Rohelised katused, Alfred Kongo Alfred Kongo on kunstnik, kes püsis läbi elu loomingulises kõrgvormis. Mari Nõmmela kirjutas kataloogi eessõnas: “Koloristlike natüürmortide ja maastikumaalide autorit Alfred Kongot võib pidada meie praeguses maalikunstis üheks ehedamaks pallaslaseks. " (Tartu, 1986) Kunstniku kompositsioonid on ääretult lihtsad, tema põhitähelepanu keskendub värvi väljenduslikkusele. Rohelised katused on meistri hilisloomingu üks tipptöid. Neil aastail muutus Kongo koloriit heledamaks, kuid tema maastikumotiives on endiselt nappide vahenditega saavutatud pingestatud tervik. Taeva heledale koloriidile vastandub antud töös näiteks maa rohelistest toonidest küllastunud palett. 2000 Rohelised katused, Alfred Kongo E-kunstisalongis Kongo Alfred
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Rohelised katused, Alfred Kongo E-kunstisalongis
Alfred Kongo (1906-1990)

Rohelised katused

1986 tempera, vineer
signatuur taga 54 x 76
Alghind: € 17500/€1118
5. XX sajandi eesti kunsti meistrid
19.12.2000 Tallinnas, Mustpeade Maja

Alfred Kongo on kunstnik, kes püsis läbi elu loomingulises kõrgvormis. Mari Nõmmela kirjutas kataloogi eessõnas: “Koloristlike natüürmortide ja maastikumaalide autorit Alfred Kongot võib pidada meie praeguses maalikunstis üheks ehedamaks pallaslaseks." (Tartu, 1986) Kunstniku kompositsioonid on ääretult lihtsad, tema põhitähelepanu keskendub värvi väljenduslikkusele.

Rohelised katused on meistri hilisloomingu üks tipptöid. Neil aastail muutus Kongo koloriit heledamaks, kuid tema maastikumotiives on endiselt nappide vahenditega saavutatud pingestatud tervik. Taeva heledale koloriidile vastandub antud töös näiteks maa rohelistest toonidest küllastunud palett.Alfred Kongo (1906-1990)
Alfred Kongo lõpetas Pallase kunstikooli viimase lennu 1940. aastal Ado Vabbe õpilasena ning tema loomingukreedoks võib pidada koloriidi väljendusrikkust. Teda on põhiliselt köitnud maastikumaal, natüürmort ja lilled. Kongo lillemaalid on jõulised ning tihti jätab autor isegiportreteeritava nimetuse määratlemata, kuna olulisim on värvielamus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Rohelised katused, Alfred Kongo

Alfred Kongo (1906-1990) Rohelised katused 1986 tempera, vineer signatuur taga 54 x 76 Alghind: € 17500/€1118 5 XX sajandi eesti kunsti meistrid 19 Alfred Kongo on kunstnik, kes püsis läbi elu loomingulises kõrgvormis. Mari Nõmmela kirjutas kataloogi eessõnas: “Koloristlike natüürmortide ja maastikumaalide autorit Alfred Kongot võib pidada meie praeguses maalikunstis üheks ehedamaks pallaslaseks." (Tartu, 1986) Kunstniku kompositsioonid on ääretult lihtsad, tema põhitähelepanu keskendub värvi väljenduslikkusele.
Rohelised katused on meistri hilisloomingu üks tipptöid. Neil aastail muutus Kongo koloriit heledamaks, kuid tema maastikumotiives on endiselt nappide vahenditega saavutatud pingestatud tervik. Taeva heledale koloriidile vastandub antud töös näiteks maa rohelistest toonidest küllastunud palett.

Rohelised katused, Alfred Kongo E-kunstisalongis

Kongo Alfred
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük