Kohvik, Richard Kaljo E-kunstisalongis Käesolevale teosele eelnes 1943. aastal Tartu kunsti kevadnäitusele esitatud kuivnõela tehnikas graafiline leht "Kohvik“, mis on käesoleva puugravüüriga väga sarnane. Voldemar Erm kirjutas sellest tööst samal aastal nõnda: "Must-valge kunsti traditsioone hoiab R. Kaljo, kelle suuremõõtmeline "Kohvik“ külmnõeltehnikas ligi kolmekümne linnuperspektiivis nähtud inimfiguuriga osutub autori senises loomingus tähelepandavaks saavutuseks. /. . . / Selles lehes on Kaljo tugeva joonistusliku andega jäädvustanud tükikese meie linnalist miljööd. “ Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud nr 15 all ning ära toodud nr 85 all 1964. aastal Tallinna Riiklikus kunstimuuseumis toimunud Richard Kaljo isikunäituse kataloogis. Antud puugravüür on esindatud ka Eesti Kunstimuuseumi graafikakogus. E-Kunstisalongi XXI oksjon Kohvik, Richard Kaljo E-kunstisalongis Kaljo Richard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul alates 20 €.
Kohvik, Richard Kaljo E-kunstisalongis
Richard Kaljo (1914 - 1978)

Kohvik

1961 Puugravüür, paber. Signatuuriga. Ava 32x25,5
Alghind: € €625, lõpphind: € 700
33. E-Kunstisalongi XXXIII oksjon
09.11.2014 Tartu galeriis kell 15

Käesolevale teosele eelnes 1943. aastal Tartu kunsti kevadnäitusele esitatud kuivnõela tehnikas graafiline leht "Kohvik“, mis on käesoleva puugravüüriga väga sarnane. Voldemar Erm kirjutas sellest tööst samal aastal nõnda: "Must-valge kunsti traditsioone hoiab R. Kaljo, kelle suuremõõtmeline "Kohvik“ külmnõeltehnikas ligi kolmekümne linnuperspektiivis nähtud inimfiguuriga osutub autori senises loomingus tähelepandavaks saavutuseks. /.../ Selles lehes on Kaljo tugeva joonistusliku andega jäädvustanud tükikese meie linnalist miljööd.“ Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud nr 15 all ning ära toodud nr 85 all 1964. aastal Tallinna Riiklikus kunstimuuseumis toimunud Richard Kaljo isikunäituse kataloogis. Antud puugravüür on esindatud ka Eesti Kunstimuuseumi graafikakogus.Richard Kaljo (1914 - 1978)
Sündinud 1914. aastal Peterburis, surnud 1978 Tallinnas. Õppis Pallases graafikaerialal, lõpetas selle 1940. aastal. Töötas Tartus vabakunstnikuna ja 1944-1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis õppejõuna. Alates 1945. aastast Kunstnike Liidu liige.Viljeles figuurikompositsiooni, linnavaadet, akti ja portreed, tehnikaist peamiselt puugravüüri, vähem linoollõiget ja kuivnõela. Varaseis teoseis kujutanud ekspressiivselt ja groteskselt värvikaid agulitüüpe. 1940. aastate loomingus kajastub nii otseselt kui ka kaudsemalt kaasaeg - poliitikasündmused, II maailmasõda ja taastamistöö.Kümnendi lõpus asendus ekspressiivne laad karge eepilisega. 1950. aastail objektiivsustaotlus süvenes, figuurid taandusid stafaa¾iks. Vabagraafikaloomingu uus kõrgaeg oli 1950. aastate lõpp. Kaljost kujunes oma aja meisterlikem kõrgtrükitehnikate valdaja, tema teoseis ühinevad toongravüüri varjundirikkus, musta ja valge pinna kontrastsus ning isikupärane kontuur. Viljeles kõrvuti vabagraafikaga kogu aeg raamatuillustratsiooni.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kohvik, Richard Kaljo E-kunstisalongis

Richard Kaljo (1914 - 1978) Kohvik 1961 Puugravüür, paber Signatuuriga Käesolevale teosele eelnes 1943. aastal Tartu kunsti kevadnäitusele esitatud kuivnõela tehnikas graafiline leht "Kohvik“, mis on käesoleva puugravüüriga väga sarnane. Voldemar Erm kirjutas sellest tööst samal aastal nõnda: "Must-valge kunsti traditsioone hoiab R. Kaljo, kelle suuremõõtmeline "Kohvik“ külmnõeltehnikas ligi kolmekümne linnuperspektiivis nähtud inimfiguuriga osutub autori senises loomingus tähelepandavaks saavutuseks. /.../ Selles lehes on Kaljo tugeva joonistusliku andega jäädvustanud tükikese meie linnalist miljööd.“ Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud nr 15 all ning ära toodud nr 85 all 1964. aastal Tallinna Riiklikus kunstimuuseumis toimunud Richard Kaljo isikunäituse kataloogis. Antud puugravüür on esindatud ka Eesti Kunstimuuseumi graafikakogus.

Kohvik, Richard Kaljo E-kunstisalongis

Kaljo Richard
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük