Tammed, Enn Volmere E-kunstisalongis Enn Volmere esmane kokkupuude kunstiga oli koolipäevil, kus tema joonistusõpetajaks Otepää gümnaasiumis oli kunstnik Märt Laarman, kes sisendas huvi looduse jälgimise ja kunsti vastu. Kunstnikuks kujunes ta aga tänu Pühajärve ümbruse kaunile maastikule ning oma headele tuttavatele kunstnikele Johannes Uigale, Aleksander Vardile, Johannes Võerahansule jt, kellega koos looduses maalides tulid vajalikud kogemused ja oskused. Nii sai ilma erihariduseta Volmerest 1961. aastal Kunstnike Liidu liige. Elatist teenis ta aga aiandusagronoomi kutsega. Volmere armastas tugevaid ja säravaid värve ning tema töis on enim sugulust Alfred Kongoga, kes samuti tavatses liigendada oma maastikke tugeva musta kontuuriga. Volmere motiivid pärinevad Lõuna-Eesti järvesilmadega pikitud künklikest maastikest. Pilkuse külas Härmamärdi talus möödusid kunstniku viimased eluaastad. “Tammed" kuulub Volmere hilisloomingusse, läbi mustjate põlispuu tüvede rohetab erkroheline kevadine loodus, andes lootust uuele algusele. Töö oli eksponeeritud kunstniku 1978. aasta isikunäitusel Tartu Kunstnike Majas, näituse kataloogi nimestikus lk 30. Meistrilt meistrile Tammed, Enn Volmere E-kunstisalongis Volmere Enn
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Tammed, Enn Volmere E-kunstisalongis
Enn Volmere (1908-1978)

Tammed

1977 Õli,masoniit 74 x 65,7
Alghind: 12000/€767, lõpphind: € 12 000/ 767
21. E-Kunstisalongi XXI oksjon
01.12.2008 Tallinna galerii

Enn Volmere esmane kokkupuude kunstiga oli koolipäevil, kus tema joonistusõpetajaks Otepää gümnaasiumis oli kunstnik Märt Laarman, kes sisendas huvi looduse jälgimise ja kunsti vastu. Kunstnikuks kujunes ta aga tänu Pühajärve ümbruse kaunile maastikule ning oma headele tuttavatele kunstnikele Johannes Uigale, Aleksander Vardile, Johannes Võerahansule jt, kellega koos looduses maalides tulid vajalikud kogemused ja oskused. Nii sai ilma erihariduseta Volmerest 1961. aastal Kunstnike Liidu liige. Elatist teenis ta aga aiandusagronoomi kutsega.
Volmere armastas tugevaid ja säravaid värve ning tema töis on enim sugulust Alfred Kongoga, kes samuti tavatses liigendada oma maastikke tugeva musta kontuuriga. Volmere motiivid pärinevad Lõuna-Eesti järvesilmadega pikitud künklikest maastikest.
Pilkuse külas Härmamärdi talus möödusid kunstniku viimased eluaastad. “Tammed" kuulub Volmere hilisloomingusse, läbi mustjate põlispuu tüvede rohetab erkroheline kevadine loodus, andes lootust uuele algusele. Töö oli eksponeeritud kunstniku 1978. aasta isikunäitusel Tartu Kunstnike Majas, näituse kataloogi nimestikus lk 30.Enn Volmere (1908-1978)
Maalikunstnik, sündinud 1908. aastal Tartumaal. Suri 1978. aastal Otepääl. Õppis 1925-26 Otepää põllumajanduskoolis ning 1934-37 Vahi aiandus-mesinduskoolis. Kunstnikuna iseõppinu. Aastast 1961 LK-I liige. LoonudLõuna-Eesti maastiku- ja linnavaateid ning natüürmorte. Näitustel esinenud aastast 1943.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tammed, Enn Volmere E-kunstisalongis

Enn Volmere (1908-1978) Tammed 1977 Õli,masoniit 74 x 65,7 Alghind: 12000/€767, lõpphind: € 12 000/ 767 21 E-Kunstisalongi XXI oksjon 01 Enn Volmere esmane kokkupuude kunstiga oli koolipäevil, kus tema joonistusõpetajaks Otepää gümnaasiumis oli kunstnik Märt Laarman, kes sisendas huvi looduse jälgimise ja kunsti vastu. Kunstnikuks kujunes ta aga tänu Pühajärve ümbruse kaunile maastikule ning oma headele tuttavatele kunstnikele Johannes Uigale, Aleksander Vardile, Johannes Võerahansule jt, kellega koos looduses maalides tulid vajalikud kogemused ja oskused. Nii sai ilma erihariduseta Volmerest 1961. aastal Kunstnike Liidu liige. Elatist teenis ta aga aiandusagronoomi kutsega.Volmere armastas tugevaid ja säravaid värve ning tema töis on enim sugulust Alfred Kongoga, kes samuti tavatses liigendada oma maastikke tugeva musta kontuuriga. Volmere motiivid pärinevad Lõuna-Eesti järvesilmadega pikitud künklikest maastikest.Pilkuse külas Härmamärdi talus möödusid kunstniku viimased eluaastad. “Tammed" kuulub Volmere hilisloomingusse, läbi mustjate põlispuu tüvede rohetab erkroheline kevadine loodus, andes lootust uuele algusele. Töö oli eksponeeritud kunstniku 1978. aasta isikunäitusel Tartu Kunstnike Majas, näituse kataloogi nimestikus lk 30.

Tammed, Enn Volmere E-kunstisalongis

Volmere Enn
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük