Kompositsioon linnuga, Valdur Ohakas Valdur Ohakas oli kunstnik, kelle looming oli järjepidevalt orienteeritud kogu maailma kunstile - soov katsetada, proovida ja leida midagi uut. Esmase kunstihariduse sai ta Tallinnas, kuid 1944. a. astus kunstnik Tartu Riikliku Kunstiinstituuti, mille lõpetas 1948 a. Kuigi kool oli formaalselt oma nime muutunud, valitses ikkagi seal veel "Pallase" õhkkond. Pärast II maailmasõda muutus kooli õhkkond aina pingelisemaks. Vabameelsele Ohakale, sarnaselt paljudele teistele koolikaaslastele, oli vastuvõetamatu leppida uue korraga. 1949. a. toimusid arreteerimised ning ootamatult sai noorest andekast kunstnikust osaline "kavatsetavas riigireetmises“. Tagasi vabadusse pääses Valdur Ohakas 1956. aastal, kuid tal ei võimaldatud enam poolelijäänud õpinguid jätkata. Nüüd sai temast vabakunstnik, kes ikka ei kartnud veel oma pilku lääne-maailma kunstilt kõrvale pöörata. Teosel “Kompositsioon linnuga" on tugevates vormides ja kontuurides näha kunstnikule omane maskuliinne ja jõuline laad ning modernismiotsingud. Antud maal oli ekponeeritud kunstiühing “Pallas" näitusel “"Pallase" ees ja järel" septembris 2000 Tartu Kunstimajas. 2006 Kompositsioon linnuga, Valdur Ohakas E-kunstisalongis Ohakas Valdur
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kompositsioon linnuga, Valdur Ohakas E-kunstisalongis
Valdur Ohakas (1925-1998)

Kompositsioon linnuga

1996 Õli, masoniit 100 x 120
Alghind: € 27500/€1757
23. E-Kunstisalongi XXIII oksjon
13.12.2009 kell 15 Tartu galerii

Valdur Ohakas oli kunstnik, kelle looming oli järjepidevalt orienteeritud kogu maailma kunstile - soov katsetada, proovida ja leida midagi uut. Esmase kunstihariduse sai ta Tallinnas, kuid 1944.a. astus kunstnik Tartu Riikliku Kunstiinstituuti, mille lõpetas 1948 a. Kuigi kool oli formaalselt oma nime muutunud, valitses ikkagi seal veel "Pallase" õhkkond. Pärast II maailmasõda muutus kooli õhkkond aina pingelisemaks. Vabameelsele Ohakale, sarnaselt paljudele teistele koolikaaslastele, oli vastuvõetamatu leppida uue korraga. 1949.a. toimusid arreteerimised ning ootamatult sai noorest andekast kunstnikust osaline "kavatsetavas riigireetmises“. Tagasi vabadusse pääses Valdur Ohakas 1956. aastal, kuid tal ei võimaldatud enam poolelijäänud õpinguid jätkata. Nüüd sai temast vabakunstnik, kes ikka ei kartnud veel oma pilku lääne-maailma kunstilt kõrvale pöörata.
Teosel “Kompositsioon linnuga" on tugevates vormides ja kontuurides näha kunstnikule omane maskuliinne ja jõuline laad ning modernismiotsingud. Antud maal oli ekponeeritud kunstiühing “Pallas" näitusel “"Pallase" ees ja järel" septembris 2000 Tartu Kunstimajas.Valdur Ohakas (1925-1998)
Maalikunstnik, sündinud 1925. aastal Tallinnas, suri 1998. Kunstihariduse sai 1942-1943 Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis ning 1944-1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Kunstnike Liidu liige aastast 1959. Populaarsetes maastikumaalides valdab pruunikas koloriit.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kompositsioon linnuga, Valdur Ohakas

Valdur Ohakas (1925-1998) Kompositsioon linnuga 1996 Õli, masoniit 100 x 120 Alghind: € 27500/€1757 23 E-Kunstisalongi XXIII oksjon 13 Valdur Ohakas oli kunstnik, kelle looming oli järjepidevalt orienteeritud kogu maailma kunstile - soov katsetada, proovida ja leida midagi uut. Esmase kunstihariduse sai ta Tallinnas, kuid 1944.a. astus kunstnik Tartu Riikliku Kunstiinstituuti, mille lõpetas 1948 a. Kuigi kool oli formaalselt oma nime muutunud, valitses ikkagi seal veel "Pallase" õhkkond. Pärast II maailmasõda muutus kooli õhkkond aina pingelisemaks. Vabameelsele Ohakale, sarnaselt paljudele teistele koolikaaslastele, oli vastuvõetamatu leppida uue korraga. 1949.a. toimusid arreteerimised ning ootamatult sai noorest andekast kunstnikust osaline "kavatsetavas riigireetmises“. Tagasi vabadusse pääses Valdur Ohakas 1956. aastal, kuid tal ei võimaldatud enam poolelijäänud õpinguid jätkata. Nüüd sai temast vabakunstnik, kes ikka ei kartnud veel oma pilku lääne-maailma kunstilt kõrvale pöörata. Teosel “Kompositsioon linnuga" on tugevates vormides ja kontuurides näha kunstnikule omane maskuliinne ja jõuline laad ning modernismiotsingud. Antud maal oli ekponeeritud kunstiühing “Pallas" näitusel “"Pallase" ees ja järel" septembris 2000 Tartu Kunstimajas.

Kompositsioon linnuga, Valdur Ohakas E-kunstisalongis

Ohakas Valdur
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük