Sügismaastik, Richard Uutmaa E-kunstisalongis Kuigi tuntud peamiselt mere ja just põhjaranniku meeleolude kujutamise meistrina, siis juba 1950ndate lõpust tõmbas Uutmaad Lõuna-Eesti üha enam ligi. Mai Levin märgib, et osa väiksemaid töid sündis kohapeal natuurist, üldiselt tegi kuntnik aga looduses eskiise. Otepää ümbrus, Pühajärv, Nüpli, Rõuge ja Saaluse järved, vaated Suurelt ja Väikeselt Munamäelt olid Uutmaa ühed lemmikmotiivid, mis pakkusid konkurentsi kunstnikku pidevalt inspireerivale kodukohale Altjale. 1999 teater "Vanemuine" Sügismaastik, Richard Uutmaa E-kunstisalongis Uutmaa Richard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Sügismaastik, Richard Uutmaa E-kunstisalongis
Richard Uutmaa (1905-1977)

Sügismaastik

1966 Akvarell, paber. Signeeritud. Säilinud originaalraam. Lm. 37,3x48
Alghind: € €800, lõpphind: € 2 000
30. E-Kunstisalongi XXX oksjon
7. aprill 2013 Kell 15 Tartu galerii

Kuigi tuntud peamiselt mere ja just põhjaranniku meeleolude kujutamise meistrina, siis juba 1950ndate lõpust tõmbas Uutmaad Lõuna-Eesti üha enam ligi.

Mai Levin märgib, et osa väiksemaid töid sündis kohapeal natuurist, üldiselt tegi kuntnik aga looduses eskiise.
Otepää ümbrus, Pühajärv, Nüpli, Rõuge ja Saaluse järved, vaated Suurelt ja Väikeselt Munamäelt olid Uutmaa ühed lemmikmotiivid, mis pakkusid konkurentsi kunstnikku pidevalt inspireerivale kodukohale Altjale.Richard Uutmaa (1905-1977)
Maalikunstnik, sündis 1905. aastal Virumaal. Suri 1977. aastal Tallinnas. Lõpetas 1935. aastal Pallase Nikolai Triigi meistriateljees. Omandas 1938. aastal Tartu Ülikooli juures joonistus- ja joonestusõpetaja kutse. Sai 1939. aastal KKSKV maalistipendiumi. 1944-1950 oli Tallinna Riikliku Tarbekunsti Instituudi õppejõud, pärast seda tegutses vabakunstnikuna. Aastast 1944 Kunstnike Liidu liige. Osales näitustel Tallinnas, Rakveres, Riias ja Kaunases.Tõi 1930. aastate II poolel Pallase maalikoplkonda mereteema ja Eesti põhjaranniku olustiku. Meremaalid kuuluvad Eesti silmapaistvamate hulka. 1970. aastatel pühendus akvarellile, selles valdab vaba ja üldistav vormikäsitlus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sügismaastik, Richard Uutmaa E-kunstisalongis

Richard Uutmaa (1905-1977) Sügismaastik 1966 Akvarell, paber Signeeritud Kuigi tuntud peamiselt mere ja just põhjaranniku meeleolude kujutamise meistrina, siis juba 1950ndate lõpust tõmbas Uutmaad Lõuna-Eesti üha enam ligi. Mai Levin märgib, et osa väiksemaid töid sündis kohapeal natuurist, üldiselt tegi kuntnik aga looduses eskiise.Otepää ümbrus, Pühajärv, Nüpli, Rõuge ja Saaluse järved, vaated Suurelt ja Väikeselt Munamäelt olid Uutmaa ühed lemmikmotiivid, mis pakkusid konkurentsi kunstnikku pidevalt inspireerivale kodukohale Altjale.

Sügismaastik, Richard Uutmaa E-kunstisalongis

Uutmaa Richard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük