Talvemaastik, Imat Suumann E-kunstisalongis Imat Suumann on osanud Eestimaisele loodusele läheneda läbi oma prisma, seda vaatamata aasta- ja päevaajale. Ta on maalinud südasuviseid vaateid, kõledat Eestimaist sügist, öiseid lummavaid pilte ja monotoonset talvist lumist lagendikku. Tema töilt vaatab alati vastu midagi nii tuttavlikku, nii äratuntavat, mis on samas kantud suumanlikult poeetilisest motiivitunnetusest. Imat Suumann on oma maale iseloomustanud kui “realistliku suunitlusega looduspilte". Samas näeb kunstnik reaalset motiivi talle omases prismas ja tunnetab seda “maalikunstnikule omaste vahendite abil". Nii ongi talvised maastikud jäädvustatud ikka kunstnikule omase tundlikkusega, mis muudab argise motiivi maaliliselt nauditavaks. Suumanni talvised loodupildid, mis on jäädvustatud erakordselt napi koloriidiga on samas emotsionaalselt mitmekihilised. Kunstnik on öelnud, soovib saavutada õndsust - õndsust maalimise kaudu. Suumanni motiive nautides on võimalik, sellest emotsioonist osa saada. Riin Kübarsepp iseloomustas tema pilte: ". . . reaalsus pole enam see, mis ta varem oli, omandades hoopis nostalgilise tähenduse. Lisaks on tema töödesse projitseeritud teatud melanhoolne alatoon, võõrdumine ning võõrandumisefekt. “ Suumanni maalidel on meie talvised maastikud omandanud uue mõõtme, reaalsed motiivid on muutunud ebareaalseks. 2004 Talvemaastik, Imat Suumann E-kunstisalongis Suumann Imat
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Talvemaastik, Imat Suumann E-kunstisalongis
Imat Suumann (sünd 1964)

Talvemaastik

2006 Õli, lõuend. Signatuuriga. 51x100
Alghind: € 17000/€1086, lõpphind: € 17 000/ 1 086
18. Töö kiidab Meistrit
04.04.2007 Tallinn, Mustpeade Maja

Imat Suumann on osanud Eestimaisele loodusele läheneda läbi oma prisma, seda vaatamata aasta- ja päevaajale. Ta on maalinud südasuviseid vaateid, kõledat Eestimaist sügist, öiseid lummavaid pilte ja monotoonset talvist lumist lagendikku. Tema töilt vaatab alati vastu midagi nii tuttavlikku, nii äratuntavat, mis on samas kantud suumanlikult poeetilisest motiivitunnetusest. Imat Suumann on oma maale iseloomustanud kui “realistliku suunitlusega looduspilte". Samas näeb kunstnik reaalset motiivi talle omases prismas ja tunnetab seda “maalikunstnikule omaste vahendite abil". Nii ongi talvised maastikud jäädvustatud ikka kunstnikule omase tundlikkusega, mis muudab argise motiivi maaliliselt nauditavaks.
Suumanni talvised loodupildid, mis on jäädvustatud erakordselt napi koloriidiga on samas emotsionaalselt mitmekihilised. Kunstnik on öelnud, soovib saavutada õndsust - õndsust maalimise kaudu. Suumanni motiive nautides on võimalik, sellest emotsioonist osa saada. Riin Kübarsepp iseloomustas tema pilte: "... reaalsus pole enam see, mis ta varem oli, omandades hoopis nostalgilise tähenduse. Lisaks on tema töödesse projitseeritud teatud melanhoolne alatoon, võõrdumine ning võõrandumisefekt.“ Suumanni maalidel on meie talvised maastikud omandanud uue mõõtme, reaalsed motiivid on muutunud ebareaalseks.Imat Suumann (sünd 1964)
Sündinud 1964. aastal Tartus, Aleksander Suumanni poeg. Õppis aastast 1988 Tartu Ülikooli maaliosakonnas, lõpetas selle 1995. aastal. Järgnevalt on Suumann tegutsenud maaliõppejõuna Tartu Kõrgemas Kunstikoolis ja Tartu Ülikoolis. Esineb näitustel aastast 1989 Tartus ja mujal. Liitus kunstnikerühmitusega Kursi Koolkond aastal 1996. aastal.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Talvemaastik, Imat Suumann E-kunstisalongis

Imat Suumann (sünd 1964) Talvemaastik 2006 Õli, lõuend Signatuuriga Imat Suumann on osanud Eestimaisele loodusele läheneda läbi oma prisma, seda vaatamata aasta- ja päevaajale. Ta on maalinud südasuviseid vaateid, kõledat Eestimaist sügist, öiseid lummavaid pilte ja monotoonset talvist lumist lagendikku. Tema töilt vaatab alati vastu midagi nii tuttavlikku, nii äratuntavat, mis on samas kantud suumanlikult poeetilisest motiivitunnetusest. Imat Suumann on oma maale iseloomustanud kui “realistliku suunitlusega looduspilte". Samas näeb kunstnik reaalset motiivi talle omases prismas ja tunnetab seda “maalikunstnikule omaste vahendite abil". Nii ongi talvised maastikud jäädvustatud ikka kunstnikule omase tundlikkusega, mis muudab argise motiivi maaliliselt nauditavaks.Suumanni talvised loodupildid, mis on jäädvustatud erakordselt napi koloriidiga on samas emotsionaalselt mitmekihilised. Kunstnik on öelnud, soovib saavutada õndsust - õndsust maalimise kaudu. Suumanni motiive nautides on võimalik, sellest emotsioonist osa saada. Riin Kübarsepp iseloomustas tema pilte: "... reaalsus pole enam see, mis ta varem oli, omandades hoopis nostalgilise tähenduse. Lisaks on tema töödesse projitseeritud teatud melanhoolne alatoon, võõrdumine ning võõrandumisefekt.“ Suumanni maalidel on meie talvised maastikud omandanud uue mõõtme, reaalsed motiivid on muutunud ebareaalseks.

Talvemaastik, Imat Suumann E-kunstisalongis

Suumann Imat
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük