Lektüür, Richard Kaljo E-kunstisalongis Graafika-, raamatu- ja eksliibrisekunstniku Richard Kaljo õpingud ning loometee algasid esimese Eesti Vabariigi ajal. Nõukogude-perioodil küpsuse saavutanud Kaljo jaoks olid akt ja eksliibris valdkonnad, kus kunstnik sai end vaatamata poliitilisele re¾iimile vabamalt teostada. Jüri Palm on analüüsinud Kaljo aktijoonistusi järgnevalt: "Tema aktijoonistustes on kõike seda, mis naise ilusaks teeb. Hea maitsega joonistatud inimkeha ironiseerib siin askeesi; nendes on jõuküllust, mis andestab frivoolsed varjundid ja tõuseb kohati hümniks paganlikule elurõõmule. " Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud 2014-2015 KUMU näituse "Richard Kaljo. Lood graafikas ja kirjades" kataloogis (lk 139, koostaja Elnara Taidre). Antud puugravüür on esindatud ka Eesti Kunstimuuseumi graafikakogus. E-Kunstisalongi XXI oksjon Lektüür, Richard Kaljo E-kunstisalongis Kaljo Richard
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Lektüür, Richard Kaljo E-kunstisalongis

Lektüür

1965 Puugravüür, paber. Signatuuriga. Lm 60x45
Alghind: € €475
34. E-Kunstisalongi XXXIV oksjon
28.03.2015 Tartu galeriis kell 15

Graafika-, raamatu- ja eksliibrisekunstniku Richard Kaljo
õpingud ning loometee algasid esimese Eesti Vabariigi ajal.
Nõukogude-perioodil küpsuse saavutanud Kaljo jaoks olid akt
ja eksliibris valdkonnad, kus kunstnik sai end vaatamata poliitilisele
re¾iimile vabamalt teostada. Jüri Palm on analüüsinud
Kaljo aktijoonistusi järgnevalt: "Tema aktijoonistustes on kõike
seda, mis naise ilusaks teeb. Hea maitsega joonistatud inimkeha
ironiseerib siin askeesi; nendes on jõuküllust, mis andestab frivoolsed
varjundid ja tõuseb kohati hümniks paganlikule elurõõmule."
Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud 2014-2015
KUMU näituse "Richard Kaljo. Lood graafikas ja kirjades"
kataloogis (lk 139, koostaja Elnara Taidre). Antud puugravüür
on esindatud ka Eesti Kunstimuuseumi graafikakogus.Richard Kaljo
Sündinud 1914. aastal Peterburis, surnud 1978 Tallinnas. Õppis Pallases graafikaerialal, lõpetas selle 1940. aastal. Töötas Tartus vabakunstnikuna ja 1944-1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis õppejõuna. Alates 1945. aastast Kunstnike Liidu liige.Viljeles figuurikompositsiooni, linnavaadet, akti ja portreed, tehnikaist peamiselt puugravüüri, vähem linoollõiget ja kuivnõela. Varaseis teoseis kujutanud ekspressiivselt ja groteskselt värvikaid agulitüüpe. 1940. aastate loomingus kajastub nii otseselt kui ka kaudsemalt kaasaeg - poliitikasündmused, II maailmasõda ja taastamistöö.Kümnendi lõpus asendus ekspressiivne laad karge eepilisega. 1950. aastail objektiivsustaotlus süvenes, figuurid taandusid stafaa¾iks. Vabagraafikaloomingu uus kõrgaeg oli 1950. aastate lõpp. Kaljost kujunes oma aja meisterlikem kõrgtrükitehnikate valdaja, tema teoseis ühinevad toongravüüri varjundirikkus, musta ja valge pinna kontrastsus ning isikupärane kontuur. Viljeles kõrvuti vabagraafikaga kogu aeg raamatuillustratsiooni.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lektüür, Richard Kaljo E-kunstisalongis

Richard Kaljo Lektüür 1965 Puugravüür, paber Signatuuriga Graafika-, raamatu- ja eksliibrisekunstniku Richard Kaljoõpingud ning loometee algasid esimese Eesti Vabariigi ajal.Nõukogude-perioodil küpsuse saavutanud Kaljo jaoks olid aktja eksliibris valdkonnad, kus kunstnik sai end vaatamata poliitiliselere¾iimile vabamalt teostada. Jüri Palm on analüüsinudKaljo aktijoonistusi järgnevalt: "Tema aktijoonistustes on kõikeseda, mis naise ilusaks teeb. Hea maitsega joonistatud inimkehaironiseerib siin askeesi; nendes on jõuküllust, mis andestab frivoolsedvarjundid ja tõuseb kohati hümniks paganlikule elurõõmule."Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud 2014-2015KUMU näituse "Richard Kaljo. Lood graafikas ja kirjades"kataloogis (lk 139, koostaja Elnara Taidre). Antud puugravüüron esindatud ka Eesti Kunstimuuseumi graafikakogus.

Lektüür, Richard Kaljo E-kunstisalongis

Kaljo Richard
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük