Otepää maastik, Alfred Kongo Alfred Kongo lõpetas Pallase viimase lennu 1940. aastal. Töötas Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis aastatel 1946-1948 maaliosakonnas õppejõuna. Kunstiajaloolane Eero Epner on Kongot iseloomustanud nii: „Alfred Kongot loetakse „Pallase“ koolkonna üheks kõige põhimõttekindlamaks jätkajaks pärastsõjaaegses Tartus“. 1986. aasta isikunäituse kataloogis on öeldud: „Ikka ja jälle tuleb tõdeda kunstnikule nii omase kujutamisviisi värskust, seesmist hõõgumist ja värvisädelust, mida ei tingi mitte niivõrd koloriidi erksus, ühise värvigamma heledamaks muutumine, vaid uute vahekordade leidmine värvilaikude sidumisel […] ja varasemast teisiti nähtud kontrastsete ning toonishoitud värvilaikude kooskasutamine elavas, loetavas pintslikirjas“. Meistrilt meistrile Otepää maastik, Alfred Kongo E-kunstisalongis Kongo Alfred
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Otepää maastik, Alfred Kongo E-kunstisalongis

Otepää maastik

1970. Tempera, lõuend. 110x190. Signatuur taga.
Alghind: € 2 700, lõpphind: € 2700
49. E-Kunstisalongi XLIX oksjon
27.03.2022 Tartu galeriis kell 13

Alfred Kongo lõpetas Pallase viimase lennu 1940. aastal. Töötas Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis aastatel 1946-1948 maaliosakonnas õppejõuna. Kunstiajaloolane Eero Epner on Kongot iseloomustanud nii: „Alfred Kongot loetakse „Pallase“ koolkonna üheks kõige põhimõttekindlamaks jätkajaks pärastsõjaaegses Tartus“. 1986. aasta isikunäituse kataloogis on öeldud: „Ikka ja jälle tuleb tõdeda kunstnikule nii omase kujutamisviisi värskust, seesmist hõõgumist ja värvisädelust, mida ei tingi mitte niivõrd koloriidi erksus, ühise värvigamma heledamaks muutumine, vaid uute vahekordade leidmine värvilaikude sidumisel […] ja varasemast teisiti nähtud kontrastsete ning toonishoitud värvilaikude kooskasutamine elavas, loetavas pintslikirjas“.Alfred Kongo
Alfred Kongo lõpetas Pallase kunstikooli viimase lennu 1940. aastal Ado Vabbe õpilasena ning tema loomingukreedoks võib pidada koloriidi väljendusrikkust. Teda on põhiliselt köitnud maastikumaal, natüürmort ja lilled. Kongo lillemaalid on jõulised ning tihti jätab autor isegiportreteeritava nimetuse määratlemata, kuna olulisim on värvielamus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Otepää maastik, Alfred Kongo

Alfred Kongo Otepää maastik 1970 Tempera, lõuend Alfred Kongo lõpetas Pallase viimase lennu 1940. aastal. Töötas Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis aastatel 1946-1948 maaliosakonnas õppejõuna. Kunstiajaloolane Eero Epner on Kongot iseloomustanud nii: „Alfred Kongot loetakse „Pallase“ koolkonna üheks kõige põhimõttekindlamaks jätkajaks pärastsõjaaegses Tartus“. 1986. aasta isikunäituse kataloogis on öeldud: „Ikka ja jälle tuleb tõdeda kunstnikule nii omase kujutamisviisi värskust, seesmist hõõgumist ja värvisädelust, mida ei tingi mitte niivõrd koloriidi erksus, ühise värvigamma heledamaks muutumine, vaid uute vahekordade leidmine värvilaikude sidumisel […] ja varasemast teisiti nähtud kontrastsete ning toonishoitud värvilaikude kooskasutamine elavas, loetavas pintslikirjas“.

Otepää maastik, Alfred Kongo E-kunstisalongis

Kongo Alfred
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük