Dekoratiivne, Valdur Ohakas E-kunstisalongis Valdur Ohaka põlvkonna ja saatusekaaslasteks olid Lembit Saarts, Ülo Sooster ja Henn Roode, kes arreteeriti 1949. aastal ning kadusid seejärel Venemaa avarustele vangilaagrisse. Tagasi vabadusse pääsesid nad alles 1956. aastal. Järgnesid intensiivsed tööaastad, mida iseloomustasid modernismi otsingud, katsetati deformeeritud vormi ja abstraktsiooniga. Ohaka loomingus omandas olulise koha aktimaal. Kunstniku väikesemõõdulised kompositsioonid on kantud vaimukaist vormimängudest, erootilisest pingest ja painavaist mälestusist. “Dekoratiivne" näitab Ohaka ja Soosteri aktikompositsioonide sugulust, kunstnike laad on maskuliinselt jõuline ning meelas. 2007 Dekoratiivne, Valdur Ohakas E-kunstisalongis Ohakas Valdur
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Dekoratiivne, Valdur Ohakas E-kunstisalongis
Valdur Ohakas (1925-1998)

Dekoratiivne

1967 Õli, papp. 33 x 48. Signatuuriga.
Alghind: € 6500/€415, lõpphind: € 7 500/ 479
16. Meistrite paraad
29.03.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Valdur Ohaka põlvkonna ja saatusekaaslasteks olid Lembit Saarts,
Ülo Sooster ja Henn Roode, kes arreteeriti 1949. aastal ning
kadusid seejärel Venemaa avarustele vangilaagrisse. Tagasi
vabadusse pääsesid nad alles 1956. aastal. Järgnesid intensiivsed
tööaastad, mida iseloomustasid modernismi otsingud, katsetati
deformeeritud vormi ja abstraktsiooniga. Ohaka loomingus
omandas olulise koha aktimaal. Kunstniku väikesemõõdulised
kompositsioonid on kantud vaimukaist vormimängudest,
erootilisest pingest ja painavaist mälestusist. “Dekoratiivne"
näitab Ohaka ja Soosteri aktikompositsioonide sugulust,
kunstnike laad on maskuliinselt jõuline ning meelas.Valdur Ohakas (1925-1998)
Maalikunstnik, sündinud 1925. aastal Tallinnas, suri 1998. Kunstihariduse sai 1942-1943 Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis ning 1944-1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Kunstnike Liidu liige aastast 1959. Populaarsetes maastikumaalides valdab pruunikas koloriit.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Dekoratiivne, Valdur Ohakas E-kunstisalongis

Valdur Ohakas (1925-1998) Dekoratiivne 1967 Õli, papp 33 x 48 Valdur Ohaka põlvkonna ja saatusekaaslasteks olid Lembit Saarts,Ülo Sooster ja Henn Roode, kes arreteeriti 1949. aastal ningkadusid seejärel Venemaa avarustele vangilaagrisse. Tagasivabadusse pääsesid nad alles 1956. aastal. Järgnesid intensiivsedtööaastad, mida iseloomustasid modernismi otsingud, katsetatideformeeritud vormi ja abstraktsiooniga. Ohaka loomingusomandas olulise koha aktimaal. Kunstniku väikesemõõdulisedkompositsioonid on kantud vaimukaist vormimängudest,erootilisest pingest ja painavaist mälestusist. “Dekoratiivne"näitab Ohaka ja Soosteri aktikompositsioonide sugulust,kunstnike laad on maskuliinselt jõuline ning meelas.

Dekoratiivne, Valdur Ohakas E-kunstisalongis

Ohakas Valdur
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük