Kaunitar, Erich Pehap E-kunstisalongis Erich Pehap jõudis juba enne kodumaalt lahkumist saavutada siin üsna suure tuntuse ning hiljem Kanadas elades kujunes temast aktiivne ja produktiivne Eesti kunstielu edendaja võõrsil. Näiteks oli ta üks Toronto Eesti Kunstnike Koondise asutajaliikmetest. Kunstihariduse omandas ta kõrgemas kunstikoolis Pallas, kus alustas 1932. aastal maali erialal ning hiljem tudeeris ka graafikat. Edasise loometöö eest pälvis Pehap arvukalt rahvusvahelisi tunnustusi, millest kõrgeimaks võib pidada Academia Internazionale di Roma kuldmedalit. Erich Pehap on loonud realistlikke figuraalkompositsioone, portreid ja linnavaateid, hilisloomingus on tajutav ka abstraktsionismi mõju. Kunstniku loomingus kohtab tõeliselt palju erinevaid tehnikaid ja teemasid, kuid erilist imetlust väärib just tema joonistusoskus. Selle üheks põhjuseks võib pidada juba lapsepõlves omandatud harjumust kasutada mõlemat kätt võrdselt ja ühtmoodi osavalt. Monotüüpiate maaliline olemus köitis Pehapit ikka ja jälle. Selle üks näide on ka teos “Kaunitar", mis on loodud pastelsetes toonides ja kus üleüldine meeleolu on meeleline ning rahulik. Portreteeritava naisterahva soeng toob vaatajateni 1960. aastate ajastuhõngu. Signatuuriga Alg: Toimus Kaunitar, Erich Pehap E-kunstisalongis Pehap Erich
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kaunitar, Erich Pehap E-kunstisalongis
Erich Pehap (1912–1981)

Kaunitar

1960 Monotüüpia,paber km.29 x 36
Alghind: € 5000/€319, lõpphind: € 5 200/ 332
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Erich Pehap jõudis juba enne kodumaalt lahkumist saavutada siin üsna suure tuntuse ning hiljem Kanadas elades kujunes temast aktiivne ja produktiivne Eesti kunstielu edendaja võõrsil. Näiteks oli ta üks Toronto Eesti Kunstnike Koondise asutajaliikmetest.
Kunstihariduse omandas ta kõrgemas kunstikoolis Pallas, kus alustas 1932. aastal maali erialal ning hiljem tudeeris ka graafikat. Edasise loometöö eest pälvis Pehap arvukalt rahvusvahelisi tunnustusi, millest kõrgeimaks võib pidada Academia Internazionale di Roma kuldmedalit.
Erich Pehap on loonud realistlikke figuraalkompositsioone, portreid ja linnavaateid, hilisloomingus on tajutav ka abstraktsionismi mõju. Kunstniku loomingus kohtab tõeliselt palju erinevaid tehnikaid ja teemasid, kuid erilist imetlust väärib just tema joonistusoskus. Selle üheks põhjuseks võib pidada juba lapsepõlves omandatud harjumust kasutada mõlemat kätt võrdselt ja ühtmoodi osavalt.
Monotüüpiate maaliline olemus köitis Pehapit ikka ja jälle. Selle üks näide on ka teos “Kaunitar", mis on loodud pastelsetes toonides ja kus üleüldine meeleolu on meeleline ning rahulik. Portreteeritava naisterahva soeng toob vaatajateni 1960. aastate ajastuhõngu.Erich Pehap (1912–1981)
Kunstnik Erich Pehap sündis 1912. aastal Viljandis. Suri 1981. aastal Torontos. Õppis 1933–34 Riigi Kunstitööstuskoolis keraamikat ja tarbegraafikat. 1932–33 ja 1934–39 õppis Pallases Nikolai Triigi juures maalimist ja Laigo ning Vaheri juures graafikat. Lõpetas kooli 1939. aastal graafikuna. 1937. aastal omandas koolis ka joonistusõpetaja kutse.Töötas eestis vabakunstniku ja joonistusõpetajana. 1943. aastal siirdus Soome ja 1944. aastal sealt Rootsi, kus tegutses tarbegraafikuna. 1949 asus elama Torontosse, kus alguses töötas tööstuskunstnikuna, hiljem vabakunstnikuna. 1952. aastal lõpetas Pehap Montrealis Institute of Mechanical Draughting´i kujunduskunsti erialal. Kuulus mitmetesse kunstiühingutesse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kaunitar, Erich Pehap E-kunstisalongis

Erich Pehap (1912–1981) Kaunitar 1960 Monotüüpia,paber km 29 x 36 Alghind: € 5000/€319, lõpphind: € 5 200/ 332 25 Erich Pehap jõudis juba enne kodumaalt lahkumist saavutada siin üsna suure tuntuse ning hiljem Kanadas elades kujunes temast aktiivne ja produktiivne Eesti kunstielu edendaja võõrsil. Näiteks oli ta üks Toronto Eesti Kunstnike Koondise asutajaliikmetest. Kunstihariduse omandas ta kõrgemas kunstikoolis Pallas, kus alustas 1932. aastal maali erialal ning hiljem tudeeris ka graafikat. Edasise loometöö eest pälvis Pehap arvukalt rahvusvahelisi tunnustusi, millest kõrgeimaks võib pidada Academia Internazionale di Roma kuldmedalit.Erich Pehap on loonud realistlikke figuraalkompositsioone, portreid ja linnavaateid, hilisloomingus on tajutav ka abstraktsionismi mõju. Kunstniku loomingus kohtab tõeliselt palju erinevaid tehnikaid ja teemasid, kuid erilist imetlust väärib just tema joonistusoskus. Selle üheks põhjuseks võib pidada juba lapsepõlves omandatud harjumust kasutada mõlemat kätt võrdselt ja ühtmoodi osavalt. Monotüüpiate maaliline olemus köitis Pehapit ikka ja jälle. Selle üks näide on ka teos “Kaunitar", mis on loodud pastelsetes toonides ja kus üleüldine meeleolu on meeleline ning rahulik. Portreteeritava naisterahva soeng toob vaatajateni 1960. aastate ajastuhõngu.

Kaunitar, Erich Pehap E-kunstisalongis

Pehap Erich
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük