Muusika, Valdur Ohakas E-kunstisalongis Valdur Ohakas oli kunstnik, kelle looming oli järjepidevalt orienteeritud soovile katsetada, proovida ja leida midagi uut. Tartu Riikliku Kunstiinstituudi lõpetas Ohakas 1948. aastal. Kuigi kool oli formaalselt oma nime muutunud, valitses seal ikkagi veel pallaslik vaimsus. Seda kasutas Ohakas oma loomingus ning lisas talle omase vabameelsuse, mis ei sobinud aga kokku uute sotsrealistlike põhimõtetega. See tõi kaasa vangilaagrisse viimise, kust Ohakas pääses vabadusse 1956. aastal. Enam ei võimaldatud tal küll pooleli jäänud õpinguid jätkata, kuid see ei takistanud tal kunsti loomast. Järgmisi kümnendeid kunstniku loomingus iseloomustavad julged eksperimenteerimised uute ¾anritega, eneseotsingud ja pilguhoid läänelikul kunstil, mistõttu peetakse 1960. aastaid Ohaka parimateks loomeaastateks. Teos “Muusika" on vaieldamatult üks tugevamaid kunstniku kompositsioone sellest perioodist, kus nähtuvad talle omased jõulised jooned ja vormid. Kujutatud stseen muusikutest tutvustab Ohaka modernismiotsinguid ning tema kalduvust abstraktse kunsti suunas. Luuletaja Indrek Hirv on selliseid kompositsioone nimetanud Ohaka kõige kaalukamateks töödeks. 2006 Muusika, Valdur Ohakas E-kunstisalongis Ohakas Valdur
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Muusika, Valdur Ohakas E-kunstisalongis
Valdur Ohakas (1925-1998)

Muusika

1967 Õli,lõuend papil 33 x 48
Alghind: € 17500/€1118, lõpphind: € 17 500/ 1118
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Valdur Ohakas oli kunstnik, kelle looming oli järjepidevalt orienteeritud soovile katsetada, proovida ja leida midagi uut. Tartu Riikliku Kunstiinstituudi lõpetas Ohakas 1948. aastal. Kuigi kool oli formaalselt oma nime muutunud, valitses seal ikkagi veel pallaslik vaimsus. Seda kasutas Ohakas oma loomingus ning lisas talle omase vabameelsuse, mis ei sobinud aga kokku uute sotsrealistlike põhimõtetega. See tõi kaasa vangilaagrisse viimise, kust Ohakas pääses vabadusse 1956. aastal. Enam ei võimaldatud tal küll pooleli jäänud õpinguid jätkata, kuid see ei takistanud tal kunsti loomast.
Järgmisi kümnendeid kunstniku loomingus iseloomustavad julged eksperimenteerimised uute ¾anritega, eneseotsingud ja pilguhoid läänelikul kunstil, mistõttu peetakse 1960. aastaid Ohaka parimateks loomeaastateks.
Teos “Muusika" on vaieldamatult üks tugevamaid kunstniku kompositsioone sellest perioodist, kus nähtuvad talle omased jõulised jooned ja vormid. Kujutatud stseen muusikutest tutvustab Ohaka modernismiotsinguid ning tema kalduvust abstraktse kunsti suunas. Luuletaja Indrek Hirv on selliseid kompositsioone nimetanud Ohaka kõige kaalukamateks töödeks.Valdur Ohakas (1925-1998)
Maalikunstnik, sündinud 1925. aastal Tallinnas, suri 1998. Kunstihariduse sai 1942-1943 Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis ning 1944-1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Kunstnike Liidu liige aastast 1959. Populaarsetes maastikumaalides valdab pruunikas koloriit.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Muusika, Valdur Ohakas E-kunstisalongis

Valdur Ohakas (1925-1998) Muusika 1967 Õli,lõuend papil 33 x 48 Alghind: € 17500/€1118, lõpphind: € 17 500/ 1118 25 E-Kunstisalongi XXV oksjon 04 Valdur Ohakas oli kunstnik, kelle looming oli järjepidevalt orienteeritud soovile katsetada, proovida ja leida midagi uut. Tartu Riikliku Kunstiinstituudi lõpetas Ohakas 1948. aastal. Kuigi kool oli formaalselt oma nime muutunud, valitses seal ikkagi veel pallaslik vaimsus. Seda kasutas Ohakas oma loomingus ning lisas talle omase vabameelsuse, mis ei sobinud aga kokku uute sotsrealistlike põhimõtetega. See tõi kaasa vangilaagrisse viimise, kust Ohakas pääses vabadusse 1956. aastal. Enam ei võimaldatud tal küll pooleli jäänud õpinguid jätkata, kuid see ei takistanud tal kunsti loomast. Järgmisi kümnendeid kunstniku loomingus iseloomustavad julged eksperimenteerimised uute ¾anritega, eneseotsingud ja pilguhoid läänelikul kunstil, mistõttu peetakse 1960. aastaid Ohaka parimateks loomeaastateks.Teos “Muusika" on vaieldamatult üks tugevamaid kunstniku kompositsioone sellest perioodist, kus nähtuvad talle omased jõulised jooned ja vormid. Kujutatud stseen muusikutest tutvustab Ohaka modernismiotsinguid ning tema kalduvust abstraktse kunsti suunas. Luuletaja Indrek Hirv on selliseid kompositsioone nimetanud Ohaka kõige kaalukamateks töödeks.

Muusika, Valdur Ohakas E-kunstisalongis

Ohakas Valdur
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük