Motiiv Tartu südalinnast, Richard „Sõjajärgses (graafika)kunstis muutus oluliseks teemaks taastamine, võtmemotiivideks sõjapurustused või varemetest tõusvad linnad. Sellel perioodil valmis Kaljol rida Tartu-teemalisi lehti /…/ Samas kummitavad nendes lehtedes Eesti sõjaeelse kultuuri sümboli, Vanemuise teatri varemed, ja valitseb pigem kaotuse valu kui taastamise optimism. “ Nii on kirjutanud kunstiteadlane Elnara Taidre Kaljo 1940. aastate II poole loomingust. Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud 2014-2015 KUMU näituse "Richard Kaljo. Lood graafikas ja kirjades" kataloogis lk 88. Antud puugravüür on esindatud ka Eesti Kunstimuuseumi graafikakogus. E-Kunstisalongi XXI oksjon Motiiv Tartu südalinnast, Richard Kaljo E-kunstisalongis Kaljo Richard
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Motiiv Tartu südalinnast, Richard Kaljo E-kunstisalongis

Motiiv Tartu südalinnast

1945 Puugravüür, paber. Ava 28x41. Signatuuriga.
Alghind: € €850
42. E-Kunstisalongi XLII oksjon
03.11.2018 Tartu galeriis kell 15

„Sõjajärgses (graafika)kunstis muutus oluliseks teemaks taastamine, võtmemotiivideks sõjapurustused või varemetest tõusvad linnad. Sellel perioodil valmis Kaljol rida Tartu-teemalisi lehti /…/ Samas kummitavad nendes lehtedes Eesti sõjaeelse kultuuri sümboli, Vanemuise teatri varemed, ja valitseb pigem kaotuse valu kui taastamise optimism.“ Nii on kirjutanud kunstiteadlane Elnara Taidre Kaljo 1940. aastate II poole loomingust. Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud 2014-2015 KUMU näituse "Richard Kaljo. Lood graafikas ja kirjades" kataloogis lk 88. Antud puugravüür on esindatud ka Eesti Kunstimuuseumi graafikakogus.Richard Kaljo
Sündinud 1914. aastal Peterburis, surnud 1978 Tallinnas. Õppis Pallases graafikaerialal, lõpetas selle 1940. aastal. Töötas Tartus vabakunstnikuna ja 1944-1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis õppejõuna. Alates 1945. aastast Kunstnike Liidu liige.Viljeles figuurikompositsiooni, linnavaadet, akti ja portreed, tehnikaist peamiselt puugravüüri, vähem linoollõiget ja kuivnõela. Varaseis teoseis kujutanud ekspressiivselt ja groteskselt värvikaid agulitüüpe. 1940. aastate loomingus kajastub nii otseselt kui ka kaudsemalt kaasaeg - poliitikasündmused, II maailmasõda ja taastamistöö.Kümnendi lõpus asendus ekspressiivne laad karge eepilisega. 1950. aastail objektiivsustaotlus süvenes, figuurid taandusid stafaa¾iks. Vabagraafikaloomingu uus kõrgaeg oli 1950. aastate lõpp. Kaljost kujunes oma aja meisterlikem kõrgtrükitehnikate valdaja, tema teoseis ühinevad toongravüüri varjundirikkus, musta ja valge pinna kontrastsus ning isikupärane kontuur. Viljeles kõrvuti vabagraafikaga kogu aeg raamatuillustratsiooni.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Motiiv Tartu südalinnast, Richard

Richard Kaljo Motiiv Tartu südalinnast 1945 Puugravüür, paber Ava 28x41 „Sõjajärgses (graafika)kunstis muutus oluliseks teemaks taastamine, võtmemotiivideks sõjapurustused või varemetest tõusvad linnad. Sellel perioodil valmis Kaljol rida Tartu-teemalisi lehti /…/ Samas kummitavad nendes lehtedes Eesti sõjaeelse kultuuri sümboli, Vanemuise teatri varemed, ja valitseb pigem kaotuse valu kui taastamise optimism.“ Nii on kirjutanud kunstiteadlane Elnara Taidre Kaljo 1940. aastate II poole loomingust. Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud 2014-2015 KUMU näituse "Richard Kaljo. Lood graafikas ja kirjades" kataloogis lk 88. Antud puugravüür on esindatud ka Eesti Kunstimuuseumi graafikakogus.

Motiiv Tartu südalinnast, Richard Kaljo E-kunstisalongis

Kaljo Richard
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük