Tulen linnast lumesadu, Imat Imat Suumann on vaieldamatult praeguse Tartu kunstikkonna üks olulisemaid nimesid. Ka kunstihariduse omandas kunstnik oma kodulinnas, Tartu Ülikooli maaliosakonnas aastatel 1988-1995. Tema loomingus kohtab ülekaalukalt loodusvaateid, mida läbib üks ja seesama meeleolu. Need ei ole poeetilised looduspildid, need ei ülista kodumaa ilu, neist ei tasu otsida jutustust ega sügavamat sõnumit. Need on eelkõige kunstniku muljed, mis on tekkinud ümbritsevat jälgides. Suumanni loodusvaadetel kohtab üksikuid metsatukki ja kaugusesse looklevaid teid, mida iseloomustab monotoonsus ning koloriidi vaoshoitus, kuid see ei tähenda igavust. Siinkohal kehtib ütlus, et vähe on rohkem. Suumanni eriline anne peitubki oskuses jäädvustada õhku ja valgust, tabada väikesi asju, mis loovad terviku. “Tulen linnast lumesadu" on loodud sombustes toonides, mille kohta kunstnik ise on öelnud: “Kõige enam võlub värvitu ja kulunud toon, mida looduses kohtab eelkõige lumasulamise aegu, mil loodus pole veel tärganud. Ilmetu värvus on huvitav, sest see pakub pinget ning esitab väljakutse. " 2004 Tulen linnast lumesadu, Imat Suumann E-kunstisalongis Suumann Imat
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Tulen linnast lumesadu, Imat Suumann E-kunstisalongis
Imat Suumann (sünd 1964)

Tulen linnast lumesadu

2010 Õli, lõuend 60 x 100
Alghind: € 17000/€1087, lõpphind: € 17 000/ 1087
24. E-Kunstisalongi XXIV oksjon
28.04.2010 Tallinn, hotell Olümpia

Imat Suumann on vaieldamatult praeguse Tartu kunstikkonna üks olulisemaid nimesid. Ka kunstihariduse omandas kunstnik oma kodulinnas, Tartu Ülikooli maaliosakonnas aastatel 1988-1995.
Tema loomingus kohtab ülekaalukalt loodusvaateid, mida läbib üks ja seesama meeleolu. Need ei ole poeetilised looduspildid, need ei ülista kodumaa ilu, neist ei tasu otsida jutustust ega sügavamat sõnumit. Need on eelkõige kunstniku muljed, mis on tekkinud ümbritsevat jälgides.
Suumanni loodusvaadetel kohtab üksikuid metsatukki ja kaugusesse looklevaid teid, mida iseloomustab monotoonsus ning koloriidi vaoshoitus, kuid see ei tähenda igavust. Siinkohal kehtib ütlus, et vähe on rohkem. Suumanni eriline anne peitubki oskuses jäädvustada õhku ja valgust, tabada väikesi asju, mis loovad terviku.
“Tulen linnast lumesadu" on loodud sombustes toonides, mille kohta kunstnik ise on öelnud: “Kõige enam võlub värvitu ja kulunud toon, mida looduses kohtab eelkõige lumasulamise aegu, mil loodus pole veel tärganud. Ilmetu värvus on huvitav, sest see pakub pinget ning esitab väljakutse."Imat Suumann (sünd 1964)
Sündinud 1964. aastal Tartus, Aleksander Suumanni poeg. Õppis aastast 1988 Tartu Ülikooli maaliosakonnas, lõpetas selle 1995. aastal. Järgnevalt on Suumann tegutsenud maaliõppejõuna Tartu Kõrgemas Kunstikoolis ja Tartu Ülikoolis. Esineb näitustel aastast 1989 Tartus ja mujal. Liitus kunstnikerühmitusega Kursi Koolkond aastal 1996. aastal.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tulen linnast lumesadu, Imat

Imat Suumann (sünd 1964) Tulen linnast lumesadu 2010 Õli, lõuend 60 x 100 Alghind: € 17000/€1087, lõpphind: € 17 000/ 1087 24 E-Kunstisalongi XXIV oksjon 28 Imat Suumann on vaieldamatult praeguse Tartu kunstikkonna üks olulisemaid nimesid. Ka kunstihariduse omandas kunstnik oma kodulinnas, Tartu Ülikooli maaliosakonnas aastatel 1988-1995. Tema loomingus kohtab ülekaalukalt loodusvaateid, mida läbib üks ja seesama meeleolu. Need ei ole poeetilised looduspildid, need ei ülista kodumaa ilu, neist ei tasu otsida jutustust ega sügavamat sõnumit. Need on eelkõige kunstniku muljed, mis on tekkinud ümbritsevat jälgides. Suumanni loodusvaadetel kohtab üksikuid metsatukki ja kaugusesse looklevaid teid, mida iseloomustab monotoonsus ning koloriidi vaoshoitus, kuid see ei tähenda igavust. Siinkohal kehtib ütlus, et vähe on rohkem. Suumanni eriline anne peitubki oskuses jäädvustada õhku ja valgust, tabada väikesi asju, mis loovad terviku. “Tulen linnast lumesadu" on loodud sombustes toonides, mille kohta kunstnik ise on öelnud: “Kõige enam võlub värvitu ja kulunud toon, mida looduses kohtab eelkõige lumasulamise aegu, mil loodus pole veel tärganud. Ilmetu värvus on huvitav, sest see pakub pinget ning esitab väljakutse."

Tulen linnast lumesadu, Imat Suumann E-kunstisalongis

Suumann Imat
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük