Natüürmort kaladega, Nigul Espe Realismi traditsioon oli 20. sajandi esimestel kümnenditel tagaplaanile jäänud - eksperimenteeriti kõikvõimalike avangardsete kunstisuundadega. Teise maailmasõja eelsel kümnendil tegi realism nii kujutavas kunstis, muusikas kui ka kirjanduses uue tõusu. Mitmete eesti kunsntike loomingut iseloomustab sel perioodil samuti natuuritruuduse taotlemine. Nigul Espe "Natüürmort kaladedega“ on selle tendentsi hea näide: võimalikult realistlikult, kuid seejuures värviküllaselt on ta kujutanud köögitarbeid ja -vilju, kalu ning lilli. Pallase meistrite looming Natüürmort kaladega, Nigul Espe E-kunstisalongis Espe Nigul
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16


Ostude saatmine Eesti piires!
Natüürmort kaladega, Nigul Espe E-kunstisalongis

Natüürmort kaladega

1939 Õli, lõuend. Signatuuriga. 50x60
Alghind: € 2 450, lõpphind: € 3 600
33. E-Kunstisalongi XXXIII oksjon
09.11.2014 Tartu galeriis kell 15

Realismi traditsioon oli 20. sajandi esimestel kümnenditel tagaplaanile jäänud - eksperimenteeriti kõikvõimalike avangardsete kunstisuundadega. Teise maailmasõja eelsel kümnendil tegi realism nii kujutavas kunstis, muusikas kui ka kirjanduses uue tõusu. Mitmete eesti kunsntike loomingut iseloomustab sel perioodil samuti natuuritruuduse taotlemine. Nigul Espe "Natüürmort kaladedega“ on selle tendentsi hea näide: võimalikult realistlikult, kuid seejuures värviküllaselt on ta kujutanud köögitarbeid ja -vilju, kalu ning lilli.Nigul Espe
Maalikunstnik Nigul (Nikolai) Espe sündis 1907. aastal Riias. Suri 1970. aastal Tallinnas. Espe õppis Pallases maali- ja mööblikunsti 1926-1932 aastatel, tema õpetajaks oli Ado Vabbe. Espe lõpetas lennus, mis oli silmapaistev teoste arvult. Näiteks Espe esitles lõpunäitusel tavapärase paarikümne taiese asemel 50 tööd.Pärast Pallase lõpetamist jäi Espe vabakunstnikuna Tartusse. Alates 1929. aastast on tema näituseid toimunud Eestis, Riias, Roomas ja Budapestis. Espe on jäänud eesti kultuurilukku ka kui aktiivne seltskonnategelane, pidades legendaarset kultuurirahva kohvikut “Ko-Ko-Ko" 1930-ndatel aastatel. Espe on maalinud valdavalt stafaa¾iga maastikku ja linnavaateid, lisaks on tema loomingus arvukalt tööstuseteemalisi maale. 1947. ja 1949. aastal käis ta korduvalt Kiviõli kaevanduses ja õlitööstuses ning sel teemal on tal valminud hulgaliselt põlevkiviteemalisi maale ja interjööre.Tema töödes on nii detailitruumaid kui maaliliselt vabamaid teoseid. Espe oskas pallaslasena hiilgavalt valida loendamatu arvu värvikombinatsioonide seast just neid, mis muudavad kujutletu meeleolukaks. Espe tööde koloriit on enamasti kirgas, neile on omane rõõmus alatoon.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Natüürmort kaladega, Nigul Espe

Nigul Espe Natüürmort kaladega 1939 Õli, lõuend Signatuuriga Realismi traditsioon oli 20. sajandi esimestel kümnenditel tagaplaanile jäänud - eksperimenteeriti kõikvõimalike avangardsete kunstisuundadega. Teise maailmasõja eelsel kümnendil tegi realism nii kujutavas kunstis, muusikas kui ka kirjanduses uue tõusu. Mitmete eesti kunsntike loomingut iseloomustab sel perioodil samuti natuuritruuduse taotlemine. Nigul Espe "Natüürmort kaladedega“ on selle tendentsi hea näide: võimalikult realistlikult, kuid seejuures värviküllaselt on ta kujutanud köögitarbeid ja -vilju, kalu ning lilli.

Natüürmort kaladega, Nigul Espe E-kunstisalongis

Espe Nigul
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük