Rannamaastik Vainopealt, Richard Uutmaa Richard Uutmaa lõpetas “Pallase" kunstikooli 1935. aastal Nikolai Triigi õpilasena. Uutmaa kohta on kirjutatud, et temaga lõppes eesti maalis eheda mere-ja rannaromantika liin. Kunstnikult, kes oli sündinud, kasvanud ja elanud mere ääres ning samuti oli teeninud kooliraha merel käies, ei saagi midagi muud oodata. Pintsel Uutmaa käes liikus ühes rütmis merelainete ja tuultega. Tema kujutatud maastikel saab näha erinevaid päeva- ja aastaaegu, neis kujutatud loodus on ühteaegu lummav ning hoiatav, kõneledes tõusvast tuulest ning tormisest merest. 1930ndatel maalitud teos “Maastik" on loodud impressionistlikus koloriidis, õrnades ja pastelsetes toonides. Ometigi on kunstniku igas pintslilöögis nähtav jõud ja liikuvus, mis loob audentse pildi ning meelolu kujutatud rannamaastikust. Alates 1970ndates pühendus Uutmaa peamiselt akvarellile. “Rannamaastik Vainopealt" on üks viimaseid õlimaale, mis kunstnikul valmis. Selles on aimatav vanameistri kummardus taeva ja mere avarusele, tuule ja lainete tugevusele, mida ta väsimatu imetlusega läbi elu oli jäädvustanud. 1999 teater "Vanemuine" Rannamaastik Vainopealt, Richard Uutmaa E-kunstisalongis Uutmaa Richard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Rannamaastik Vainopealt, Richard Uutmaa E-kunstisalongis
Richard Uutmaa (1905-1977)

Rannamaastik Vainopealt

1976 Õli,lõuend papil. 50x70. Signatuuriga.
Alghind: € 3700€(57892.42EEK), lõpphind: € 3 700 ( 57 892,42 EEK )
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Richard Uutmaa lõpetas “Pallase" kunstikooli 1935. aastal Nikolai Triigi
õpilasena. Uutmaa kohta on kirjutatud, et temaga lõppes eesti maalis eheda
mere-ja rannaromantika liin. Kunstnikult, kes oli sündinud, kasvanud ja
elanud mere ääres ning samuti oli teeninud kooliraha merel käies, ei saagi
midagi muud oodata. Pintsel Uutmaa käes liikus ühes rütmis merelainete ja
tuultega. Tema kujutatud maastikel saab näha erinevaid päeva- ja aastaaegu,
neis kujutatud loodus on ühteaegu lummav ning hoiatav, kõneledes tõusvast
tuulest ning tormisest merest. 1930ndatel maalitud teos “Maastik" on loodud
impressionistlikus koloriidis, õrnades ja pastelsetes toonides. Ometigi on
kunstniku igas pintslilöögis nähtav jõud ja liikuvus, mis loob audentse
pildi ning meelolu kujutatud rannamaastikust.
Alates 1970ndates pühendus Uutmaa peamiselt akvarellile. “Rannamaastik
Vainopealt" on üks viimaseid õlimaale, mis kunstnikul valmis. Selles on
aimatav vanameistri kummardus taeva ja mere avarusele, tuule ja lainete
tugevusele, mida ta väsimatu imetlusega läbi elu oli jäädvustanud.Richard Uutmaa (1905-1977)
Maalikunstnik, sündis 1905. aastal Virumaal. Suri 1977. aastal Tallinnas. Lõpetas 1935. aastal Pallase Nikolai Triigi meistriateljees. Omandas 1938. aastal Tartu Ülikooli juures joonistus- ja joonestusõpetaja kutse. Sai 1939. aastal KKSKV maalistipendiumi. 1944-1950 oli Tallinna Riikliku Tarbekunsti Instituudi õppejõud, pärast seda tegutses vabakunstnikuna. Aastast 1944 Kunstnike Liidu liige. Osales näitustel Tallinnas, Rakveres, Riias ja Kaunases.Tõi 1930. aastate II poolel Pallase maalikoplkonda mereteema ja Eesti põhjaranniku olustiku. Meremaalid kuuluvad Eesti silmapaistvamate hulka. 1970. aastatel pühendus akvarellile, selles valdab vaba ja üldistav vormikäsitlus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Rannamaastik Vainopealt, Richard Uutmaa

Richard Uutmaa (1905-1977) Rannamaastik Vainopealt 1976 Õli,lõuend papil 50x70 Richard Uutmaa lõpetas “Pallase" kunstikooli 1935. aastal Nikolai Triigiõpilasena. Uutmaa kohta on kirjutatud, et temaga lõppes eesti maalis ehedamere-ja rannaromantika liin. Kunstnikult, kes oli sündinud, kasvanud jaelanud mere ääres ning samuti oli teeninud kooliraha merel käies, ei saagimidagi muud oodata. Pintsel Uutmaa käes liikus ühes rütmis merelainete jatuultega. Tema kujutatud maastikel saab näha erinevaid päeva- ja aastaaegu,neis kujutatud loodus on ühteaegu lummav ning hoiatav, kõneledes tõusvasttuulest ning tormisest merest. 1930ndatel maalitud teos “Maastik" on loodudimpressionistlikus koloriidis, õrnades ja pastelsetes toonides. Ometigi onkunstniku igas pintslilöögis nähtav jõud ja liikuvus, mis loob audentsepildi ning meelolu kujutatud rannamaastikust.Alates 1970ndates pühendus Uutmaa peamiselt akvarellile. “RannamaastikVainopealt" on üks viimaseid õlimaale, mis kunstnikul valmis. Selles onaimatav vanameistri kummardus taeva ja mere avarusele, tuule ja lainetetugevusele, mida ta väsimatu imetlusega läbi elu oli jäädvustanud.

Rannamaastik Vainopealt, Richard Uutmaa E-kunstisalongis

Uutmaa Richard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük