Otepää maastik, Alfred Kongo Alfred Kongo lõpetas Pallase viimase lennu 1940. aastal. Töötas Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis aastatel 1946-1948 maaliosakonnas õppejõuna. Kunstiajaloolane Eero Epner on Kongot iseloomustanud nii: „Alfred Kongot loetakse „Pallase“ koolkonna üheks kõige põhimõttekindlamaks jätkajaks pärastsõjaaegses Tartus“. 1986. aasta isikunäituse kataloogis on öeldud: „Ikka ja jälle tuleb tõdeda kunstnikule nii omase kujutamisviisi värskust, seesmist hõõgumist ja värvisädelust, mida ei tingi mitte niivõrd koloriidi erksus, ühise värvigamma heledamaks muutumine, vaid uute vahekordade leidmine värvilaikude sidumisel […] ja varasemast teisiti nähtud kontrastsete ning toonishoitud värvilaikude kooskasutamine elavas, loetavas pintslikirjas“. 2000 Otepää maastik, Alfred Kongo E-kunstisalongis Kongo Alfred
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Otepää maastik, Alfred Kongo E-kunstisalongis
Alfred Kongo (1906-1990)

Otepää maastik

1970. Tempera, lõuend. 110x190. Signatuur taga.
Alghind: € €2700, lõpphind: € 2700
49. E-Kunstisalongi XLIX oksjon
27.03.2022 Tartu galeriis kell 13

Alfred Kongo lõpetas Pallase viimase lennu 1940. aastal. Töötas Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis aastatel 1946-1948 maaliosakonnas õppejõuna. Kunstiajaloolane Eero Epner on Kongot iseloomustanud nii: „Alfred Kongot loetakse „Pallase“ koolkonna üheks kõige põhimõttekindlamaks jätkajaks pärastsõjaaegses Tartus“. 1986. aasta isikunäituse kataloogis on öeldud: „Ikka ja jälle tuleb tõdeda kunstnikule nii omase kujutamisviisi värskust, seesmist hõõgumist ja värvisädelust, mida ei tingi mitte niivõrd koloriidi erksus, ühise värvigamma heledamaks muutumine, vaid uute vahekordade leidmine värvilaikude sidumisel […] ja varasemast teisiti nähtud kontrastsete ning toonishoitud värvilaikude kooskasutamine elavas, loetavas pintslikirjas“.Alfred Kongo (1906-1990)
Alfred Kongo lõpetas Pallase kunstikooli viimase lennu 1940. aastal Ado Vabbe õpilasena ning tema loomingukreedoks võib pidada koloriidi väljendusrikkust. Teda on põhiliselt köitnud maastikumaal, natüürmort ja lilled. Kongo lillemaalid on jõulised ning tihti jätab autor isegiportreteeritava nimetuse määratlemata, kuna olulisim on värvielamus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Otepää maastik, Alfred Kongo

Alfred Kongo (1906-1990) Otepää maastik 1970 Tempera, lõuend Alfred Kongo lõpetas Pallase viimase lennu 1940. aastal. Töötas Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis aastatel 1946-1948 maaliosakonnas õppejõuna. Kunstiajaloolane Eero Epner on Kongot iseloomustanud nii: „Alfred Kongot loetakse „Pallase“ koolkonna üheks kõige põhimõttekindlamaks jätkajaks pärastsõjaaegses Tartus“. 1986. aasta isikunäituse kataloogis on öeldud: „Ikka ja jälle tuleb tõdeda kunstnikule nii omase kujutamisviisi värskust, seesmist hõõgumist ja värvisädelust, mida ei tingi mitte niivõrd koloriidi erksus, ühise värvigamma heledamaks muutumine, vaid uute vahekordade leidmine värvilaikude sidumisel […] ja varasemast teisiti nähtud kontrastsete ning toonishoitud värvilaikude kooskasutamine elavas, loetavas pintslikirjas“.

Otepää maastik, Alfred Kongo E-kunstisalongis

Kongo Alfred
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük