18 Sadamas, Hugo Lepik Palju reisinud kunstnik Hugo Lepik, kes pages sõja eest 1944. aastal Rootsi, on peamiselt hinnatud erksavärviliste Bohusläni rannamotiivide ja sadamavaadete poolest. Rootsis toimunud isikunäituste muljed kajastusid ka sealsetes ajalehtedes. „Lepik omab osavat pintslit ja kultiveeritud esitusviisi. On huvitav vaadelda, kuidas ta elab sisse Lääne-Rootsi rannamaastikku selle kaljude ja merega. Ta näeb seda kõike teisiti kui meie näeme. Tema pildid jätavad sugestiivse mulje sel juhtumil, kui terrään ühineb sooja samblarohelise taustaga,“ on kirjutatud 1946. aastal Rootsi väljaandes Sundsvalls Tiding. 2005 18. Sadamas, Hugo Lepik E-kunstisalongis Lepik Hugo
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
18. Sadamas, Hugo Lepik E-kunstisalongis
Hugo Lepik (1905-2001)

18. Sadamas

Õli, lõuend. 50x61. Signatuuriga.
Alghind: € 750, lõpphind: € 1300
52. E-Kunstisalongi LII oksjon
11.11.2023 Tartu galeriis kell 13

Palju reisinud kunstnik Hugo Lepik, kes pages sõja eest 1944. aastal Rootsi, on peamiselt hinnatud erksavärviliste Bohusläni rannamotiivide ja sadamavaadete poolest. Rootsis toimunud isikunäituste muljed kajastusid ka sealsetes ajalehtedes. „Lepik omab osavat pintslit ja kultiveeritud esitusviisi. On huvitav vaadelda, kuidas ta elab sisse Lääne-Rootsi rannamaastikku selle kaljude ja merega. Ta näeb seda kõike teisiti kui meie näeme. Tema pildid jätavad sugestiivse mulje sel juhtumil, kui terrään ühineb sooja samblarohelise taustaga,“ on kirjutatud 1946. aastal Rootsi väljaandes Sundsvalls Tiding.Hugo Lepik (1905-2001)
Elas aastatel 1905-2001. Lõpetas 1939. aastal Riigi Kunsttööstuskooli ning omandas õpetaja kutse.Töötas samas asutuses õppejõuna. Hiljem täiendas ennast veel Berliini kõrgemas graafikakoolis, lõpetas selle 1935. aastal kivi- ja ofsettrüki alal. Käinud õppereisidel Berliinis, Soomes, Kanadas ja Itaalias. Näitused aastast 1929. Lahkus Eestist 1944. aastal ning jäi elama Göteborgi.Maaliloomingus valdavad värvierksad Eesti, Rootsi ja Norra rannavaated. Viljelenud vaba-, tarbe- ja raamatugraafikat, eksliibrist ja plakatit.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

18 Sadamas, Hugo Lepik

Hugo Lepik (1905-2001) 18 Sadamas Õli, lõuend Palju reisinud kunstnik Hugo Lepik, kes pages sõja eest 1944. aastal Rootsi, on peamiselt hinnatud erksavärviliste Bohusläni rannamotiivide ja sadamavaadete poolest. Rootsis toimunud isikunäituste muljed kajastusid ka sealsetes ajalehtedes. „Lepik omab osavat pintslit ja kultiveeritud esitusviisi. On huvitav vaadelda, kuidas ta elab sisse Lääne-Rootsi rannamaastikku selle kaljude ja merega. Ta näeb seda kõike teisiti kui meie näeme. Tema pildid jätavad sugestiivse mulje sel juhtumil, kui terrään ühineb sooja samblarohelise taustaga,“ on kirjutatud 1946. aastal Rootsi väljaandes Sundsvalls Tiding.

18. Sadamas, Hugo Lepik E-kunstisalongis

Lepik Hugo
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük