Tartu Kivisild, Richard Kaljo Richard Kaljo astus “Pallasesse" 1936. a ning lõpudiplomini jõudis 1940. a. graafika alal. Tema meelistehnikaks kujunesid linool, puulõige ja -gravüür, mis sobisid kunstniku mehise ja ekspressiivse laadiga. Teda tuntakse erakordselt andeka joonistajana, eelkõige akti puhul. Temaatikalt kohtab Kaljo loomingus portreesid, linnavaateid ning kujundikompositsioone. Graafilisel lehel “Kivisild" on kunstnik jäädvustanud ühte Tartule ainuomast sümbolit, mis paraku II maailmasõja ajal hävis. Kaljo on toonase linnavaate jäädvustanud detailirikkalt, sõjaeelsele rahule ning meeleoludele viitab Emajõel liuglev paat noore mehe ja naisega. 2008 Tartu Kivisild, Richard Kaljo E-kunstisalongis Kaljo Richard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Tartu Kivisild, Richard Kaljo E-kunstisalongis
Richard Kaljo (1914 - 1978)

Tartu Kivisild

1960 Puugravüür pm. 18,4 x 22,5
Alghind: € 6000/€383, lõpphind: € 6 000/ 383
23. E-Kunstisalongi XXIII oksjon
13.12.2009 kell 15 Tartu galerii

Richard Kaljo astus “Pallasesse" 1936. a ning lõpudiplomini jõudis 1940.a. graafika alal. Tema meelistehnikaks kujunesid linool, puulõige ja -gravüür, mis sobisid kunstniku mehise ja ekspressiivse laadiga. Teda tuntakse erakordselt andeka joonistajana, eelkõige akti puhul. Temaatikalt kohtab Kaljo loomingus portreesid, linnavaateid ning kujundikompositsioone. Graafilisel lehel “Kivisild" on kunstnik jäädvustanud ühte Tartule ainuomast sümbolit, mis paraku II maailmasõja ajal hävis. Kaljo on toonase linnavaate jäädvustanud detailirikkalt, sõjaeelsele rahule ning meeleoludele viitab Emajõel liuglev paat noore mehe ja naisega.Richard Kaljo (1914 - 1978)
Sündinud 1914. aastal Peterburis, surnud 1978 Tallinnas. Õppis Pallases graafikaerialal, lõpetas selle 1940. aastal. Töötas Tartus vabakunstnikuna ja 1944-1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis õppejõuna. Alates 1945. aastast Kunstnike Liidu liige.Viljeles figuurikompositsiooni, linnavaadet, akti ja portreed, tehnikaist peamiselt puugravüüri, vähem linoollõiget ja kuivnõela. Varaseis teoseis kujutanud ekspressiivselt ja groteskselt värvikaid agulitüüpe. 1940. aastate loomingus kajastub nii otseselt kui ka kaudsemalt kaasaeg - poliitikasündmused, II maailmasõda ja taastamistöö.Kümnendi lõpus asendus ekspressiivne laad karge eepilisega. 1950. aastail objektiivsustaotlus süvenes, figuurid taandusid stafaa¾iks. Vabagraafikaloomingu uus kõrgaeg oli 1950. aastate lõpp. Kaljost kujunes oma aja meisterlikem kõrgtrükitehnikate valdaja, tema teoseis ühinevad toongravüüri varjundirikkus, musta ja valge pinna kontrastsus ning isikupärane kontuur. Viljeles kõrvuti vabagraafikaga kogu aeg raamatuillustratsiooni.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tartu Kivisild, Richard Kaljo

Richard Kaljo (1914 - 1978) Tartu Kivisild 1960 Puugravüür pm 18,4 x 22,5 Alghind: € 6000/€383, lõpphind: € 6 000/ 383 23 Richard Kaljo astus “Pallasesse" 1936. a ning lõpudiplomini jõudis 1940.a. graafika alal. Tema meelistehnikaks kujunesid linool, puulõige ja -gravüür, mis sobisid kunstniku mehise ja ekspressiivse laadiga. Teda tuntakse erakordselt andeka joonistajana, eelkõige akti puhul. Temaatikalt kohtab Kaljo loomingus portreesid, linnavaateid ning kujundikompositsioone. Graafilisel lehel “Kivisild" on kunstnik jäädvustanud ühte Tartule ainuomast sümbolit, mis paraku II maailmasõja ajal hävis. Kaljo on toonase linnavaate jäädvustanud detailirikkalt, sõjaeelsele rahule ning meeleoludele viitab Emajõel liuglev paat noore mehe ja naisega.

Tartu Kivisild, Richard Kaljo E-kunstisalongis

Kaljo Richard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük