Saaremaa maastik, Richard Uutmaa Richard Uutmaa pärines meremehe perekonnast, kelle kodutalu asus merest napilt poole kilomeetri kaugusel. Seetõttu tuli Uutmaal juba noorelt teha valik, kas minna merele või pühenduda õppimisele. Valides viimase läks kunstnik 1928. a. Tartusse “Pallase" kunstikooli ning asus õppima Nikolai Triigi ateljeesse. 1938. a. omandas ta Tartu Ülikooli juures keskkooli joonistus- ja joonestusõpetaja kutse. Siiski jäi meri teda saatma terveks eluks ning eelkõige tuntaksegi teda mere ja rannaelu maalijana. Uutmaa loodusmaalid on elutruud ja sügava realismitundega, nii nähtub ka maalilt “Saaremaa maastik". Richard Uutmaa 1966. a. ilmunud monograafias on kirjutatud: “Oma jäädvustatud maalietüüdidesse oleks meister nagu sisendanud osa oma mõtteid ja meeleolusid, mida on temas liikuma pannud antud koha minevik, omapärane karm loodus /---/. " Kunstnikku köitsid Saaremaa küladele omased pukktuulikud ja kiviaiad, maadligi vajunud taluhooned. Antud maalil laiuv rünkpilvedega taevas ning taamal paistev meri mõjuvad meeleliselt ning romantiliselt. 1999 teater "Vanemuine" Saaremaa maastik, Richard Uutmaa E-kunstisalongis Uutmaa Richard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Saaremaa maastik, Richard Uutmaa E-kunstisalongis
Richard Uutmaa (1905-1977)

Saaremaa maastik

1977 Õli, lõuend papil 50 x 70
Alghind: € 55000/€3515, lõpphind: € 55 000/ 3 515
24. E-Kunstisalongi XXIV oksjon
28.04.2010 Tallinn, hotell Olümpia

Richard Uutmaa pärines meremehe perekonnast, kelle kodutalu asus merest napilt poole kilomeetri kaugusel. Seetõttu tuli Uutmaal juba noorelt teha valik, kas minna merele või pühenduda õppimisele. Valides viimase läks kunstnik 1928.a. Tartusse “Pallase" kunstikooli ning asus õppima Nikolai Triigi ateljeesse. 1938.a. omandas ta Tartu Ülikooli juures keskkooli joonistus- ja joonestusõpetaja kutse. Siiski jäi meri teda saatma terveks eluks ning eelkõige tuntaksegi teda mere ja rannaelu maalijana.
Uutmaa loodusmaalid on elutruud ja sügava realismitundega, nii nähtub ka maalilt “Saaremaa maastik". Richard Uutmaa 1966.a. ilmunud monograafias on kirjutatud: “Oma jäädvustatud maalietüüdidesse oleks meister nagu sisendanud osa oma mõtteid ja meeleolusid, mida on temas liikuma pannud antud koha minevik, omapärane karm loodus /---/." Kunstnikku köitsid Saaremaa küladele omased pukktuulikud ja kiviaiad, maadligi vajunud taluhooned. Antud maalil laiuv rünkpilvedega taevas ning taamal paistev meri mõjuvad meeleliselt ning romantiliselt.Richard Uutmaa (1905-1977)
Maalikunstnik, sündis 1905. aastal Virumaal. Suri 1977. aastal Tallinnas. Lõpetas 1935. aastal Pallase Nikolai Triigi meistriateljees. Omandas 1938. aastal Tartu Ülikooli juures joonistus- ja joonestusõpetaja kutse. Sai 1939. aastal KKSKV maalistipendiumi. 1944-1950 oli Tallinna Riikliku Tarbekunsti Instituudi õppejõud, pärast seda tegutses vabakunstnikuna. Aastast 1944 Kunstnike Liidu liige. Osales näitustel Tallinnas, Rakveres, Riias ja Kaunases.Tõi 1930. aastate II poolel Pallase maalikoplkonda mereteema ja Eesti põhjaranniku olustiku. Meremaalid kuuluvad Eesti silmapaistvamate hulka. 1970. aastatel pühendus akvarellile, selles valdab vaba ja üldistav vormikäsitlus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Saaremaa maastik, Richard Uutmaa

Richard Uutmaa (1905-1977) Saaremaa maastik 1977 Õli, lõuend papil 50 x 70 Alghind: € 55000/€3515, lõpphind: € 55 000/ 3 515 24 E-Kunstisalongi XXIV oksjon 28 Richard Uutmaa pärines meremehe perekonnast, kelle kodutalu asus merest napilt poole kilomeetri kaugusel. Seetõttu tuli Uutmaal juba noorelt teha valik, kas minna merele või pühenduda õppimisele. Valides viimase läks kunstnik 1928.a. Tartusse “Pallase" kunstikooli ning asus õppima Nikolai Triigi ateljeesse. 1938.a. omandas ta Tartu Ülikooli juures keskkooli joonistus- ja joonestusõpetaja kutse. Siiski jäi meri teda saatma terveks eluks ning eelkõige tuntaksegi teda mere ja rannaelu maalijana.Uutmaa loodusmaalid on elutruud ja sügava realismitundega, nii nähtub ka maalilt “Saaremaa maastik". Richard Uutmaa 1966.a. ilmunud monograafias on kirjutatud: “Oma jäädvustatud maalietüüdidesse oleks meister nagu sisendanud osa oma mõtteid ja meeleolusid, mida on temas liikuma pannud antud koha minevik, omapärane karm loodus /---/." Kunstnikku köitsid Saaremaa küladele omased pukktuulikud ja kiviaiad, maadligi vajunud taluhooned. Antud maalil laiuv rünkpilvedega taevas ning taamal paistev meri mõjuvad meeleliselt ning romantiliselt.

Saaremaa maastik, Richard Uutmaa E-kunstisalongis

Uutmaa Richard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük