Ümarvaas, Efraim Allsalu E-kunstisalongis 1954. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi maalijana lõpetanud Allsalu tuntuma osa loomingust moodustavad portreed kultuuritegelastest, mille kõrval on arvestatav osa ka vaikelu ¾anril. Kunstiteadlane Mare Ruus on kirjutanud, et 1960. aastate lõpus "tärkab Allsalu huvi värvide eredama sära vastu, värvipinnad muutuvad õhemaks, hakkavad läbi kumama ja sädelema. /. . . / Värvide romantikat ja sära imetledes loob Allsalu sestpeale hoopiski rohkem lillemaale. Ta parimad lillemaalid on romantilised improvisatsioonid. Maalija üks suuremaid rõõme on rõõm omaloodud, orgaaniliselt kokkukuuluvast ja emotsionaalsest värvidemaailmast". Meistrilt meistrile Ümarvaas, Efraim Allsalu E-kunstisalongis Allsalu Efraim
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Ümarvaas, Efraim Allsalu E-kunstisalongis

Ümarvaas

1983 Õli, saepuruplaat. 78 x 98. Signatuuriga.
Alghind: € €1000
36. E-Kunstisalongi XXXVI oksjon
02.04.2016 Tartu galeriis kell 15

1954. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi maalijana lõpetanud Allsalu tuntuma osa loomingust moodustavad portreed kultuuritegelastest, mille kõrval on arvestatav osa ka vaikelu ¾anril. Kunstiteadlane Mare Ruus on kirjutanud, et 1960. aastate lõpus "tärkab Allsalu huvi värvide eredama sära vastu, värvipinnad muutuvad õhemaks, hakkavad läbi kumama ja sädelema. /.../ Värvide romantikat ja sära imetledes loob Allsalu sestpeale hoopiski rohkem lillemaale. Ta parimad lillemaalid on romantilised improvisatsioonid. Maalija üks suuremaid rõõme on rõõm omaloodud, orgaaniliselt kokkukuuluvast ja emotsionaalsest värvidemaailmast".Efraim Allsalu
Maalikunstnik Efraim Allsalu elas aastatel 1929–2006. Lõpetas Tartu I keskkooli 1948. aastal. Õppis samast aastast Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetas ERKI 1954. aastal Võerahansu õpilasena. Oli 1954–61 Tartu Kunstikooli õppejõud. ENSV teeneline kunstnik (1969). Aastast 1956 Kunstnike Liidu liige (1961–77 Tartu osakonna esimees).Allsalu on 1950. aastate algupoolel kunstihariduse omandanuist mitmekülgsemaid ja omanäolisemaid maalijaid. Alustas portreede ja ajastule tüüpiliste temaatiliste maalidega, kasutades ka sümbolkujundeid. 1960-ndate keskpaigast lõi sü¾eelisi maale, milles on groteski ja lüürilisust. Varjundirikka koloriidiga ja ¾anrirohke loomingu paremikku kuuluvad karakterportreed. Spontaansusega paistavad silma ka lillemaalid ja natüürmordid. Sai 1982. aastal Kristjan Raua nimelise preemia (maali “Õigus" eest).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Ümarvaas, Efraim Allsalu E-kunstisalongis

Efraim Allsalu Ümarvaas 1983 Õli, saepuruplaat 78 x 98 1954. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi maalijana lõpetanud Allsalu tuntuma osa loomingust moodustavad portreed kultuuritegelastest, mille kõrval on arvestatav osa ka vaikelu ¾anril. Kunstiteadlane Mare Ruus on kirjutanud, et 1960. aastate lõpus "tärkab Allsalu huvi värvide eredama sära vastu, värvipinnad muutuvad õhemaks, hakkavad läbi kumama ja sädelema. /.../ Värvide romantikat ja sära imetledes loob Allsalu sestpeale hoopiski rohkem lillemaale. Ta parimad lillemaalid on romantilised improvisatsioonid. Maalija üks suuremaid rõõme on rõõm omaloodud, orgaaniliselt kokkukuuluvast ja emotsionaalsest värvidemaailmast".

Ümarvaas, Efraim Allsalu E-kunstisalongis

Allsalu Efraim
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük