Karjala maastik, Elmar Kits 1955. aastal sõitsid Richard Sagrits ja Elmar Kits Karjala-Soome kahekuulisele loomekomandeeringule. 1958. aastal võimaldati Elmar Kitsel taas reisile minna Koola poolsaarele ja Karjalasse. Seekord olid kaaslasteks kunstnikud Viktor Karrus, Priidu Aavik ja Evi Tihemets. Seda reisi on Tihemets hiljem nimetanud oma sõja- ja elukooliks. Ametlikult nõuti tollal muidugi tööstuspiirkondade kujutamist. Samal ajal huvitasid kunstnikke endid pigem looduslikult põnevad kohad. Kunstiajaloolane Voldemar Erm on kirjutanud, et "Karjala-Soome maastike sarjas näitab Kits end värskeile loodusmuljeile erksalt reageeriva küpse meistrina. Oma teostes on ta jäädvustanud mitte ainult Karjala-Soome loodusmotiivide välise palge, vaid on suutnud avada iga maastikulõigu põhjamaise iseloomu. Karjala järved, jõed, kosed, kaljud, metsad ja sügispilvine taevas - need Karjala maastiku tüüpilised komponendid on tema maalides edasi antud peene kunstilise vaistuga siiralt ja emotsionaalselt. " 1999 teater "Vanemuine" Elmar Kits Heinamaal 1943 Õli,vineer 28 x 45 Alg: Toimus Karjala maastik, Elmar Kits E-kunstisalongis Kits Elmar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Karjala maastik, Elmar Kits E-kunstisalongis
Elmar Kits (1913–1972)

Karjala maastik

1959 Õli, lõuend. Signatuuriga. 57 x 72.
Alghind: € €1600, lõpphind: € 1 600
35. E-Kunstisalongi XXXV oksjon
07.11.2015 Tartu galeriis kell 15

1955. aastal sõitsid Richard Sagrits ja Elmar Kits Karjala-Soome kahekuulisele loomekomandeeringule. 1958. aastal võimaldati Elmar Kitsel taas reisile minna Koola poolsaarele ja Karjalasse. Seekord olid kaaslasteks kunstnikud Viktor Karrus, Priidu Aavik ja Evi Tihemets. Seda reisi on Tihemets hiljem nimetanud oma sõja- ja elukooliks. Ametlikult nõuti tollal muidugi tööstuspiirkondade kujutamist. Samal ajal huvitasid kunstnikke endid pigem looduslikult põnevad kohad. Kunstiajaloolane Voldemar Erm on kirjutanud, et "Karjala-Soome maastike sarjas näitab Kits end värskeile loodusmuljeile erksalt reageeriva küpse meistrina. Oma teostes on ta jäädvustanud mitte ainult Karjala-Soome loodusmotiivide välise palge, vaid on suutnud avada iga maastikulõigu põhjamaise iseloomu. Karjala järved, jõed, kosed, kaljud, metsad ja sügispilvine taevas - need Karjala maastiku tüüpilised komponendid on tema maalides edasi antud peene kunstilise vaistuga siiralt ja emotsionaalselt."Elmar Kits (1913–1972)
Elmar Kits sündis 1913. aastal Tartus. Suri 1972. aastal Tartus. Lõpetas 1932 õhtugümnaasiumi, pärast mida jätkas õpinguid Pallases. Lõpetas selle 1939. aastal Ado Vabbe õpilasena.Töötas 1940–1941 Konrad Mäe nimelises Riigi Kõrgemas Kunstikoolis joonistusõpetajana, 1944–1949 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõuna. 1941–1944 ja alates 1950. aastast tegutses vabakunstnikuna. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Karjala maastik, Elmar Kits

Elmar Kits (1913–1972) Karjala maastik 1959 Õli, lõuend Signatuuriga 1955. aastal sõitsid Richard Sagrits ja Elmar Kits Karjala-Soome kahekuulisele loomekomandeeringule. 1958. aastal võimaldati Elmar Kitsel taas reisile minna Koola poolsaarele ja Karjalasse. Seekord olid kaaslasteks kunstnikud Viktor Karrus, Priidu Aavik ja Evi Tihemets. Seda reisi on Tihemets hiljem nimetanud oma sõja- ja elukooliks. Ametlikult nõuti tollal muidugi tööstuspiirkondade kujutamist. Samal ajal huvitasid kunstnikke endid pigem looduslikult põnevad kohad. Kunstiajaloolane Voldemar Erm on kirjutanud, et "Karjala-Soome maastike sarjas näitab Kits end värskeile loodusmuljeile erksalt reageeriva küpse meistrina. Oma teostes on ta jäädvustanud mitte ainult Karjala-Soome loodusmotiivide välise palge, vaid on suutnud avada iga maastikulõigu põhjamaise iseloomu. Karjala järved, jõed, kosed, kaljud, metsad ja sügispilvine taevas - need Karjala maastiku tüüpilised komponendid on tema maalides edasi antud peene kunstilise vaistuga siiralt ja emotsionaalselt."

Karjala maastik, Elmar Kits E-kunstisalongis

Kits Elmar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük