Nunne värav, Richard Kaljo Richard Kaljo omandas kunstihariduse Pallases, mille lõpetas 1940. aastal. Tema kunstnikuanne, eelkõige joonistajana, avaldus varakult, kuid õige kutsumuseni jõudmine võttis aega. Õpinguid alustas kunstnik hoopis skulptuuri erialal Anton Starkopfi käe all, seejärel jätkas maalimisega Aleksander Vardi ateljees ning lõpudiplomini jõudis ta graafika alal Arkadio Laigo juhendamisel. Kaljos nähti tõelist Wiiralti järglast, kellele jätkus 1940. aastate kunstikriitikas ohtralt kiidusõnu ja imetlust. Sotsrealismi doktriini ei elanud Kaljo küll nii valusalt üle kui mõni teine kaasaegne kunstnik, kuid siiski pärssis see tema loomulingulist mõttelendu. Tema meelisteemadeks kujunesid argised stseenid ja linnavaated, palju kohtab ka portreid. Tehnikalt olid tema lemmikuks linoollõige, puulõige ja -gravüür, mis sobisid kunstniku mehise ja ekspressiivse laadiga. Graafiline leht “Nunne värav" on Tallinna motiiv, mis pärineb 1950. aastate lõpust. Seda aega peetakse kunstniku loomingus uueks tõusuperioodiks pärast sõjaeelseid ning -aegseid aastaid. Teos on Kaljole omaselt loodud realistlikus laadis, detailirikkalt ning ajastutruult. 2008 Nunne värav, Richard Kaljo E-kunstisalongis Kaljo Richard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Nunne värav, Richard Kaljo E-kunstisalongis
Richard Kaljo (1914 - 1978)

Nunne värav

1958 Linoleum,paber plm.31 x 30,5
Alghind: € 9500/€607
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Richard Kaljo omandas kunstihariduse Pallases, mille lõpetas 1940. aastal. Tema kunstnikuanne, eelkõige joonistajana, avaldus varakult, kuid õige kutsumuseni jõudmine võttis aega.
Õpinguid alustas kunstnik hoopis skulptuuri erialal Anton Starkopfi käe all, seejärel jätkas maalimisega Aleksander Vardi ateljees ning lõpudiplomini jõudis ta graafika alal Arkadio Laigo juhendamisel.
Kaljos nähti tõelist Wiiralti järglast, kellele jätkus 1940. aastate kunstikriitikas ohtralt kiidusõnu ja imetlust. Sotsrealismi doktriini ei elanud Kaljo küll nii valusalt üle kui mõni teine kaasaegne kunstnik, kuid siiski pärssis see tema loomulingulist mõttelendu.
Tema meelisteemadeks kujunesid argised stseenid ja linnavaated, palju kohtab ka portreid. Tehnikalt olid tema lemmikuks linoollõige, puulõige ja -gravüür, mis sobisid kunstniku mehise ja ekspressiivse laadiga.
Graafiline leht “Nunne värav" on Tallinna motiiv, mis pärineb 1950. aastate lõpust. Seda aega peetakse kunstniku loomingus uueks tõusuperioodiks pärast sõjaeelseid ning -aegseid aastaid. Teos on Kaljole omaselt loodud realistlikus laadis, detailirikkalt ning ajastutruult.Richard Kaljo (1914 - 1978)
Sündinud 1914. aastal Peterburis, surnud 1978 Tallinnas. Õppis Pallases graafikaerialal, lõpetas selle 1940. aastal. Töötas Tartus vabakunstnikuna ja 1944-1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis õppejõuna. Alates 1945. aastast Kunstnike Liidu liige.Viljeles figuurikompositsiooni, linnavaadet, akti ja portreed, tehnikaist peamiselt puugravüüri, vähem linoollõiget ja kuivnõela. Varaseis teoseis kujutanud ekspressiivselt ja groteskselt värvikaid agulitüüpe. 1940. aastate loomingus kajastub nii otseselt kui ka kaudsemalt kaasaeg - poliitikasündmused, II maailmasõda ja taastamistöö.Kümnendi lõpus asendus ekspressiivne laad karge eepilisega. 1950. aastail objektiivsustaotlus süvenes, figuurid taandusid stafaa¾iks. Vabagraafikaloomingu uus kõrgaeg oli 1950. aastate lõpp. Kaljost kujunes oma aja meisterlikem kõrgtrükitehnikate valdaja, tema teoseis ühinevad toongravüüri varjundirikkus, musta ja valge pinna kontrastsus ning isikupärane kontuur. Viljeles kõrvuti vabagraafikaga kogu aeg raamatuillustratsiooni.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Nunne värav, Richard Kaljo

Richard Kaljo (1914 - 1978) Nunne värav 1958 Linoleum,paber plm 31 x 30,5 Alghind: € 9500/€607 25 Richard Kaljo omandas kunstihariduse Pallases, mille lõpetas 1940. aastal. Tema kunstnikuanne, eelkõige joonistajana, avaldus varakult, kuid õige kutsumuseni jõudmine võttis aega. Õpinguid alustas kunstnik hoopis skulptuuri erialal Anton Starkopfi käe all, seejärel jätkas maalimisega Aleksander Vardi ateljees ning lõpudiplomini jõudis ta graafika alal Arkadio Laigo juhendamisel.Kaljos nähti tõelist Wiiralti järglast, kellele jätkus 1940. aastate kunstikriitikas ohtralt kiidusõnu ja imetlust. Sotsrealismi doktriini ei elanud Kaljo küll nii valusalt üle kui mõni teine kaasaegne kunstnik, kuid siiski pärssis see tema loomulingulist mõttelendu.Tema meelisteemadeks kujunesid argised stseenid ja linnavaated, palju kohtab ka portreid. Tehnikalt olid tema lemmikuks linoollõige, puulõige ja -gravüür, mis sobisid kunstniku mehise ja ekspressiivse laadiga. Graafiline leht “Nunne värav" on Tallinna motiiv, mis pärineb 1950. aastate lõpust. Seda aega peetakse kunstniku loomingus uueks tõusuperioodiks pärast sõjaeelseid ning -aegseid aastaid. Teos on Kaljole omaselt loodud realistlikus laadis, detailirikkalt ning ajastutruult.

Nunne värav, Richard Kaljo E-kunstisalongis

Kaljo Richard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük