Merevaade, Richard Uutmaa E-kunstisalongis "Rannapoisina kasvas Uutmaa merega kokku ning see arm püsis kogu elu. /. . . / Ta ei taotlenud illusiooni XIX sajandi marinistide stiilis, ehkki see olnuks talle jõukohane, vaid teostas oma mariinides ikkagi enda kui oma aja maalija kujundlikku nägemust," on kirjutanud kunstiteadlane Mai Levin Uutmaa monograafias. 1960. aastatel akvarellile pühendunud Uutmaa kujutas merd ning rannikuelu, kus antud tehnika võimaldab merele omast voolavust ning liikuvust veel enamgi. 1999 teater "Vanemuine" Merevaade, Richard Uutmaa E-kunstisalongis Uutmaa Richard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Merevaade, Richard Uutmaa E-kunstisalongis
Richard Uutmaa (1905-1977)

Merevaade

1964 Akvarell, paber. Signatuuriga. Ava 34,8 x 45,2.
Alghind: € €850, lõpphind: € 850
35. E-Kunstisalongi XXXV oksjon
07.11.2015 Tartu galeriis kell 15

"Rannapoisina kasvas Uutmaa merega kokku ning see arm püsis kogu elu. /.../ Ta ei taotlenud illusiooni XIX sajandi marinistide stiilis, ehkki see olnuks talle jõukohane, vaid teostas oma mariinides ikkagi enda kui oma aja maalija kujundlikku nägemust," on kirjutanud kunstiteadlane Mai Levin Uutmaa monograafias. 1960. aastatel akvarellile pühendunud Uutmaa kujutas merd ning rannikuelu, kus antud tehnika võimaldab merele omast voolavust ning liikuvust veel enamgi.Richard Uutmaa (1905-1977)
Maalikunstnik, sündis 1905. aastal Virumaal. Suri 1977. aastal Tallinnas. Lõpetas 1935. aastal Pallase Nikolai Triigi meistriateljees. Omandas 1938. aastal Tartu Ülikooli juures joonistus- ja joonestusõpetaja kutse. Sai 1939. aastal KKSKV maalistipendiumi. 1944-1950 oli Tallinna Riikliku Tarbekunsti Instituudi õppejõud, pärast seda tegutses vabakunstnikuna. Aastast 1944 Kunstnike Liidu liige. Osales näitustel Tallinnas, Rakveres, Riias ja Kaunases.Tõi 1930. aastate II poolel Pallase maalikoplkonda mereteema ja Eesti põhjaranniku olustiku. Meremaalid kuuluvad Eesti silmapaistvamate hulka. 1970. aastatel pühendus akvarellile, selles valdab vaba ja üldistav vormikäsitlus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Merevaade, Richard Uutmaa E-kunstisalongis

Richard Uutmaa (1905-1977) Merevaade 1964 Akvarell, paber Signatuuriga "Rannapoisina kasvas Uutmaa merega kokku ning see arm püsis kogu elu. /.../ Ta ei taotlenud illusiooni XIX sajandi marinistide stiilis, ehkki see olnuks talle jõukohane, vaid teostas oma mariinides ikkagi enda kui oma aja maalija kujundlikku nägemust," on kirjutanud kunstiteadlane Mai Levin Uutmaa monograafias. 1960. aastatel akvarellile pühendunud Uutmaa kujutas merd ning rannikuelu, kus antud tehnika võimaldab merele omast voolavust ning liikuvust veel enamgi.

Merevaade, Richard Uutmaa E-kunstisalongis

Uutmaa Richard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük