Filodendron, Alfred Kongo E-kunstisalongis Villem Ormissoni ja Ado Vabbe õpilasena lõpetas Kongo 1940. aastal ühena viimastest pallaslastest koos Endel Kõksi ja Viktor Karrusega nõukogude võimu poolt äsja Konrad Mägi nimeliseks Riigi Kõrgemaks Kunstikooliks ümber nimetatud Pallase. Eesti Kunstimuuseumi maalikogusse kuulub suuremõõtmeline Kongo teos 1985-86 aastast "Filodender“. Tegemist oli Kongo toalillega. Ka käesolev teos paigutub ajaliselt sarnaselt ning on näitlik töö kunstniku 1970. aastate lõpu ja 1980. aastate üha tinglikumaks muutunud värvi- ja vormikäsitlusest. Kongo lemmiktehnikaks tol perioodil olid just tempera ja gua¹¹ ning kuigi ta abstraheeris kujutatavat oluliselt, jäi ta motiiviga alati lõpuni seotuks. 2000 Filodendron, Alfred Kongo E-kunstisalongis Kongo Alfred
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Filodendron, Alfred Kongo E-kunstisalongis
Alfred Kongo (1906-1990)

Filodendron

1980ndate I pool Tempera, vineer. Signatuurita. 88x76
Alghind: € €900, lõpphind: € 900
33. E-Kunstisalongi XXXIII oksjon
09.11.2014 Tartu galeriis kell 15

Villem Ormissoni ja Ado Vabbe õpilasena lõpetas Kongo 1940. aastal ühena viimastest pallaslastest koos Endel Kõksi ja Viktor Karrusega nõukogude võimu poolt äsja Konrad Mägi nimeliseks Riigi Kõrgemaks Kunstikooliks ümber nimetatud Pallase.
Eesti Kunstimuuseumi maalikogusse kuulub suuremõõtmeline Kongo teos 1985-86 aastast "Filodender“. Tegemist oli Kongo toalillega. Ka käesolev teos paigutub ajaliselt sarnaselt ning on näitlik töö kunstniku 1970. aastate lõpu ja 1980. aastate üha tinglikumaks muutunud värvi- ja vormikäsitlusest. Kongo lemmiktehnikaks tol perioodil olid just tempera ja gua¹¹ ning kuigi ta abstraheeris kujutatavat oluliselt, jäi ta motiiviga alati lõpuni seotuks.Alfred Kongo (1906-1990)
Alfred Kongo lõpetas Pallase kunstikooli viimase lennu 1940. aastal Ado Vabbe õpilasena ning tema loomingukreedoks võib pidada koloriidi väljendusrikkust. Teda on põhiliselt köitnud maastikumaal, natüürmort ja lilled. Kongo lillemaalid on jõulised ning tihti jätab autor isegiportreteeritava nimetuse määratlemata, kuna olulisim on värvielamus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Filodendron, Alfred Kongo E-kunstisalongis

Alfred Kongo (1906-1990) Filodendron 1980ndate I pool Tempera, vineer Signatuurita Villem Ormissoni ja Ado Vabbe õpilasena lõpetas Kongo 1940. aastal ühena viimastest pallaslastest koos Endel Kõksi ja Viktor Karrusega nõukogude võimu poolt äsja Konrad Mägi nimeliseks Riigi Kõrgemaks Kunstikooliks ümber nimetatud Pallase. Eesti Kunstimuuseumi maalikogusse kuulub suuremõõtmeline Kongo teos 1985-86 aastast "Filodender“. Tegemist oli Kongo toalillega. Ka käesolev teos paigutub ajaliselt sarnaselt ning on näitlik töö kunstniku 1970. aastate lõpu ja 1980. aastate üha tinglikumaks muutunud värvi- ja vormikäsitlusest. Kongo lemmiktehnikaks tol perioodil olid just tempera ja gua¹¹ ning kuigi ta abstraheeris kujutatavat oluliselt, jäi ta motiiviga alati lõpuni seotuks.

Filodendron, Alfred Kongo E-kunstisalongis

Kongo Alfred
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük