Atla motiiv (Saaremaa), Alfred Järgmisel aastal möödub juba 100 aastat ühe Tartu koloriitsema ja isikupärasema kunstniku sünnist. Paljudele Tartu Kunstikoolis õppinuile on Kongo jäänud meelde suurepärase pedagoogina, kes jagas asjalikku professionaalset teavet maalimisest ning puistas jutu sekka huvitavaid tähelepanekuid kunstiajaloost, arutledes varasemate meistrite loomingu üle. Kongo pildid olid tartlastest kunstiarmastajate seas väga populaarsed. Samas on meistri maalilaadi nautimiseks vajalik erudeeritud kunstimaitse, et hinnata tema maalide isikupärast käekirja. Saaremaa on üks populaarsemaid paikkondi, mida on jäädvustanud paljud eesti kunstnikud. Kongo nägemus on vaieldamatult erinev, tema töis ei näe impressionistliku õhuvärelust ega ülepingutatud detailitruudust. "Atla motiiv“ on valminud 1969. aastal, ajal, mil kunstniku maalilaadi iseloomustas teatud raskepärasus, mida rõhutab veelgi mustja kontuuri kasutamine ning mehiselt jõuline pintslikiri. Kompositsiooni toob õhku õhukese värvikihi alt läbikumav soe alusmaterjali toon. Meistrilt meistrile Atla motiiv (Saaremaa), Alfred Kongo E-kunstisalongis Kongo Alfred
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Atla motiiv (Saaremaa), Alfred Kongo E-kunstisalongis
Alfred Kongo (1906-1990)

Atla motiiv (Saaremaa)

1969 Gua¹¹, papp. 50 x 70. Signatuur taga.
Alghind: 12500/€799, lõpphind: € 21 500/ 1 374
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

Järgmisel aastal möödub juba 100 aastat ühe Tartu koloriitsema ja isikupärasema kunstniku sünnist. Paljudele Tartu Kunstikoolis õppinuile on Kongo jäänud meelde suurepärase pedagoogina, kes jagas asjalikku professionaalset teavet maalimisest ning puistas jutu sekka huvitavaid tähelepanekuid kunstiajaloost, arutledes varasemate meistrite loomingu üle. Kongo pildid olid tartlastest kunstiarmastajate seas väga populaarsed. Samas on meistri maalilaadi nautimiseks vajalik erudeeritud kunstimaitse, et hinnata tema maalide isikupärast käekirja.

Saaremaa on üks populaarsemaid paikkondi, mida on jäädvustanud paljud eesti kunstnikud. Kongo nägemus on vaieldamatult erinev, tema töis ei näe impressionistliku õhuvärelust ega ülepingutatud detailitruudust. "Atla motiiv“ on valminud 1969. aastal, ajal, mil kunstniku maalilaadi iseloomustas teatud raskepärasus, mida rõhutab veelgi mustja kontuuri kasutamine ning mehiselt jõuline pintslikiri. Kompositsiooni toob õhku õhukese värvikihi alt läbikumav soe alusmaterjali toon.Alfred Kongo (1906-1990)
Alfred Kongo lõpetas Pallase kunstikooli viimase lennu 1940. aastal Ado Vabbe õpilasena ning tema loomingukreedoks võib pidada koloriidi väljendusrikkust. Teda on põhiliselt köitnud maastikumaal, natüürmort ja lilled. Kongo lillemaalid on jõulised ning tihti jätab autor isegiportreteeritava nimetuse määratlemata, kuna olulisim on värvielamus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Atla motiiv (Saaremaa), Alfred

Alfred Kongo (1906-1990) Atla motiiv (Saaremaa) 1969 Gua¹¹, papp 50 x 70 Järgmisel aastal möödub juba 100 aastat ühe Tartu koloriitsema ja isikupärasema kunstniku sünnist. Paljudele Tartu Kunstikoolis õppinuile on Kongo jäänud meelde suurepärase pedagoogina, kes jagas asjalikku professionaalset teavet maalimisest ning puistas jutu sekka huvitavaid tähelepanekuid kunstiajaloost, arutledes varasemate meistrite loomingu üle. Kongo pildid olid tartlastest kunstiarmastajate seas väga populaarsed. Samas on meistri maalilaadi nautimiseks vajalik erudeeritud kunstimaitse, et hinnata tema maalide isikupärast käekirja.
Saaremaa on üks populaarsemaid paikkondi, mida on jäädvustanud paljud eesti kunstnikud. Kongo nägemus on vaieldamatult erinev, tema töis ei näe impressionistliku õhuvärelust ega ülepingutatud detailitruudust. "Atla motiiv“ on valminud 1969. aastal, ajal, mil kunstniku maalilaadi iseloomustas teatud raskepärasus, mida rõhutab veelgi mustja kontuuri kasutamine ning mehiselt jõuline pintslikiri. Kompositsiooni toob õhku õhukese värvikihi alt läbikumav soe alusmaterjali toon.

Atla motiiv (Saaremaa), Alfred Kongo E-kunstisalongis

Kongo Alfred
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük