Madonna, Efraim Allsalu E-kunstisalongis Efraim Allsalu omandas kunstihariduse aastatel 1948-1954 ERKI-s. Kunstniku lõputööd juhendas Johannes Võerahansu, keda Allsalu hindas kui kõige tähtsamate teadmiste andjat maalikunstist arusaamisel. Pärast kooli lõpetamist asus Allsalu tööle õppejõuna Tartu Kunstikoolis ning 1960ndatel oli ta Kunstnike Liidu Tartu osakonna esimees. Efraim Allsalu käekirja ei ole võimalik kellegi teise omaga segamini ajada. Kunstniku omapära märgiti juba 1960ndatel noore kunstniku töid arvustades. "Natuuri tabamise kindlus-kergus ja tundlik värvimeel lubavad tal takistuseta sukelduda erinevatesse ¾anritesse, edasi anda nagu hetkevälgatusel kerkinud mõtteid, kujutlusi, meeleolusid, muljeid. Ja huvitav - kui värvides ja joontes on mänglevat juhuslikkust, aimab läbi nende ikkagi reaalse keha või eseme plastilist modelleeringut ja proportsioonikindlust,“ on kirjutanud Mare Ruus. Ka nendes teostes - "Tartu Peetri kirikus“ ja "Madonnas“ - on olemas Allsalu kunsti parimad omadused: maaliline nõtkus ja meeleolude värskus. Meistrilt meistrile Madonna, Efraim Allsalu E-kunstisalongis Allsalu Efraim
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Madonna, Efraim Allsalu E-kunstisalongis
Efraim Allsalu (1929–2006)

Madonna

1970-1980ndad Õli, masoniit. Signeeritud. 52,5 x 72,5
Alghind: €1780
30. E-Kunstisalongi XXX oksjon
7. aprill 2013 Kell 15 Tartu galerii

Efraim Allsalu omandas kunstihariduse aastatel 1948-1954 ERKI-s. Kunstniku lõputööd juhendas Johannes Võerahansu, keda Allsalu hindas kui kõige tähtsamate teadmiste andjat maalikunstist arusaamisel. Pärast kooli lõpetamist asus Allsalu tööle õppejõuna Tartu Kunstikoolis ning 1960ndatel oli ta Kunstnike Liidu Tartu osakonna esimees.

Efraim Allsalu käekirja ei ole võimalik kellegi teise omaga segamini ajada. Kunstniku omapära märgiti juba 1960ndatel noore kunstniku töid arvustades. "Natuuri tabamise kindlus-kergus ja tundlik värvimeel lubavad tal takistuseta sukelduda erinevatesse ¾anritesse, edasi anda nagu hetkevälgatusel kerkinud mõtteid, kujutlusi, meeleolusid, muljeid. Ja huvitav - kui värvides ja joontes on mänglevat juhuslikkust, aimab läbi nende ikkagi reaalse keha või eseme plastilist modelleeringut ja proportsioonikindlust,“ on kirjutanud Mare Ruus. Ka nendes teostes - "Tartu Peetri kirikus“ ja "Madonnas“ - on olemas Allsalu kunsti parimad omadused: maaliline nõtkus ja meeleolude värskus.Efraim Allsalu (1929–2006)
Maalikunstnik Efraim Allsalu elas aastatel 1929–2006. Lõpetas Tartu I keskkooli 1948. aastal. Õppis samast aastast Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetas ERKI 1954. aastal Võerahansu õpilasena. Oli 1954–61 Tartu Kunstikooli õppejõud. ENSV teeneline kunstnik (1969). Aastast 1956 Kunstnike Liidu liige (1961–77 Tartu osakonna esimees).Allsalu on 1950. aastate algupoolel kunstihariduse omandanuist mitmekülgsemaid ja omanäolisemaid maalijaid. Alustas portreede ja ajastule tüüpiliste temaatiliste maalidega, kasutades ka sümbolkujundeid. 1960-ndate keskpaigast lõi sü¾eelisi maale, milles on groteski ja lüürilisust. Varjundirikka koloriidiga ja ¾anrirohke loomingu paremikku kuuluvad karakterportreed. Spontaansusega paistavad silma ka lillemaalid ja natüürmordid. Sai 1982. aastal Kristjan Raua nimelise preemia (maali “Õigus" eest).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Madonna, Efraim Allsalu E-kunstisalongis

Efraim Allsalu (1929–2006) Madonna 1970-1980ndad Õli, masoniit Signeeritud Efraim Allsalu omandas kunstihariduse aastatel 1948-1954 ERKI-s. Kunstniku lõputööd juhendas Johannes Võerahansu, keda Allsalu hindas kui kõige tähtsamate teadmiste andjat maalikunstist arusaamisel. Pärast kooli lõpetamist asus Allsalu tööle õppejõuna Tartu Kunstikoolis ning 1960ndatel oli ta Kunstnike Liidu Tartu osakonna esimees.Efraim Allsalu käekirja ei ole võimalik kellegi teise omaga segamini ajada. Kunstniku omapära märgiti juba 1960ndatel noore kunstniku töid arvustades. "Natuuri tabamise kindlus-kergus ja tundlik värvimeel lubavad tal takistuseta sukelduda erinevatesse ¾anritesse, edasi anda nagu hetkevälgatusel kerkinud mõtteid, kujutlusi, meeleolusid, muljeid. Ja huvitav - kui värvides ja joontes on mänglevat juhuslikkust, aimab läbi nende ikkagi reaalse keha või eseme plastilist modelleeringut ja proportsioonikindlust,“ on kirjutanud Mare Ruus. Ka nendes teostes - "Tartu Peetri kirikus“ ja "Madonnas“ - on olemas Allsalu kunsti parimad omadused: maaliline nõtkus ja meeleolude värskus.

Madonna, Efraim Allsalu E-kunstisalongis

Allsalu Efraim
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük