Koduhaldjas Viruskundra sarjast Kodalased, 1975. aastal Kristjan Raua preemiaga auhinnatud „Kodalased“ oli Kaljo Põllu esimene soome-ugri teemaline graafikasari. Mustvalges metsotintotehnikas sari valmis aastatel 1973–1975 ning koosneb 25st lehest. Põllu on töödes toetunud mütoloogiale ning rahvausunditele, tutvustades arhailiste olendite elu ning viies vaataja soome-ugri hõimuliikmete ehk kodalaste ürgsesse maailma. Eestis tuntakse majahaldjas Viruskundrat Võru- ja Setumaal. „Viruskundra asub harvemini ahju peal ja pärsil, sagedamini ahju all. Harukorral tuleb ta oma peidupaigast nähtavale, tihti kuulukse aga ta häält. “ Kaljo Põllu „Viruskundra“ kuulub ka Eesti Kunstimuuseumi kollektsiooni. Meistritase Koduhaldjas. Viruskundra sarjast Kodalased, Kaljo Põllu E-kunstisalongis Põllu Kaljo
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Koduhaldjas. Viruskundra sarjast Kodalased, Kaljo Põllu E-kunstisalongis
Kaljo Põllu (1934–2010)

Koduhaldjas. Viruskundra sarjast Kodalased

1974. Metsotinto, paber. Ava 34x42. Signatuuriga
Alghind: € €700, lõpphind: € 1 600
43. E-Kunstisalongi XLIII oksjon
30.03.2019 Tartu galeriis kell 13

1975. aastal Kristjan Raua preemiaga auhinnatud „Kodalased“ oli Kaljo Põllu esimene soome-ugri teemaline graafikasari. Mustvalges metsotintotehnikas sari valmis aastatel 1973–1975 ning koosneb 25st lehest. Põllu on töödes toetunud mütoloogiale ning rahvausunditele, tutvustades arhailiste olendite elu ning viies vaataja soome-ugri hõimuliikmete ehk kodalaste ürgsesse maailma. Eestis tuntakse majahaldjas Viruskundrat Võru- ja Setumaal. „Viruskundra asub harvemini ahju peal ja pärsil, sagedamini ahju all. Harukorral tuleb ta oma peidupaigast nähtavale, tihti kuulukse aga ta häält.“ Kaljo Põllu „Viruskundra“ kuulub ka Eesti Kunstimuuseumi kollektsiooni.Kaljo Põllu (1934–2010)
Graafik, sündinud 1934. aastal Hiiumaal. Suri 2010. aastal. Õppis aastast 1949 Haapsalu Pedagoogilises Koolis, lõpetas selle 1953 ja jätkas aastani 1954 õpinguid Tartu Muusikakoolis koorijuhtimise erialal. Aastast 1956 õppis ERKI-s, lõpetas selle 1962 klaasehistöö erialal. Töötanud TKÜ õppejõuna joonistuse alal. Loonud üle 300 mitmesuguses tehnikas gravüüri (Kodalased 1973–1975). Metsotintotehnika annab teostele maalilise pehmuse ja varjundirikkuse ning rõhutab ainestikust tulenevat müstilis-romantilist meeleolu. Samas tehnikas valminud Eesti maastikes valdavad lihtsad loodussümbolid.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Koduhaldjas Viruskundra sarjast Kodalased,

Kaljo Põllu (1934–2010) Koduhaldjas Viruskundra sarjast Kodalased 1974 1975. aastal Kristjan Raua preemiaga auhinnatud „Kodalased“ oli Kaljo Põllu esimene soome-ugri teemaline graafikasari. Mustvalges metsotintotehnikas sari valmis aastatel 1973–1975 ning koosneb 25st lehest. Põllu on töödes toetunud mütoloogiale ning rahvausunditele, tutvustades arhailiste olendite elu ning viies vaataja soome-ugri hõimuliikmete ehk kodalaste ürgsesse maailma. Eestis tuntakse majahaldjas Viruskundrat Võru- ja Setumaal. „Viruskundra asub harvemini ahju peal ja pärsil, sagedamini ahju all. Harukorral tuleb ta oma peidupaigast nähtavale, tihti kuulukse aga ta häält.“ Kaljo Põllu „Viruskundra“ kuulub ka Eesti Kunstimuuseumi kollektsiooni.

Koduhaldjas. Viruskundra sarjast Kodalased, Kaljo Põllu E-kunstisalongis

Põllu Kaljo
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük