Kullerkupud, Johannes Võerahansu E-kunstisalongis Oma kunstiõpingutega tegi J. Võerahansu algust A. Laikmaa ateljeekoolis, hiljem viis tee teda "Palasesse“. 1957. aastast kuni surmani elas ja töötas Võerahansu Tallinnas. Ta oli pikki aastaid ERKI maalikateedri juhataja, kelle käe läbi pallasliku maalilise maali tõekspidamised jõudsid ka tema õpilasteni. Tallinnas tegi Võerahansu peamiselt söejoonistusi, mille aineks oli ikka Saaremaa. Kunstnik ei hüljanud aga ka molbertit ja pintsleid. Erinevatel loomeperioodidel on tal ikka jagunud silma ka lillemaalile, kus eelistatumaks on olnud lopsakad pojengid. Maal “Kullerkupud" viib mõtted suvesse, õite kullendav kollakas varjund on soe ja kodune. Maalitud on nad ilmselt kunstniku suvemaja aknal, kus lilled korjatud otse loodusest. 1999 teater "Vanemuine" Kullerkupud, Johannes Võerahansu E-kunstisalongis Võerahansu Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kullerkupud, Johannes Võerahansu E-kunstisalongis

Kullerkupud

1974 Õli,papp 67 x 47
Alghind: € 66000/€4218
21. E-Kunstisalongi XXI oksjon
01.12.2008 Tallinna galerii

Oma kunstiõpingutega tegi J. Võerahansu algust A. Laikmaa ateljeekoolis, hiljem viis tee teda "Palasesse“. 1957. aastast kuni surmani elas ja töötas Võerahansu Tallinnas. Ta oli pikki aastaid ERKI maalikateedri juhataja, kelle käe läbi pallasliku maalilise maali tõekspidamised jõudsid ka tema õpilasteni. Tallinnas tegi Võerahansu peamiselt söejoonistusi, mille aineks oli ikka Saaremaa. Kunstnik ei hüljanud aga ka molbertit ja pintsleid. Erinevatel loomeperioodidel on tal ikka jagunud silma ka lillemaalile, kus eelistatumaks on olnud lopsakad pojengid.
Maal “Kullerkupud" viib mõtted suvesse, õite kullendav kollakas varjund on soe ja kodune. Maalitud on nad ilmselt kunstniku suvemaja aknal, kus lilled korjatud otse loodusest.Johannes Võerahansu (1902-1980)
Maalikunstnik, sündinud 1902. aastal Harjumaal. Suri 1980. aastal Tallinnas. Alates 1919. aastast Tallinna kolled¾is ja õppis samal ajal ka 1921. aastani Ants Laikmaa ateljeekoolis. Pärast seda töötas Võerahansu lühikest aega Tallinna Draamastuudio teatri juures dekoratsioonimaalijana ning Türi tellise- ja keraamikavabrikus keraamikaga. Õppis 1932-1936 Pallases Ado Vabbe ateljees maalimist, lõpetas kooli täieliku kursuse 1940. aastal. Seejärel töötas õppejõuna Kõrgematel Kujutava Kunsti Kutsustel ja Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, 1955-1957 Tartu Kunstikoolis ja 1957-1973 Tallinnas ERKI-s. Kuulus EKKKÜ-sse, Kunstnike Liidu liige alates 1945. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kullerkupud, Johannes Võerahansu E-kunstisalongis

Johannes Võerahansu (1902-1980) Kullerkupud 1974 Õli,papp 67 x 47 Alghind: € 66000/€4218 21 E-Kunstisalongi XXI oksjon 01 Oma kunstiõpingutega tegi J. Võerahansu algust A. Laikmaa ateljeekoolis, hiljem viis tee teda "Palasesse“. 1957. aastast kuni surmani elas ja töötas Võerahansu Tallinnas. Ta oli pikki aastaid ERKI maalikateedri juhataja, kelle käe läbi pallasliku maalilise maali tõekspidamised jõudsid ka tema õpilasteni. Tallinnas tegi Võerahansu peamiselt söejoonistusi, mille aineks oli ikka Saaremaa. Kunstnik ei hüljanud aga ka molbertit ja pintsleid. Erinevatel loomeperioodidel on tal ikka jagunud silma ka lillemaalile, kus eelistatumaks on olnud lopsakad pojengid. Maal “Kullerkupud" viib mõtted suvesse, õite kullendav kollakas varjund on soe ja kodune. Maalitud on nad ilmselt kunstniku suvemaja aknal, kus lilled korjatud otse loodusest.

Kullerkupud, Johannes Võerahansu E-kunstisalongis

Võerahansu Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük