Akt, Erich Pehap E-kunstisalongis Erich Pehap alustas kunstiõpinguid 1932. a. "Pallases“ ning koos väikese vaheajaga jõudis lõpetamiseni 1939. a. graafika erialal. Kiirelt saavutas ta kodumaal tuntuse, kuid ajaloo keerdkäikude tõttu oli kunstnik sunnitud lahkuma ning pärast mitmeaastaseid rännakuid jõudis ta 1949. a. Kanadasse kuhu jäi oma elu lõpuni. Torontos ei loobunud Pehap oma kutsumusest ning asus uuesti õppima ja seejärel töötas tööstuskunstnikuna, hiljem vabakunstnikuna. Ühtlasti tegutses ta ka eestimaise kunstielu organiseerijana, oli ka Toronto Eesti Kunstnike Koondise üks asutajaliikmetest, ning selle kajastaja ajakirjanduses. Oma loomingus on Pehap kasutanud ja katsetanud kõikvõimalikke tehnikaid ja teemasid. Erilist imetlust väärib kunstniku joonistusoskus, mille üheks põhjuseks võib pidada juba lapsepõlves omandatud harjumus kasutada mõlemat kätt võrdselt ja ühtmoodi osavalt. Monotüüpia "Akt“ on loodud pastelsetes toonides ning üleüldine meeleolu on meeleline ning rahulik. Juba "Pallases“ õppides oli Pehapit nimetatud tehnika köitnud, mille maaliline olemus näis kunstnikule kõige enam sobivat. Signatuuriga Alg: Toimus Akt, Erich Pehap E-kunstisalongis Pehap Erich
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Akt, Erich Pehap E-kunstisalongis
Erich Pehap (1912–1981)

Akt

1960 Monotüüpia, paber Lm 60 x 48
Alghind: € 7500/€479, lõpphind: € 7 500/ 479
24. E-Kunstisalongi XXIV oksjon
28.04.2010 Tallinn, hotell Olümpia

Erich Pehap alustas kunstiõpinguid 1932.a. "Pallases“ ning koos väikese vaheajaga jõudis lõpetamiseni 1939.a. graafika erialal. Kiirelt saavutas ta kodumaal tuntuse, kuid ajaloo keerdkäikude tõttu oli kunstnik sunnitud lahkuma ning pärast mitmeaastaseid rännakuid jõudis ta 1949.a. Kanadasse kuhu jäi oma elu lõpuni. Torontos ei loobunud Pehap oma kutsumusest ning asus uuesti õppima ja seejärel töötas tööstuskunstnikuna, hiljem vabakunstnikuna. Ühtlasti tegutses ta ka eestimaise kunstielu organiseerijana, oli ka Toronto Eesti Kunstnike Koondise üks asutajaliikmetest, ning selle kajastaja ajakirjanduses.
Oma loomingus on Pehap kasutanud ja katsetanud kõikvõimalikke tehnikaid ja teemasid. Erilist imetlust väärib kunstniku joonistusoskus, mille üheks põhjuseks võib pidada juba lapsepõlves omandatud harjumus kasutada mõlemat kätt võrdselt ja ühtmoodi osavalt. Monotüüpia "Akt“ on loodud pastelsetes toonides ning üleüldine meeleolu on meeleline ning rahulik. Juba "Pallases“ õppides oli Pehapit nimetatud tehnika köitnud, mille maaliline olemus näis kunstnikule kõige enam sobivat.Erich Pehap (1912–1981)
Kunstnik Erich Pehap sündis 1912. aastal Viljandis. Suri 1981. aastal Torontos. Õppis 1933–34 Riigi Kunstitööstuskoolis keraamikat ja tarbegraafikat. 1932–33 ja 1934–39 õppis Pallases Nikolai Triigi juures maalimist ja Laigo ning Vaheri juures graafikat. Lõpetas kooli 1939. aastal graafikuna. 1937. aastal omandas koolis ka joonistusõpetaja kutse.Töötas eestis vabakunstniku ja joonistusõpetajana. 1943. aastal siirdus Soome ja 1944. aastal sealt Rootsi, kus tegutses tarbegraafikuna. 1949 asus elama Torontosse, kus alguses töötas tööstuskunstnikuna, hiljem vabakunstnikuna. 1952. aastal lõpetas Pehap Montrealis Institute of Mechanical Draughting´i kujunduskunsti erialal. Kuulus mitmetesse kunstiühingutesse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Akt, Erich Pehap E-kunstisalongis

Erich Pehap (1912–1981) Akt 1960 Monotüüpia, paber Lm 60 x 48 Alghind: € 7500/€479, lõpphind: € 7 500/ 479 24 E-Kunstisalongi XXIV oksjon 28 Erich Pehap alustas kunstiõpinguid 1932.a. "Pallases“ ning koos väikese vaheajaga jõudis lõpetamiseni 1939.a. graafika erialal. Kiirelt saavutas ta kodumaal tuntuse, kuid ajaloo keerdkäikude tõttu oli kunstnik sunnitud lahkuma ning pärast mitmeaastaseid rännakuid jõudis ta 1949.a. Kanadasse kuhu jäi oma elu lõpuni. Torontos ei loobunud Pehap oma kutsumusest ning asus uuesti õppima ja seejärel töötas tööstuskunstnikuna, hiljem vabakunstnikuna. Ühtlasti tegutses ta ka eestimaise kunstielu organiseerijana, oli ka Toronto Eesti Kunstnike Koondise üks asutajaliikmetest, ning selle kajastaja ajakirjanduses. Oma loomingus on Pehap kasutanud ja katsetanud kõikvõimalikke tehnikaid ja teemasid. Erilist imetlust väärib kunstniku joonistusoskus, mille üheks põhjuseks võib pidada juba lapsepõlves omandatud harjumus kasutada mõlemat kätt võrdselt ja ühtmoodi osavalt. Monotüüpia "Akt“ on loodud pastelsetes toonides ning üleüldine meeleolu on meeleline ning rahulik. Juba "Pallases“ õppides oli Pehapit nimetatud tehnika köitnud, mille maaliline olemus näis kunstnikule kõige enam sobivat.

Akt, Erich Pehap E-kunstisalongis

Pehap Erich
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük