Maastik hobusekopliga, Hugo Lepik Hugo Lepik on Riigi Kunsttööstuskooli kasvandik, ta lõpetas kivitrüki alal. H. Lepiku maaliloomingut sobivad iseloomustama Maire Toomi mõtted: “Kooli maaliosakonna lõpetanute ühisjoonena võiks märkida suhteliselt dekoratiivset ja joonistuslikku lähenemist, seotust realistliku maalimislaadiga . . . " H. Lepik lahkus 1944. aastal kodumaalt ja asus elama Rootsi. Vahetult peale lahkumist maalitud “Maastik hobusekopliga" meenutab eestimaist maastikku. Suvine idülliline vaade mõjub rahustavalt ja kajab kaunite aegade meenutusena. 2005 Maastik hobusekopliga, Hugo Lepik E-kunstisalongis Lepik Hugo
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Maastik hobusekopliga, Hugo Lepik E-kunstisalongis
Hugo Lepik (1905-2001)

Maastik hobusekopliga

1947 Õli, masoniit. 49,5 x 60,5. Signatuuriga.
Alghind: € 12500/€799
16. Meistrite paraad
29.03.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Hugo Lepik on Riigi Kunsttööstuskooli kasvandik, ta lõpetas
kivitrüki alal. H. Lepiku maaliloomingut sobivad iseloomustama
Maire Toomi mõtted: “Kooli maaliosakonna lõpetanute
ühisjoonena võiks märkida suhteliselt dekoratiivset ja
joonistuslikku lähenemist, seotust realistliku maalimislaadiga ..."

H. Lepik lahkus 1944. aastal kodumaalt ja asus elama Rootsi.
Vahetult peale lahkumist maalitud “Maastik hobusekopliga"
meenutab eestimaist maastikku. Suvine idülliline vaade mõjub
rahustavalt ja kajab kaunite aegade meenutusena.Hugo Lepik (1905-2001)
Elas aastatel 1905-2001. Lõpetas 1939. aastal Riigi Kunsttööstuskooli ning omandas õpetaja kutse.Töötas samas asutuses õppejõuna. Hiljem täiendas ennast veel Berliini kõrgemas graafikakoolis, lõpetas selle 1935. aastal kivi- ja ofsettrüki alal. Käinud õppereisidel Berliinis, Soomes, Kanadas ja Itaalias. Näitused aastast 1929. Lahkus Eestist 1944. aastal ning jäi elama Göteborgi.Maaliloomingus valdavad värvierksad Eesti, Rootsi ja Norra rannavaated. Viljelenud vaba-, tarbe- ja raamatugraafikat, eksliibrist ja plakatit.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik hobusekopliga, Hugo Lepik

Hugo Lepik (1905-2001) Maastik hobusekopliga 1947 Õli, masoniit 49,5 x 60,5 Hugo Lepik on Riigi Kunsttööstuskooli kasvandik, ta lõpetaskivitrüki alal. H. Lepiku maaliloomingut sobivad iseloomustamaMaire Toomi mõtted: “Kooli maaliosakonna lõpetanuteühisjoonena võiks märkida suhteliselt dekoratiivset jajoonistuslikku lähenemist, seotust realistliku maalimislaadiga ..."
H. Lepik lahkus 1944. aastal kodumaalt ja asus elama Rootsi.Vahetult peale lahkumist maalitud “Maastik hobusekopliga"meenutab eestimaist maastikku. Suvine idülliline vaade mõjubrahustavalt ja kajab kaunite aegade meenutusena.

Maastik hobusekopliga, Hugo Lepik E-kunstisalongis

Lepik Hugo
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük