Tänavasillutajad, Richard Kaljo E-kunstisalongis R. Kaljo jõudis "Pallase" lõpudiplomini 1940. aastal. Tema meelistehnikaks kujunesid linool, puulõige ja -gravüür, mis sobisid kunstniku mehise, ekspressiivse laadiga, milles oli tihti peidus ka vahedat huumorit. "Tänavasillutajad" oli väljas meistri 1964. aastal toimunud isikunäitusel, seda reprodutseeriti nii kataloogis kui toonases perioodikas. Kataloogis kirjutasid Mai Levin ja Jüri Hain: "Ta kordab vanu teemasid - linoollõikes "Maletajad" (1957) ja "Tänavasillutajad" (1958) - kuid neile lähenemine ja teostus on täiesti uus: jõuline ja rahulik. " Kaljole meeldis inimeste kujutamine, ta oskas tabada nende iseloomulikke poose ja näoilmeid, anda edasi neid liikumises. Kaljo lõiketehnikat on Villem Raam nimetanud virtuoosseks ja figuurikäsitlust elavaks. E-Kunstisalongi XXIII oksjon Tänavasillutajad, Richard Kaljo E-kunstisalongis Kaljo Richard
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Tänavasillutajad, Richard Kaljo E-kunstisalongis

Tänavasillutajad

1958 Linoollõige plm.30,5 x 50,3
Alghind: € 13000/€830
21. E-Kunstisalongi XXI oksjon
01.12.2008 Tallinna galerii

R. Kaljo jõudis "Pallase" lõpudiplomini 1940. aastal. Tema meelistehnikaks kujunesid linool, puulõige ja -gravüür, mis sobisid kunstniku mehise, ekspressiivse laadiga, milles oli tihti peidus ka vahedat huumorit. "Tänavasillutajad" oli väljas meistri 1964. aastal toimunud isikunäitusel, seda reprodutseeriti nii kataloogis kui toonases perioodikas. Kataloogis kirjutasid Mai Levin ja Jüri Hain: "Ta kordab vanu teemasid - linoollõikes "Maletajad" (1957) ja "Tänavasillutajad" (1958) - kuid neile lähenemine ja teostus on täiesti uus: jõuline ja rahulik." Kaljole meeldis inimeste kujutamine, ta oskas tabada nende iseloomulikke poose ja näoilmeid, anda edasi neid liikumises. Kaljo lõiketehnikat on Villem Raam nimetanud virtuoosseks ja figuurikäsitlust elavaks.Richard Kaljo
Sündinud 1914. aastal Peterburis, surnud 1978 Tallinnas. Õppis Pallases graafikaerialal, lõpetas selle 1940. aastal. Töötas Tartus vabakunstnikuna ja 1944-1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis õppejõuna. Alates 1945. aastast Kunstnike Liidu liige.Viljeles figuurikompositsiooni, linnavaadet, akti ja portreed, tehnikaist peamiselt puugravüüri, vähem linoollõiget ja kuivnõela. Varaseis teoseis kujutanud ekspressiivselt ja groteskselt värvikaid agulitüüpe. 1940. aastate loomingus kajastub nii otseselt kui ka kaudsemalt kaasaeg - poliitikasündmused, II maailmasõda ja taastamistöö.Kümnendi lõpus asendus ekspressiivne laad karge eepilisega. 1950. aastail objektiivsustaotlus süvenes, figuurid taandusid stafaa¾iks. Vabagraafikaloomingu uus kõrgaeg oli 1950. aastate lõpp. Kaljost kujunes oma aja meisterlikem kõrgtrükitehnikate valdaja, tema teoseis ühinevad toongravüüri varjundirikkus, musta ja valge pinna kontrastsus ning isikupärane kontuur. Viljeles kõrvuti vabagraafikaga kogu aeg raamatuillustratsiooni.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tänavasillutajad, Richard Kaljo E-kunstisalongis

Richard Kaljo Tänavasillutajad 1958 Linoollõige plm 30,5 x 50,3 Alghind: € 13000/€830 21 R. Kaljo jõudis "Pallase" lõpudiplomini 1940. aastal. Tema meelistehnikaks kujunesid linool, puulõige ja -gravüür, mis sobisid kunstniku mehise, ekspressiivse laadiga, milles oli tihti peidus ka vahedat huumorit. "Tänavasillutajad" oli väljas meistri 1964. aastal toimunud isikunäitusel, seda reprodutseeriti nii kataloogis kui toonases perioodikas. Kataloogis kirjutasid Mai Levin ja Jüri Hain: "Ta kordab vanu teemasid - linoollõikes "Maletajad" (1957) ja "Tänavasillutajad" (1958) - kuid neile lähenemine ja teostus on täiesti uus: jõuline ja rahulik." Kaljole meeldis inimeste kujutamine, ta oskas tabada nende iseloomulikke poose ja näoilmeid, anda edasi neid liikumises. Kaljo lõiketehnikat on Villem Raam nimetanud virtuoosseks ja figuurikäsitlust elavaks.

Tänavasillutajad, Richard Kaljo E-kunstisalongis

Kaljo Richard
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük