47 Lamav naine valges Erich Pehap lahkus Eestist 1944. aastal. Esialgu kaluripaadiga üle lahe Soome ning sealt edasi Rootsi kuhu ta jäi kuni 1949. aastani, mil uus ettevõetud teekond viis Kanadasse. Samal aastal on loodud ka käesolev akvarell „Lamav naine valges särgis“. Raske on hinnata, kas teos on valminud siin- või sealpool ookeani, kuid antud juhul ei olegi see niivõrd oluline. Mida vaataja esmajärjekorras näeb on kaasaegne ja moodne naine – motiiv, mida Pehap ikka ja jälle on oma loomingus käsitlenud. Seejuures ei ole tema naisaktid ja -figuurid tugeva erootilise laetusega, vaid neis on domineeriv ajastule omane stiil ning meeleolu. Kanadas lõpetas Pehap 1952. aastal Montreali Joonestusinstituudi (Montreal Institute of Mechanical Draughting) kujunduskunsti erialal ning seejärel tegutses suuresti vabakunstnikuna. Ühtlasi sai temast aktiivne kunstielus osaleja ja sealsete eestlaste kunstitegevuse eestvedaja, olles ühtlasi ka 1956. aastal üks Eesti Kunstnike Koondise Torontos asutajaid. Signatuuriga Alg: Toimus 47. Lamav naine valges särgis, Erich Pehap E-kunstisalongis Pehap Erich
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
47. Lamav naine valges särgis, Erich Pehap E-kunstisalongis
Erich Pehap (1912–1981)

47. Lamav naine valges särgis

1949. Akvarell, paber. Ava 36,5x44,5. Signatuuriga.
Alghind: € 1400, lõpphind: € 1400
53. E-Kunstisalongi LIII oksjon
13.04.2024 Tartu galeriis kell 13

Erich Pehap lahkus Eestist 1944. aastal. Esialgu kaluripaadiga üle lahe Soome ning sealt edasi Rootsi kuhu ta jäi kuni 1949. aastani, mil uus ettevõetud teekond viis Kanadasse. Samal aastal on loodud ka käesolev akvarell „Lamav naine valges särgis“. Raske on hinnata, kas teos on valminud siin- või sealpool ookeani, kuid antud juhul ei olegi see niivõrd oluline. Mida vaataja esmajärjekorras näeb on kaasaegne ja moodne naine – motiiv, mida Pehap ikka ja jälle on oma loomingus käsitlenud. Seejuures ei ole tema naisaktid ja -figuurid tugeva erootilise laetusega, vaid neis on domineeriv ajastule omane stiil ning meeleolu.
Kanadas lõpetas Pehap 1952. aastal Montreali Joonestusinstituudi (Montreal Institute of Mechanical Draughting) kujunduskunsti erialal ning seejärel tegutses suuresti vabakunstnikuna. Ühtlasi sai temast aktiivne kunstielus osaleja ja sealsete eestlaste kunstitegevuse eestvedaja, olles ühtlasi ka 1956. aastal üks Eesti Kunstnike Koondise Torontos asutajaid.Erich Pehap (1912–1981)
Kunstnik Erich Pehap sündis 1912. aastal Viljandis. Suri 1981. aastal Torontos. Õppis 1933–34 Riigi Kunstitööstuskoolis keraamikat ja tarbegraafikat. 1932–33 ja 1934–39 õppis Pallases Nikolai Triigi juures maalimist ja Laigo ning Vaheri juures graafikat. Lõpetas kooli 1939. aastal graafikuna. 1937. aastal omandas koolis ka joonistusõpetaja kutse.Töötas eestis vabakunstniku ja joonistusõpetajana. 1943. aastal siirdus Soome ja 1944. aastal sealt Rootsi, kus tegutses tarbegraafikuna. 1949 asus elama Torontosse, kus alguses töötas tööstuskunstnikuna, hiljem vabakunstnikuna. 1952. aastal lõpetas Pehap Montrealis Institute of Mechanical Draughting´i kujunduskunsti erialal. Kuulus mitmetesse kunstiühingutesse.
47. Lamav naine valges särgis, Erich Pehap E-kunstisalongis


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

47 Lamav naine valges

Erich Pehap (1912–1981) 47 Lamav naine valges särgis 1949 Erich Pehap lahkus Eestist 1944. aastal. Esialgu kaluripaadiga üle lahe Soome ning sealt edasi Rootsi kuhu ta jäi kuni 1949. aastani, mil uus ettevõetud teekond viis Kanadasse. Samal aastal on loodud ka käesolev akvarell „Lamav naine valges särgis“. Raske on hinnata, kas teos on valminud siin- või sealpool ookeani, kuid antud juhul ei olegi see niivõrd oluline. Mida vaataja esmajärjekorras näeb on kaasaegne ja moodne naine – motiiv, mida Pehap ikka ja jälle on oma loomingus käsitlenud. Seejuures ei ole tema naisaktid ja -figuurid tugeva erootilise laetusega, vaid neis on domineeriv ajastule omane stiil ning meeleolu. Kanadas lõpetas Pehap 1952. aastal Montreali Joonestusinstituudi (Montreal Institute of Mechanical Draughting) kujunduskunsti erialal ning seejärel tegutses suuresti vabakunstnikuna. Ühtlasi sai temast aktiivne kunstielus osaleja ja sealsete eestlaste kunstitegevuse eestvedaja, olles ühtlasi ka 1956. aastal üks Eesti Kunstnike Koondise Torontos asutajaid.

47. Lamav naine valges särgis, Erich Pehap E-kunstisalongis

Pehap Erich
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük