Saesaare, Richard Kaljo E-kunstisalongis Richard Kaljos nähti Eduard Wiiralti järglast juba tema õpingute ajal, aastatel 1936-1940 kunstikoolis Pallas. Hämmastas tema joonistamisanne ja erinevate tehnikate valdamine. Kuigi Kaljo on oma loomingus hoidnud algusest lõpuni kõrget taset, on siiski tagantjärgi tõdetud, et tema tõeline tähelend jäi sotsrealismi doktriini tõttu olemata. Kaalu Kirme on kirjutanud: "Kaljo oli Joosep Tootsi vitaalsusega tüüp, kes võttis huumoriga nõukogude kunstipoliitika keelde ja käske. " Ometigi oli tema loominguline vabadus teatud piirides pärsitud ning ta keskendus suuresti elu argipäevaste piltide kujutamisele. Ta ei taotlenud midagi ülevat, vaid püüdis anda võimalikult ausalt edasi oma ajastut ja selle inimesi. Kaljo esimene puugravüür pärineb juba tema õpingute algusaastatest, millest alates jäi nimetatud tehnika tema põhialaks. Teosel "Kohvik" elustub vaatajate silmade ees 1960-ndate aastate kohviku melu ning õhustik. 1964. aastal ilmunud Richard Kaljo näituse kataloogis kirjutatakse, et nimetatud puugravüüris leidis järjekordse väljenduse kunstniku armastus ilmeka tüübistiku vastu. Samas trükises on kõrgelt hinnatud ka tema vabagraafilisi lehti, mida ta lõi alates 1957. aastast. Nende teostus on jõuline ja rahulik. "Saesaare" on detailne ja ajastutruu näide toonastest ehitustöödest. 1964. aasta näituse kataloogis (koostanud Mai Levin ja Jüri Hain) on reprodutseeritud teos "Kohvik" ning tööde nimestikus ära märgitud mõlemad graafilise lehed järjekorranumbritega 73 ja 85. 2008 Saesaare, Richard Kaljo E-kunstisalongis Kaljo Richard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Saesaare, Richard Kaljo E-kunstisalongis
Richard Kaljo (1914 - 1978)

Saesaare

1957 Vaselõige, paber plm 37,5 x 49,5. Signatuuriga
Alghind: € 400
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Richard Kaljos nähti Eduard Wiiralti järglast juba tema õpingute ajal, aastatel 1936-1940 kunstikoolis Pallas. Hämmastas tema joonistamisanne ja erinevate tehnikate valdamine. Kuigi Kaljo on oma loomingus hoidnud algusest lõpuni kõrget taset, on siiski tagantjärgi tõdetud, et tema tõeline tähelend jäi sotsrealismi doktriini tõttu olemata.
Kaalu Kirme on kirjutanud: "Kaljo oli Joosep Tootsi vitaalsusega tüüp, kes võttis huumoriga nõukogude kunstipoliitika keelde ja käske."
Ometigi oli tema loominguline vabadus teatud piirides pärsitud ning ta keskendus suuresti elu argipäevaste piltide kujutamisele. Ta ei taotlenud midagi ülevat, vaid püüdis anda võimalikult ausalt edasi oma ajastut ja selle inimesi.
Kaljo esimene puugravüür pärineb juba tema õpingute algusaastatest, millest alates jäi nimetatud tehnika tema põhialaks. Teosel "Kohvik" elustub vaatajate silmade ees 1960-ndate aastate kohviku melu ning õhustik. 1964. aastal ilmunud Richard Kaljo näituse kataloogis kirjutatakse, et nimetatud puugravüüris leidis järjekordse väljenduse kunstniku armastus ilmeka tüübistiku vastu. Samas trükises on kõrgelt hinnatud ka tema vabagraafilisi lehti, mida ta lõi alates 1957. aastast. Nende teostus on jõuline ja rahulik. "Saesaare" on detailne ja ajastutruu näide toonastest ehitustöödest.
1964. aasta näituse kataloogis (koostanud Mai Levin ja Jüri Hain) on reprodutseeritud teos "Kohvik" ning tööde nimestikus ära märgitud mõlemad graafilise lehed järjekorranumbritega 73 ja 85.Richard Kaljo (1914 - 1978)
Sündinud 1914. aastal Peterburis, surnud 1978 Tallinnas. Õppis Pallases graafikaerialal, lõpetas selle 1940. aastal. Töötas Tartus vabakunstnikuna ja 1944-1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis õppejõuna. Alates 1945. aastast Kunstnike Liidu liige.Viljeles figuurikompositsiooni, linnavaadet, akti ja portreed, tehnikaist peamiselt puugravüüri, vähem linoollõiget ja kuivnõela. Varaseis teoseis kujutanud ekspressiivselt ja groteskselt värvikaid agulitüüpe. 1940. aastate loomingus kajastub nii otseselt kui ka kaudsemalt kaasaeg - poliitikasündmused, II maailmasõda ja taastamistöö.Kümnendi lõpus asendus ekspressiivne laad karge eepilisega. 1950. aastail objektiivsustaotlus süvenes, figuurid taandusid stafaa¾iks. Vabagraafikaloomingu uus kõrgaeg oli 1950. aastate lõpp. Kaljost kujunes oma aja meisterlikem kõrgtrükitehnikate valdaja, tema teoseis ühinevad toongravüüri varjundirikkus, musta ja valge pinna kontrastsus ning isikupärane kontuur. Viljeles kõrvuti vabagraafikaga kogu aeg raamatuillustratsiooni.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Saesaare, Richard Kaljo E-kunstisalongis

Richard Kaljo (1914 - 1978) Saesaare 1957 Vaselõige, paber plm 37,5 x 49,5 Signatuuriga Alghind: € 400 27 Richard Kaljos nähti Eduard Wiiralti järglast juba tema õpingute ajal, aastatel 1936-1940 kunstikoolis Pallas. Hämmastas tema joonistamisanne ja erinevate tehnikate valdamine. Kuigi Kaljo on oma loomingus hoidnud algusest lõpuni kõrget taset, on siiski tagantjärgi tõdetud, et tema tõeline tähelend jäi sotsrealismi doktriini tõttu olemata. Kaalu Kirme on kirjutanud: "Kaljo oli Joosep Tootsi vitaalsusega tüüp, kes võttis huumoriga nõukogude kunstipoliitika keelde ja käske." Ometigi oli tema loominguline vabadus teatud piirides pärsitud ning ta keskendus suuresti elu argipäevaste piltide kujutamisele. Ta ei taotlenud midagi ülevat, vaid püüdis anda võimalikult ausalt edasi oma ajastut ja selle inimesi.Kaljo esimene puugravüür pärineb juba tema õpingute algusaastatest, millest alates jäi nimetatud tehnika tema põhialaks. Teosel "Kohvik" elustub vaatajate silmade ees 1960-ndate aastate kohviku melu ning õhustik. 1964. aastal ilmunud Richard Kaljo näituse kataloogis kirjutatakse, et nimetatud puugravüüris leidis järjekordse väljenduse kunstniku armastus ilmeka tüübistiku vastu. Samas trükises on kõrgelt hinnatud ka tema vabagraafilisi lehti, mida ta lõi alates 1957. aastast. Nende teostus on jõuline ja rahulik. "Saesaare" on detailne ja ajastutruu näide toonastest ehitustöödest.1964. aasta näituse kataloogis (koostanud Mai Levin ja Jüri Hain) on reprodutseeritud teos "Kohvik" ning tööde nimestikus ära märgitud mõlemad graafilise lehed järjekorranumbritega 73 ja 85.

Saesaare, Richard Kaljo E-kunstisalongis

Kaljo Richard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük