Lapsed, Erich Pehap E-kunstisalongis Pallase kunstikooli 1939. aastal graafikuna lõpetanud Pehap alustas näitustel esinemist juba viis aastat varem. Eestist lahkudes jäi Pehap 1949. aastal elama Kanadasse, kus täiendas end Montreali joonestusinstituudis kujunduskunsti alal. Kanadas suutis Pehap end üles töötada vabakunstnikuks, mis õnnestus tollal ainult väga vähestel välis-Eesti kunstnikel. Käesolev töö on valminud õpingute ajal Eestis ning sellest nähtub noore kunstniku portree ja figuuri valdamise oskus. Visandite läbi on aimatav Pehapi eriline huvi inimese vastu, kus ta püüab peenelt tabada ilmet, kehalist asendit ning kujutatava isikupära. Signatuuriga Alg: Toimus Lapsed, Erich Pehap E-kunstisalongis Pehap Erich
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Lapsed, Erich Pehap E-kunstisalongis
Erich Pehap (1912–1981)

Lapsed

1935 Süsi, tindipliiats, paber. Signatuuriga. Ava 51,8 x 35.
Alghind: € €600, lõpphind: € 600
35. E-Kunstisalongi XXXV oksjon
07.11.2015 Tartu galeriis kell 15

Pallase kunstikooli 1939. aastal graafikuna lõpetanud Pehap alustas näitustel esinemist juba viis aastat varem. Eestist lahkudes jäi Pehap 1949. aastal elama Kanadasse, kus täiendas end Montreali joonestusinstituudis kujunduskunsti alal. Kanadas suutis Pehap end üles töötada vabakunstnikuks, mis õnnestus tollal ainult väga vähestel välis-Eesti kunstnikel. Käesolev töö on valminud õpingute ajal Eestis ning sellest nähtub noore kunstniku portree ja figuuri valdamise oskus. Visandite läbi on aimatav Pehapi eriline huvi inimese vastu, kus ta püüab peenelt tabada ilmet, kehalist asendit ning kujutatava isikupära.Erich Pehap (1912–1981)
Kunstnik Erich Pehap sündis 1912. aastal Viljandis. Suri 1981. aastal Torontos. Õppis 1933–34 Riigi Kunstitööstuskoolis keraamikat ja tarbegraafikat. 1932–33 ja 1934–39 õppis Pallases Nikolai Triigi juures maalimist ja Laigo ning Vaheri juures graafikat. Lõpetas kooli 1939. aastal graafikuna. 1937. aastal omandas koolis ka joonistusõpetaja kutse.Töötas eestis vabakunstniku ja joonistusõpetajana. 1943. aastal siirdus Soome ja 1944. aastal sealt Rootsi, kus tegutses tarbegraafikuna. 1949 asus elama Torontosse, kus alguses töötas tööstuskunstnikuna, hiljem vabakunstnikuna. 1952. aastal lõpetas Pehap Montrealis Institute of Mechanical Draughting´i kujunduskunsti erialal. Kuulus mitmetesse kunstiühingutesse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lapsed, Erich Pehap E-kunstisalongis

Erich Pehap (1912–1981) Lapsed 1935 Süsi, tindipliiats, paber Signatuuriga Pallase kunstikooli 1939. aastal graafikuna lõpetanud Pehap alustas näitustel esinemist juba viis aastat varem. Eestist lahkudes jäi Pehap 1949. aastal elama Kanadasse, kus täiendas end Montreali joonestusinstituudis kujunduskunsti alal. Kanadas suutis Pehap end üles töötada vabakunstnikuks, mis õnnestus tollal ainult väga vähestel välis-Eesti kunstnikel. Käesolev töö on valminud õpingute ajal Eestis ning sellest nähtub noore kunstniku portree ja figuuri valdamise oskus. Visandite läbi on aimatav Pehapi eriline huvi inimese vastu, kus ta püüab peenelt tabada ilmet, kehalist asendit ning kujutatava isikupära.

Lapsed, Erich Pehap E-kunstisalongis

Pehap Erich
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük