Õhtul (Muhu motiiv), Alfred "Kongo loomingut jälgides võib märgata motiivide vähest vaheldusrikkust, ta kasutab n-ö valitud motiive, mis korduvad väikeste variatsioonidega lausa aastakümnest aastakümnesse. /…/ 1960. aastatel värskendas ta Eesti maalikeelt üldisest taustast julgelt eristuva värvikäsitluse ja pintslitehnikaga. /…/ Kongo loomingus on ühtaegu nii etüüdlikku värskust kui põhjamaist raskemeelsust. " Nii iseloomustab kunstiajaloolane Juta Kivimäe Kongo loomingut 1960. aastatel. Käesoleva teose motiiv kordub kunstniku loomingus ka edaspidi ning oma eripära saavutab see valitud värvide mõjul, kus Kongo esitab mehiselt Eestimaa loodust. 2000 Õhtul (Muhu motiiv), Alfred Kongo E-kunstisalongis Kongo Alfred
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Õhtul (Muhu motiiv), Alfred Kongo E-kunstisalongis
Alfred Kongo (1906-1990)

Õhtul (Muhu motiiv)

1967 Tempera, papp. Signatuur taga. 50,5 x 70,5
Alghind: € €1200
40. E-Kunstisalongi XXXX oksjon
28.10.2017 Tartu galeriis kell 15

"Kongo loomingut jälgides võib märgata motiivide vähest
vaheldusrikkust, ta kasutab n-ö valitud motiive, mis korduvad
väikeste variatsioonidega lausa aastakümnest aastakümnesse.
/…/ 1960. aastatel värskendas ta Eesti maalikeelt üldisest
taustast julgelt eristuva värvikäsitluse ja pintslitehnikaga.
/…/ Kongo loomingus on ühtaegu nii etüüdlikku värskust kui
põhjamaist raskemeelsust." Nii iseloomustab kunstiajaloolane
Juta Kivimäe Kongo loomingut 1960. aastatel. Käesoleva teose
motiiv kordub kunstniku loomingus ka edaspidi ning oma eripära
saavutab see valitud värvide mõjul, kus Kongo esitab mehiselt
Eestimaa loodust.Alfred Kongo (1906-1990)
Alfred Kongo lõpetas Pallase kunstikooli viimase lennu 1940. aastal Ado Vabbe õpilasena ning tema loomingukreedoks võib pidada koloriidi väljendusrikkust. Teda on põhiliselt köitnud maastikumaal, natüürmort ja lilled. Kongo lillemaalid on jõulised ning tihti jätab autor isegiportreteeritava nimetuse määratlemata, kuna olulisim on värvielamus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Õhtul (Muhu motiiv), Alfred

Alfred Kongo (1906-1990) Õhtul (Muhu motiiv) 1967 Tempera, papp Signatuur taga "Kongo loomingut jälgides võib märgata motiivide vähestvaheldusrikkust, ta kasutab n-ö valitud motiive, mis korduvadväikeste variatsioonidega lausa aastakümnest aastakümnesse./…/ 1960. aastatel värskendas ta Eesti maalikeelt üldisesttaustast julgelt eristuva värvikäsitluse ja pintslitehnikaga./…/ Kongo loomingus on ühtaegu nii etüüdlikku värskust kuipõhjamaist raskemeelsust." Nii iseloomustab kunstiajaloolaneJuta Kivimäe Kongo loomingut 1960. aastatel. Käesoleva teosemotiiv kordub kunstniku loomingus ka edaspidi ning oma eripärasaavutab see valitud värvide mõjul, kus Kongo esitab mehiseltEestimaa loodust.

Õhtul (Muhu motiiv), Alfred Kongo E-kunstisalongis

Kongo Alfred
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük