Nunne värav, Richard Kaljo Richard Kaljo omandas kunstihariduse Pallases, mille lõpetas 1940. aastal. Tema kunstnikuanne, eelkõige joonistajana, avaldus varakult, kuid õige kutsumuseni jõudmine võttis aega. Õpinguid alustas kunstnik hoopis skulptuuri erialal Anton Starkopfi käe all, seejärel jätkas maalimisega Aleksander Vardi ateljees ning lõpudiplomini jõudis ta graafika alal Arkadio Laigo juhendamisel. Kaljos nähti tõelist Wiiralti järglast, kellele jätkus 1940. aastate kunstikriitikas ohtralt kiidusõnu ja imetlust. Sotsrealismi doktriini ei elanud Kaljo küll nii valusalt üle kui mõni teine kaasaegne kunstnik, kuid siiski pärssis see tema loomulingulist mõttelendu. Tema meelisteemadeks kujunesid argised stseenid ja linnavaated, palju kohtab ka portreid. Tehnikalt olid tema lemmikuks linoollõige, puulõige ja -gravüür, mis sobisid kunstniku mehise ja ekspressiivse laadiga. Graafiline leht “Nunne värav" on Tallinna motiiv, mis pärineb 1950. aastate lõpust. Seda aega peetakse kunstniku loomingus uueks tõusuperioodiks pärast sõjaeelseid ning -aegseid aastaid. Teos on Kaljole omaselt loodud realistlikus laadis, detailirikkalt ning ajastutruult. E-Kunstisalongi XXI oksjon Nunne värav, Richard Kaljo E-kunstisalongis Kaljo Richard
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Nunne värav, Richard Kaljo E-kunstisalongis

Nunne värav

1958 Linoleum,paber plm.31 x 30,5
Alghind: € 9500/€607
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Richard Kaljo omandas kunstihariduse Pallases, mille lõpetas 1940. aastal. Tema kunstnikuanne, eelkõige joonistajana, avaldus varakult, kuid õige kutsumuseni jõudmine võttis aega.
Õpinguid alustas kunstnik hoopis skulptuuri erialal Anton Starkopfi käe all, seejärel jätkas maalimisega Aleksander Vardi ateljees ning lõpudiplomini jõudis ta graafika alal Arkadio Laigo juhendamisel.
Kaljos nähti tõelist Wiiralti järglast, kellele jätkus 1940. aastate kunstikriitikas ohtralt kiidusõnu ja imetlust. Sotsrealismi doktriini ei elanud Kaljo küll nii valusalt üle kui mõni teine kaasaegne kunstnik, kuid siiski pärssis see tema loomulingulist mõttelendu.
Tema meelisteemadeks kujunesid argised stseenid ja linnavaated, palju kohtab ka portreid. Tehnikalt olid tema lemmikuks linoollõige, puulõige ja -gravüür, mis sobisid kunstniku mehise ja ekspressiivse laadiga.
Graafiline leht “Nunne värav" on Tallinna motiiv, mis pärineb 1950. aastate lõpust. Seda aega peetakse kunstniku loomingus uueks tõusuperioodiks pärast sõjaeelseid ning -aegseid aastaid. Teos on Kaljole omaselt loodud realistlikus laadis, detailirikkalt ning ajastutruult.Richard Kaljo
Sündinud 1914. aastal Peterburis, surnud 1978 Tallinnas. Õppis Pallases graafikaerialal, lõpetas selle 1940. aastal. Töötas Tartus vabakunstnikuna ja 1944-1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis õppejõuna. Alates 1945. aastast Kunstnike Liidu liige.Viljeles figuurikompositsiooni, linnavaadet, akti ja portreed, tehnikaist peamiselt puugravüüri, vähem linoollõiget ja kuivnõela. Varaseis teoseis kujutanud ekspressiivselt ja groteskselt värvikaid agulitüüpe. 1940. aastate loomingus kajastub nii otseselt kui ka kaudsemalt kaasaeg - poliitikasündmused, II maailmasõda ja taastamistöö.Kümnendi lõpus asendus ekspressiivne laad karge eepilisega. 1950. aastail objektiivsustaotlus süvenes, figuurid taandusid stafaa¾iks. Vabagraafikaloomingu uus kõrgaeg oli 1950. aastate lõpp. Kaljost kujunes oma aja meisterlikem kõrgtrükitehnikate valdaja, tema teoseis ühinevad toongravüüri varjundirikkus, musta ja valge pinna kontrastsus ning isikupärane kontuur. Viljeles kõrvuti vabagraafikaga kogu aeg raamatuillustratsiooni.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Nunne värav, Richard Kaljo

Richard Kaljo Nunne värav 1958 Linoleum,paber plm 31 x 30,5 Alghind: € 9500/€607 25 Richard Kaljo omandas kunstihariduse Pallases, mille lõpetas 1940. aastal. Tema kunstnikuanne, eelkõige joonistajana, avaldus varakult, kuid õige kutsumuseni jõudmine võttis aega. Õpinguid alustas kunstnik hoopis skulptuuri erialal Anton Starkopfi käe all, seejärel jätkas maalimisega Aleksander Vardi ateljees ning lõpudiplomini jõudis ta graafika alal Arkadio Laigo juhendamisel.Kaljos nähti tõelist Wiiralti järglast, kellele jätkus 1940. aastate kunstikriitikas ohtralt kiidusõnu ja imetlust. Sotsrealismi doktriini ei elanud Kaljo küll nii valusalt üle kui mõni teine kaasaegne kunstnik, kuid siiski pärssis see tema loomulingulist mõttelendu.Tema meelisteemadeks kujunesid argised stseenid ja linnavaated, palju kohtab ka portreid. Tehnikalt olid tema lemmikuks linoollõige, puulõige ja -gravüür, mis sobisid kunstniku mehise ja ekspressiivse laadiga. Graafiline leht “Nunne värav" on Tallinna motiiv, mis pärineb 1950. aastate lõpust. Seda aega peetakse kunstniku loomingus uueks tõusuperioodiks pärast sõjaeelseid ning -aegseid aastaid. Teos on Kaljole omaselt loodud realistlikus laadis, detailirikkalt ning ajastutruult.

Nunne värav, Richard Kaljo E-kunstisalongis

Kaljo Richard
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük