Natüürmort gladioolidega, Alfred Kongo Kongo lõpetas koos Endel Kõksi ja Viktor Karrusega 1940. aastal Pallase. Pärast Teist maailmasõda töötas Kongo Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis maaliõppejõuna, kuid vabastati sellelt kohalt 1948. aastal sobimatuse tõttu nõukogude kunstipoliitikaga. Algas 10 aasta pikkune vaikimisperiood, mis lõppes alles kultuuripoliitika teatava leebumise tingimustes: „1950. aastate II poolel oli Alfred Kongo taas tunnustatud maalikunstnik. /. . . / Ta kehastas kõike seda positiivset, millest oli aastaid puudust tuntud ja mis eesti maalikunsti 1960. aastail rikastas, ning temast kujunes ligi neljaks aastakümneks Tartu kunstielu silmapaistvamaid tegevkunstnikke,“ on kirjutanud kunstiajaloolane Juta Kivimäe. Käesolev teos on kultuurimälestisena muinsuskaitse all. 2000 Natüürmort gladioolidega, Alfred Kongo E-kunstisalongis Kongo Alfred
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Natüürmort gladioolidega, Alfred Kongo E-kunstisalongis
Alfred Kongo (1906-1990)

Natüürmort gladioolidega

1958 Õli, lõuend. 81,2x94. . Signatuur taga. Originaalraamiga.
Alghind: € €6500, lõpphind: € 6 500
42. E-Kunstisalongi XLII oksjon
03.11.2018 Tartu galeriis kell 15

Kongo lõpetas koos Endel Kõksi ja Viktor Karrusega 1940. aastal Pallase. Pärast Teist maailmasõda töötas Kongo Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis maaliõppejõuna, kuid vabastati sellelt kohalt 1948. aastal sobimatuse tõttu nõukogude kunstipoliitikaga. Algas 10 aasta pikkune vaikimisperiood, mis lõppes alles kultuuripoliitika teatava leebumise tingimustes: „1950. aastate II poolel oli Alfred Kongo taas tunnustatud maalikunstnik. /.../ Ta kehastas kõike seda positiivset, millest oli aastaid puudust tuntud ja mis eesti maalikunsti 1960. aastail rikastas, ning temast kujunes ligi neljaks aastakümneks Tartu kunstielu silmapaistvamaid tegevkunstnikke,“ on kirjutanud kunstiajaloolane Juta Kivimäe. Käesolev teos on kultuurimälestisena muinsuskaitse all.Alfred Kongo (1906-1990)
Alfred Kongo lõpetas Pallase kunstikooli viimase lennu 1940. aastal Ado Vabbe õpilasena ning tema loomingukreedoks võib pidada koloriidi väljendusrikkust. Teda on põhiliselt köitnud maastikumaal, natüürmort ja lilled. Kongo lillemaalid on jõulised ning tihti jätab autor isegiportreteeritava nimetuse määratlemata, kuna olulisim on värvielamus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Natüürmort gladioolidega, Alfred Kongo

Alfred Kongo (1906-1990) Natüürmort gladioolidega 1958 Õli, lõuend 81,2x94 Kongo lõpetas koos Endel Kõksi ja Viktor Karrusega 1940. aastal Pallase. Pärast Teist maailmasõda töötas Kongo Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis maaliõppejõuna, kuid vabastati sellelt kohalt 1948. aastal sobimatuse tõttu nõukogude kunstipoliitikaga. Algas 10 aasta pikkune vaikimisperiood, mis lõppes alles kultuuripoliitika teatava leebumise tingimustes: „1950. aastate II poolel oli Alfred Kongo taas tunnustatud maalikunstnik. /.../ Ta kehastas kõike seda positiivset, millest oli aastaid puudust tuntud ja mis eesti maalikunsti 1960. aastail rikastas, ning temast kujunes ligi neljaks aastakümneks Tartu kunstielu silmapaistvamaid tegevkunstnikke,“ on kirjutanud kunstiajaloolane Juta Kivimäe. Käesolev teos on kultuurimälestisena muinsuskaitse all.

Natüürmort gladioolidega, Alfred Kongo E-kunstisalongis

Kongo Alfred
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük