Lilled, Elmar Kits E-kunstisalongis Sõjaaastatel maalis Elmar Kits kirjusid lillebukette, mis võluvad meisterliku koloriidi ja vaba pintslilöögiga. Tema lilledes on sugulust koolikaaslase Endel Kõksi sama perioodi maalidega. Neile piltidele on omane värviesprii ning kompositsiooni lihtne ülesehitus. Maali keskmes on erksad värvilised lilled, mida toetab enamasti ühe tooni variatsioonidel põhinev foon. Kord asetab meister lilled heledates toonides, kord tumedates toonides tagapõhjale. Lillepiltide maalimisel kasutas Kits ka gua¹¹itehnikat, mis võimaldas veelgi kiiremat töötamist. Elmar Kitse pintsel on vaba ja lennukas, mida näeb eriti tema õitekäsitluse juures. Lilli jäädvustas Kits meelsasti ka oma hilisemas loomingus, kuid portreteeris siis enamasti ühest liigist ja sageli ka sarnase värvikooslusega õisi. Samuti meenuvad meistri loomingust mitmed tuntud figuraalsed kompositsioonid, kus autor on leidnud ruumi ka värvikaile lillebukettidele. 1999 teater "Vanemuine" Elmar Kits Heinamaal 1943 Õli,vineer 28 x 45 Alg: Toimus Lilled, Elmar Kits E-kunstisalongis Kits Elmar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Lilled, Elmar Kits E-kunstisalongis
Elmar Kits (1913–1972)

Lilled

1942 Õli, vineer.
Signatuuriga. 37,7 x 55,2
Alghind: € 25000/€1598
14. Meistritöö
03.06.2005 Pärnu, Ammende Villa

Sõjaaastatel maalis Elmar Kits kirjusid lillebukette, mis võluvad meisterliku koloriidi ja vaba pintslilöögiga. Tema lilledes on sugulust koolikaaslase Endel Kõksi sama perioodi maalidega. Neile piltidele on omane värviesprii ning kompositsiooni lihtne ülesehitus. Maali keskmes on erksad värvilised lilled, mida toetab enamasti ühe tooni variatsioonidel põhinev foon. Kord asetab meister lilled heledates toonides, kord tumedates toonides tagapõhjale. Lillepiltide maalimisel kasutas Kits ka gua¹¹itehnikat, mis võimaldas veelgi kiiremat töötamist. Elmar Kitse pintsel on vaba ja lennukas, mida näeb eriti tema õitekäsitluse juures. Lilli jäädvustas Kits meelsasti ka oma hilisemas loomingus, kuid portreteeris siis enamasti ühest liigist ja sageli ka sarnase värvikooslusega õisi. Samuti meenuvad meistri loomingust mitmed tuntud figuraalsed kompositsioonid, kus autor on leidnud ruumi ka värvikaile lillebukettidele.Elmar Kits (1913–1972)
Elmar Kits sündis 1913. aastal Tartus. Suri 1972. aastal Tartus. Lõpetas 1932 õhtugümnaasiumi, pärast mida jätkas õpinguid Pallases. Lõpetas selle 1939. aastal Ado Vabbe õpilasena.Töötas 1940–1941 Konrad Mäe nimelises Riigi Kõrgemas Kunstikoolis joonistusõpetajana, 1944–1949 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõuna. 1941–1944 ja alates 1950. aastast tegutses vabakunstnikuna. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lilled, Elmar Kits E-kunstisalongis

Elmar Kits (1913–1972) Lilled 1942 Õli, vineer Signatuuriga Sõjaaastatel maalis Elmar Kits kirjusid lillebukette, mis võluvad meisterliku koloriidi ja vaba pintslilöögiga. Tema lilledes on sugulust koolikaaslase Endel Kõksi sama perioodi maalidega. Neile piltidele on omane värviesprii ning kompositsiooni lihtne ülesehitus. Maali keskmes on erksad värvilised lilled, mida toetab enamasti ühe tooni variatsioonidel põhinev foon. Kord asetab meister lilled heledates toonides, kord tumedates toonides tagapõhjale. Lillepiltide maalimisel kasutas Kits ka gua¹¹itehnikat, mis võimaldas veelgi kiiremat töötamist. Elmar Kitse pintsel on vaba ja lennukas, mida näeb eriti tema õitekäsitluse juures. Lilli jäädvustas Kits meelsasti ka oma hilisemas loomingus, kuid portreteeris siis enamasti ühest liigist ja sageli ka sarnase värvikooslusega õisi. Samuti meenuvad meistri loomingust mitmed tuntud figuraalsed kompositsioonid, kus autor on leidnud ruumi ka värvikaile lillebukettidele.

Lilled, Elmar Kits E-kunstisalongis

Kits Elmar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük