Motiiv Tartu südalinnast, Richard „Sõjajärgses (graafika)kunstis muutus oluliseks teemaks taastamine, võtmemotiivideks sõjapurustused või varemetest tõusvad linnad. Sellel perioodil valmis Kaljol rida Tartu-teemalisi lehti /…/ Samas kummitavad nendes lehtedes Eesti sõjaeelse kultuuri sümboli, Vanemuise teatri varemed, ja valitseb pigem kaotuse valu kui taastamise optimism. “ Nii on kirjutanud kunstiteadlane Elnara Taidre Kaljo 1940. aastate II poole loomingust. Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud 2014-2015 KUMU näituse "Richard Kaljo. Lood graafikas ja kirjades" kataloogis lk 88. Antud puugravüür on esindatud ka Eesti Kunstimuuseumi graafikakogus. 2008 Motiiv Tartu südalinnast, Richard Kaljo E-kunstisalongis Kaljo Richard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Motiiv Tartu südalinnast, Richard Kaljo E-kunstisalongis
Richard Kaljo (1914 - 1978)

Motiiv Tartu südalinnast

1945 Puugravüür, paber. Ava 28x41. Signatuuriga.
Alghind: € €850
42. E-Kunstisalongi XLII oksjon
03.11.2018 Tartu galeriis kell 15

„Sõjajärgses (graafika)kunstis muutus oluliseks teemaks taastamine, võtmemotiivideks sõjapurustused või varemetest tõusvad linnad. Sellel perioodil valmis Kaljol rida Tartu-teemalisi lehti /…/ Samas kummitavad nendes lehtedes Eesti sõjaeelse kultuuri sümboli, Vanemuise teatri varemed, ja valitseb pigem kaotuse valu kui taastamise optimism.“ Nii on kirjutanud kunstiteadlane Elnara Taidre Kaljo 1940. aastate II poole loomingust. Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud 2014-2015 KUMU näituse "Richard Kaljo. Lood graafikas ja kirjades" kataloogis lk 88. Antud puugravüür on esindatud ka Eesti Kunstimuuseumi graafikakogus.Richard Kaljo (1914 - 1978)
Sündinud 1914. aastal Peterburis, surnud 1978 Tallinnas. Õppis Pallases graafikaerialal, lõpetas selle 1940. aastal. Töötas Tartus vabakunstnikuna ja 1944-1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis õppejõuna. Alates 1945. aastast Kunstnike Liidu liige.Viljeles figuurikompositsiooni, linnavaadet, akti ja portreed, tehnikaist peamiselt puugravüüri, vähem linoollõiget ja kuivnõela. Varaseis teoseis kujutanud ekspressiivselt ja groteskselt värvikaid agulitüüpe. 1940. aastate loomingus kajastub nii otseselt kui ka kaudsemalt kaasaeg - poliitikasündmused, II maailmasõda ja taastamistöö.Kümnendi lõpus asendus ekspressiivne laad karge eepilisega. 1950. aastail objektiivsustaotlus süvenes, figuurid taandusid stafaa¾iks. Vabagraafikaloomingu uus kõrgaeg oli 1950. aastate lõpp. Kaljost kujunes oma aja meisterlikem kõrgtrükitehnikate valdaja, tema teoseis ühinevad toongravüüri varjundirikkus, musta ja valge pinna kontrastsus ning isikupärane kontuur. Viljeles kõrvuti vabagraafikaga kogu aeg raamatuillustratsiooni.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Motiiv Tartu südalinnast, Richard

Richard Kaljo (1914 - 1978) Motiiv Tartu südalinnast 1945 Puugravüür, paber Ava 28x41 „Sõjajärgses (graafika)kunstis muutus oluliseks teemaks taastamine, võtmemotiivideks sõjapurustused või varemetest tõusvad linnad. Sellel perioodil valmis Kaljol rida Tartu-teemalisi lehti /…/ Samas kummitavad nendes lehtedes Eesti sõjaeelse kultuuri sümboli, Vanemuise teatri varemed, ja valitseb pigem kaotuse valu kui taastamise optimism.“ Nii on kirjutanud kunstiteadlane Elnara Taidre Kaljo 1940. aastate II poole loomingust. Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud 2014-2015 KUMU näituse "Richard Kaljo. Lood graafikas ja kirjades" kataloogis lk 88. Antud puugravüür on esindatud ka Eesti Kunstimuuseumi graafikakogus.

Motiiv Tartu südalinnast, Richard Kaljo E-kunstisalongis

Kaljo Richard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük