Pargikoristajad, Efraim Allsalu E-kunstisalongis Efraim Allsalu koloriit on aastatega muutunud kirevamaks, kohati muutuvad tema erksate värvilaikudega maalid abstraktseteks kompositsioonideks. Töös “Pargikoristajad" näeb silm samuti esmalt vaid värvilaike, kuid siis asetuvad kaleidoskoopilised värvikillud üksteise kõrvale ning esile kerkivad figuurid. Allsalu armastab maalida masoniidile, mille krobeline faktuur mängib töis kaasa. Kunstniku värvikiht on enamasti õhuke, mis laseb toonidel läbikumada ning muudab need säravaks. Antud töö on üks meeleolukamaid ja õnnestunumaid maale vanameistri hilisloomingus 2000 Pargikoristajad, Efraim Allsalu E-kunstisalongis Allsalu Efraim
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Pargikoristajad, Efraim Allsalu E-kunstisalongis
Efraim Allsalu (1929–2006)

Pargikoristajad

1989 Õli, masoniit. Signeeritud 62,6 x 43,5.
Alghind: € 10500/€671
8. Meistrilt rahvale
06.10.2002 Tartu Linnamuuseum

Efraim Allsalu koloriit on aastatega muutunud kirevamaks, kohati muutuvad tema erksate
värvilaikudega maalid abstraktseteks kompositsioonideks. Töös “Pargikoristajad" näeb
silm samuti esmalt vaid värvilaike, kuid siis asetuvad kaleidoskoopilised värvikillud üksteise
kõrvale ning esile kerkivad figuurid. Allsalu armastab maalida masoniidile, mille krobeline
faktuur mängib töis kaasa. Kunstniku värvikiht on enamasti õhuke, mis laseb toonidel läbikumada
ning muudab need säravaks. Antud töö on üks meeleolukamaid ja õnnestunumaid maale
vanameistri hilisloomingusEfraim Allsalu (1929–2006)
Maalikunstnik Efraim Allsalu elas aastatel 1929–2006. Lõpetas Tartu I keskkooli 1948. aastal. Õppis samast aastast Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetas ERKI 1954. aastal Võerahansu õpilasena. Oli 1954–61 Tartu Kunstikooli õppejõud. ENSV teeneline kunstnik (1969). Aastast 1956 Kunstnike Liidu liige (1961–77 Tartu osakonna esimees).Allsalu on 1950. aastate algupoolel kunstihariduse omandanuist mitmekülgsemaid ja omanäolisemaid maalijaid. Alustas portreede ja ajastule tüüpiliste temaatiliste maalidega, kasutades ka sümbolkujundeid. 1960-ndate keskpaigast lõi sü¾eelisi maale, milles on groteski ja lüürilisust. Varjundirikka koloriidiga ja ¾anrirohke loomingu paremikku kuuluvad karakterportreed. Spontaansusega paistavad silma ka lillemaalid ja natüürmordid. Sai 1982. aastal Kristjan Raua nimelise preemia (maali “Õigus" eest).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Pargikoristajad, Efraim Allsalu E-kunstisalongis

Efraim Allsalu (1929–2006) Pargikoristajad 1989 Õli, masoniit Signeeritud 62,6 x 43,5 Efraim Allsalu koloriit on aastatega muutunud kirevamaks, kohati muutuvad tema erksate värvilaikudega maalid abstraktseteks kompositsioonideks. Töös “Pargikoristajad" näebsilm samuti esmalt vaid värvilaike, kuid siis asetuvad kaleidoskoopilised värvikillud üksteisekõrvale ning esile kerkivad figuurid. Allsalu armastab maalida masoniidile, mille krobelinefaktuur mängib töis kaasa. Kunstniku värvikiht on enamasti õhuke, mis laseb toonidel läbikumadaning muudab need säravaks. Antud töö on üks meeleolukamaid ja õnnestunumaid maalevanameistri hilisloomingus

Pargikoristajad, Efraim Allsalu E-kunstisalongis

Allsalu Efraim
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük