Lõke, Johannes Võerahansu E-kunstisalongis 1936. aastal külastas Johannes Võerahansu taas Saaremaad ning nüüdsest muutus saarega seotud aines tema piltide põhiliseks inspiratsiooni allikaks. Aastatel 1936-39 valmib kunstnikul hulk maastikumaale. Kunstiteadlane Vaike Tiik kirjutas: "Areneb välja Võerahansu kui peisa¾isti isikupärane pale, saab kuju Saaremaa maastiku võerahansulik lahendus . . . Need tööd on kantud kergest lürismist ja kohati romantilisest heletumedusest. Iseloomulik on väikeste kergete pastoossete pintslilöökidega detailne käekiri ja rohekas-halliks, kohatiste mürkroheliste aktsentidega üldkoloriit. " Kompositsioon "Lõkke ääres" kujutab idüllilist stseeni suvises maastikus. Võerahansu jäädvustatud pastoraalsele motiivile lisab romantikat, kerge uduvine ja stseenist hoovav rahulik meeleolu. Võlub kunstniku maaliline teemakäsitlus ja sordiini all emotsionaalsus. 1999 teater "Vanemuine" Lõke, Johannes Võerahansu E-kunstisalongis Võerahansu Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Lõke, Johannes Võerahansu E-kunstisalongis

Lõke

1939 Õli, vineer. 31,6 x 48. Signatuuriga.
Alghind: € 25000/€1598, lõpphind: € 27 000/ 1 725
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

1936.aastal külastas Johannes Võerahansu taas Saaremaad ning nüüdsest muutus saarega seotud aines tema piltide põhiliseks inspiratsiooni allikaks. Aastatel 1936-39 valmib kunstnikul hulk maastikumaale. Kunstiteadlane Vaike Tiik kirjutas: "Areneb välja Võerahansu kui peisa¾isti isikupärane pale, saab kuju Saaremaa maastiku võerahansulik lahendus ... Need tööd on kantud kergest lürismist ja kohati romantilisest heletumedusest. Iseloomulik on väikeste kergete pastoossete pintslilöökidega detailne käekiri ja rohekas-halliks, kohatiste mürkroheliste aktsentidega üldkoloriit."

Kompositsioon "Lõkke ääres" kujutab idüllilist stseeni suvises maastikus. Võerahansu jäädvustatud pastoraalsele motiivile lisab romantikat, kerge uduvine ja stseenist hoovav rahulik meeleolu. Võlub kunstniku maaliline teemakäsitlus ja sordiini all emotsionaalsus.Johannes Võerahansu (1902-1980)
Maalikunstnik, sündinud 1902. aastal Harjumaal. Suri 1980. aastal Tallinnas. Alates 1919. aastast Tallinna kolled¾is ja õppis samal ajal ka 1921. aastani Ants Laikmaa ateljeekoolis. Pärast seda töötas Võerahansu lühikest aega Tallinna Draamastuudio teatri juures dekoratsioonimaalijana ning Türi tellise- ja keraamikavabrikus keraamikaga. Õppis 1932-1936 Pallases Ado Vabbe ateljees maalimist, lõpetas kooli täieliku kursuse 1940. aastal. Seejärel töötas õppejõuna Kõrgematel Kujutava Kunsti Kutsustel ja Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, 1955-1957 Tartu Kunstikoolis ja 1957-1973 Tallinnas ERKI-s. Kuulus EKKKÜ-sse, Kunstnike Liidu liige alates 1945. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lõke, Johannes Võerahansu E-kunstisalongis

Johannes Võerahansu (1902-1980) Lõke 1939 Õli, vineer 31,6 x 48 1936.aastal külastas Johannes Võerahansu taas Saaremaad ning nüüdsest muutus saarega seotud aines tema piltide põhiliseks inspiratsiooni allikaks. Aastatel 1936-39 valmib kunstnikul hulk maastikumaale. Kunstiteadlane Vaike Tiik kirjutas: "Areneb välja Võerahansu kui peisa¾isti isikupärane pale, saab kuju Saaremaa maastiku võerahansulik lahendus ... Need tööd on kantud kergest lürismist ja kohati romantilisest heletumedusest. Iseloomulik on väikeste kergete pastoossete pintslilöökidega detailne käekiri ja rohekas-halliks, kohatiste mürkroheliste aktsentidega üldkoloriit."
Kompositsioon "Lõkke ääres" kujutab idüllilist stseeni suvises maastikus. Võerahansu jäädvustatud pastoraalsele motiivile lisab romantikat, kerge uduvine ja stseenist hoovav rahulik meeleolu. Võlub kunstniku maaliline teemakäsitlus ja sordiini all emotsionaalsus.

Lõke, Johannes Võerahansu E-kunstisalongis

Võerahansu Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük