Gladioolid, Alfred Kongo E-kunstisalongis Alfred Kongo lõpetas Pallase viimase lennu 1940. aastal Ado Vabbe õpilasena. 1946. aastal asus ta õppejõuna tööle Tartu Riiklikku Kunstiinstituuti, kuid juba 1948. aastal ta vabastati, põhjuseks sobimatus nõukogulikku loomereeglistikku. Pärast dramaatilisi vaikimisaastaid alustas Kongo 1958. aastal taas esinemist näitustel. Kunstikriitik Alfred Vaga on kirjutanud kunstniku naasmise järel: „Väljatõstmist nõuab kindlasti Alfred Kongo, kelle avarast võimeteulatusest selget tunnistust annavad hoogsasti teostatud etüüdid lilledega. Tal on omad ilmekad värvid, hea maitse ja temperamendikas käsitlusjõud. Kongo on jõudnud kindla ja väljakujunenud kontseptsioonini. “ 2000 Gladioolid, Alfred Kongo E-kunstisalongis Kongo Alfred
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Gladioolid, Alfred Kongo E-kunstisalongis
Alfred Kongo (1906-1990)

Gladioolid

1986. Tempera, masoniit. 78 x 48. Signatuur taga. Säilinud originaalraam.
Alghind: € €1100
46. E-Kunstisalongi XLVI oksjon
07.11.2020 Tartu galeriis kell 13

Alfred Kongo lõpetas Pallase viimase lennu 1940. aastal Ado Vabbe õpilasena. 1946. aastal asus ta õppejõuna tööle Tartu Riiklikku Kunstiinstituuti, kuid juba 1948. aastal ta vabastati, põhjuseks sobimatus nõukogulikku loomereeglistikku. Pärast dramaatilisi vaikimisaastaid alustas Kongo 1958. aastal taas esinemist näitustel. Kunstikriitik Alfred Vaga on kirjutanud kunstniku naasmise järel: „Väljatõstmist nõuab kindlasti Alfred Kongo, kelle avarast võimeteulatusest selget tunnistust annavad hoogsasti teostatud etüüdid lilledega. Tal on omad ilmekad värvid, hea maitse ja temperamendikas käsitlusjõud. Kongo on jõudnud kindla ja väljakujunenud kontseptsioonini.“Alfred Kongo (1906-1990)
Alfred Kongo lõpetas Pallase kunstikooli viimase lennu 1940. aastal Ado Vabbe õpilasena ning tema loomingukreedoks võib pidada koloriidi väljendusrikkust. Teda on põhiliselt köitnud maastikumaal, natüürmort ja lilled. Kongo lillemaalid on jõulised ning tihti jätab autor isegiportreteeritava nimetuse määratlemata, kuna olulisim on värvielamus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Gladioolid, Alfred Kongo E-kunstisalongis

Alfred Kongo (1906-1990) Gladioolid 1986 Tempera, masoniit Alfred Kongo lõpetas Pallase viimase lennu 1940. aastal Ado Vabbe õpilasena. 1946. aastal asus ta õppejõuna tööle Tartu Riiklikku Kunstiinstituuti, kuid juba 1948. aastal ta vabastati, põhjuseks sobimatus nõukogulikku loomereeglistikku. Pärast dramaatilisi vaikimisaastaid alustas Kongo 1958. aastal taas esinemist näitustel. Kunstikriitik Alfred Vaga on kirjutanud kunstniku naasmise järel: „Väljatõstmist nõuab kindlasti Alfred Kongo, kelle avarast võimeteulatusest selget tunnistust annavad hoogsasti teostatud etüüdid lilledega. Tal on omad ilmekad värvid, hea maitse ja temperamendikas käsitlusjõud. Kongo on jõudnud kindla ja väljakujunenud kontseptsioonini.“

Gladioolid, Alfred Kongo E-kunstisalongis

Kongo Alfred
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük