundirikkuse ning rõhutab ainestikust tulenevat müstilis-romantilist meeleolu. Samas tehnikas valminud Eesti maastikes valdavad lihtsad loodussümbolid.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Päikesevene sarjast Kodalased, Kaljo

Kaljo Põllu (1934–2010) Päikesevene sarjast Kodalased 1974 Metsotinto, paber Kaljo Põllu kasutas sarja „Kodalased“ loomisel väga nõudlikku metsotinto tehnikat, millest Ene Asu-Õunas on kirjutanud: „„Kodalaste“ sündimisel näib metsotinto olevat kunstniku sobivaim ja tänuväärseim abiline /.../ Siin ühinevad maalija ja graafik, pinna peen, lausa maalile lähedane nüansseeritus ja joone vormiv jõulisus, väline karmus ja seesmine tundelisus /.../ Nii ühendab siin kunstnik ka mineviku ja oleviku – soome-ugri algupäraste hõimude ürgse elupildi meie modernse mõttemaailmaga, kutsudes ja viies meid sinna läbi kodalaste koja...“ Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud 1978. aastal koostatud Kaljo Põllu graafikamapis „Kodalased: 13 reproduktsiooni“ nr 5 all, kus igale valitud lehele on teksti kirjutanud Jaan Kaplinski. Kaljo Põllu „Päikesevene“ kuulub ka Eesti Kunstimuuseumi kollektsiooni.

Päikesevene sarjast Kodalased, Kaljo Põllu E-kunstisalongis

Põllu Kaljo
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük